Romulus a Remus (1961)

Pěkná blond Sabinka. Finální založení Říma s posvátnou orbou. Když člověk vidí Romula v minisukni, jak s párem volků posvátně oře, nelze si nepřipomenout našeho Přemysla. Ten však oral o milénium později.

Michal Strogov (1956)

Nejlepší na filmu jsou úvodní titulky, kde se v týmu z jugoslávských lokací skutečně uvádí p. Oulibrk.

Boj (2007)

Nejpozději v roce 2030 bude takováto videa generovat umělá inteligence. Bude stačit zadat prompt zhruba "jakuza triada generický akčňák drsný policajt, co vypadá jak Bruce Willis zamlada".

Útok z hlubin (2018)

Ruské postavy jsou slabé. Ale atmosféra v ponorce působí autenticky. Takže 50,1 %.

Silverado (1985)

Úctyhodný film se sympatickými herci. Silný je však až ve druhém plánu, jako doklad osmdesátek, poslední éry starého Hollywoodu, staré Ameriky. Ještě si pamatovali osobně, jak vypadá western, ale osobně už jim to nic neříkalo. Šťastná, avšak prázdná doba. Film šlape jako přátelský pomalý mechanický stroj, poslední svého druhu.

Pád anděla (2019)

Série se mi líbila, tento finální díl byl spíš OK.

Jádro (2003)

Krásní lidé, vyprávění na lehkou notu - i takové snímky mají svůj čas, kdy potěší.

Pád Bílého domu (2013)

Film si pohrává s myšlenkou pádu amerického světového řádu. Jednou se tak stane, nic není věčné. Nezávidím lidem, kteří to zažijí.

Pád Londýna (2016)

Netuším, jak zabíjejí speciální jednotky, ale tady to vypadalo věrohodně.