Třída smrti (2013) (studentský film)

Moje dieťa mi väčšinou také hlúposti z youtube púšťa (má snahu púšťať), až mi oči kríži. Od tohto videa som sa neodtrhol a na konci uznanlivo kývol hlavu. Že fakt uznanlivo.

Narcos - Season 2 (2016) (série)

Pablo Escobar bol primitívne hovädo na úrovni "hlavných hrdinov" našich divokých deväťdesiatok a zodpovedným slúži ku cti, že ho ako takého vykreslili bez toho, aby do jeho mŕtvoly bezhlavo kopali. O čo menej vyhranený, o to je tento seriál presnejší a presvedčivejší, so správnou dávkou odstupu, pritom dostatočne dramatický a k osudom hlavných postáv na oboch stranách barikád (a nešťastníkom, ktorí sa ocitli medzi nimi) pozorný. Skvelá práca... Ale aj tak stačilo. Čo bude ďalej ma nezaujíma a aby som sa k tomu niekedy vrátil, to asi tiež nehrozí. Bolo to primitívne hovädo.

Anihilace (2018)

Tak si to ujasnime - dokopy tu o nič mimoriadne nešlo a nič mimoriadne z toho nevzišlo. Zaujalo, vzbudilo zvedavosť, vcelku bavilo a nedopadlo úplne zle. Ale to je asi tak všetko.

Glory (2016)

Bieda post-komunistickej éry v tej najobnaženejšej podobe.

Liga spravedlnosti (2017)

Čo je na tom také strašné? Svižná a zábavná jednohubka s armádou okrídlených múr skoro ako od China Miévilla (to by bol film!). Po Wonder Woman najlepšie DC... čo z Ligy nerobí žiadnych víťazov, ale potešili, že nesrali a nenasrali.

Wind River (2017)

Normálna kriminálka s nezmyselným koncom, ktorej apel ma minul. A to mi verte, že osudy dievčat akejkoľvek rasy či národnosti mi ani náhodou nie sú ukradnuté. Lenže tu je to skôr nálepka na záver, nie plátno, na ktorom by to celé kreslili.

Beatles: Perná léta (2016)

Beatles na pódiách narýchlo a v kocke. Pritom tomu ale nič podstatné nechýba (vrátane vyhliadky do výhradne štúdiového obdobia kapely) a ani z toho nie je žiaden neprehľadný guláš. Šikovná záležitosť pre najširšie masy. Škoda, že som to nestihol v kine.

Všechno nejhorší (2017)

Dnes už fakt píše a točí filmy hocikto. A hoci vám ešte aj to najnutnejšie minimum fantázie chýba, stačí sa tváriť, že skladáte poctu. Nájde sa dosť takých, ktorí vám zatlieskajú.

47 metrů (2017)

Všetko, čo investovali do tohto filmu, bol nápad: "spustíme dve turistky v klietke medzi žralokov a tá sa odtrhne a klesne na dno". Ďalej sa tým nezapodievali a tak to aj vyzerá.

Měsíční hory (1990)

Svedomité. V prístupe k téme, aj samotnou filmárčinou. Až mi prišlo ľúto, že som to nevidel tých 30 rokov dozadu. Mesačné hory dodnes predstavujú hrdého zástupcu žánru "dobrodružná dráma", ktorý to inak od filmárov častejšie nepekne schytá, než aby sa mu dostalo opatery, akú zaslúži. (A Richardovi Burtonovi som na rozdiel od Percyho Fawcetta veril každé slovo... tvorcovia si dali záležať, aby tomu tak bolo. Áno, svedomité!)