• Krátkometrážní

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Intenzivní a atmosférou nabitý biják, který krásně odhaluje, jak hard a nekompromisní je protidrogový boj na uzemí Mexika, kde prostě nelze hrát podle ústavních pravidel, ba naopak, je třeba přistoupit na pravidla kartelů a jít jim po krku jak lačná bestie! Sicario je dost možná nejlepší žánrovkou za posledních cca 5 let, a pokud ne nejlepší, tak mezi ně určitě patří. I když mám malé výhrady k chování postavy Emily Blunt, jakožto idealistické agentce FBI, tak nemůžu než spokejeně pobrukovat nad takhle dobře upečeným a šťavnatým soustem, který svou vyzrálostí a vyvážeností (bez hluchého místa) hraje první ligu.

V hlavě (2015)

Výborný námět a výborné zpracování. Jen škoda, že se celý příběh uzavřel tak moc na dění v hlavě Riley a že nedošlo k častější konfrontaci více postav, protože to mohlo být ještě zábavnější a divácky atraktivnější. Jinka velmi pěkná pixarovka, která obsahuje všechny aspekty (od scénáře, přes zábavnost až po emoce) správného animáku.

Prázdniny (2006)

Velmi příjemný film nabitý pozitivní energií! Námět super, něco podobného s výměnou kvartýru bych taky vyzkoušel :-))

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Co si budem, je to bezesporu skvěle a svědomitě, s láskou k tématu, zvládnutá jízda, která velmi dobře baví celých 136 minut (hlavně ten humor) a odkazuje vším čím může na své předchůdce. Působí to velmi stejně, jen je to efektně mnohem dál a nemáte snad ani pocit, že čumíte na něco o třicet let novějšího. Na můj vkus velmi dobře vyvážená zábava s hutnější atmosférou, která v divákovy vyvolává nejistotu a náležitě potemňujete děj, přičemž během pár střihů se dovedete poctivě zasmát nad krásným vymazleným fórkem a všechno je parádně natajmované a hraje spolu ruku v ruce. Nový herci jsou sympatičtí na maximální level a ti staří vyvolávají nostalgii, ze které musí mít ti nej fanoušci husinu až na prdeli :-). Takže rozhodně dobrý a to nejsme žádný zarytý fans a už vůbec né starwarsfil. Abych to uzavčel, Darth Vader byl o poznání větší autorita a badass než Kylo Ren, takže jsem zvědav, jak vyzraje. J.J. Abramas přesně věděl, co točí, takže výsledek tomu odpovídá a snad to budou vědět i další rejžové.

Vlna (2015)

Velmi solidní Norská jízda, pohrávající si s myšlenkou katastrofického následku po pádu utržené hory do jezera. Velmi dobrá práce po dějové i efektní rovině. Zbytečný patos a lechce nelogické chování se ale najde (Přece nenechám malou dceru utíkat o záchranu se sousedem proto, abych zachránil jeho ženu uvízlou mezi auty? Logicky se snad postarám o dceru a ženu ať si zachrání dotyčný soused, případně záchranu provedu společnými silami) a je toho víc. Všechny tyhle faily jsou ale v rámci žánru naprosto běžné a snad i nutné zlo k tomu, aby se odehrálo něco víc a přitvrdil se strach a panika. Jinak je to velmi atmosférický biják, který s přehledem konkuruje miliardovým Hollywoodským blokáčům. Kvalitní pobaveníčko.

V srdci moře (2015)

Ano, mistr Howard umí točit silnější pecky, ale má na kontě taky pár slabší kousků. V srdci moře je někde mezi, ale blíží se rozhodně k tomu lepšímu. Je to pěkné, dobrodružně výpravné vyprávění s hloubkou a citem. Efekty jsou moc hezké a jakýkoliv green screen a filtry dozelena (které jsu tu často zmiňovány) jsou účelné, k filmu sedí a podtrhávají tu mořskou atmosféru. Nemám s tím sebemenší problém. Celá ta mořská šou a samotná tehdejší doba mě velmi baví, hlavně pak zoufalá situace na záchraných člunech, kde je atmosféra velmi zdrcující. Pravdou ale je, že Pí a jeho život, nebo Kon-tiki, jsou jako celek o krapet uhrančivější. Tohle ale bude bavit jak ty, co chtějí hlasitou akci a destrukci, tak ty, co chtějí smysluplný příběh s emocemi, protože dojde na vše :-).

Legenda o Vánocích (2007)

Pěkný příběh, postavený na maximální reálnosti, a neskutečně pěkná zima a zasněžené lokace Finska. Moc příjemné a vlastně i dojemné.

Všechno, co chceš (2015)

Letos třetí výtečná účast Simona Pegga. Stejně vtipné, nápadité a zábavné jako Man Up, jen z jiného soudku, mnou oblíbeného sci-fi. Bavila mě ta kreativa a práce s námětem, který je na můj vkus velmi dobře a dosyta využit. Moc fajn.

Malý princ (2015)

Moc hezké zpracování a krásná animace..hlavně sekvence z knihy! Jen se to nemělo jmenovat malý princ, ale spíše příběh malého prince, aby to nebylo zavádějící. Protože polovina filmu se netýká malého prince ale malé hrdinky a závěr jde uplně mimo předlohu, ale je to jakési přenesení do reálného světa. Propojení je ale pěkné s výbornou hudbou a atmosférou.

Česko Slovensko má talent 5 (2015) (pořad) odpad!

Nebudu hodnotit, protože jsem velmi náhodně viděl pouze finálový večer téhle, s prominutím, šaškárny. Nevím jak jinak nazvat show, která kromě Prachaře nemá jediného zajímavého porotce... ani afektovaná ječící Lucka mě nebaví. A co hůř, disponuje nesympatický uvaděčským duem slovenských čtyřicátníků, kteří se hodí možná tak na komentování hokejových zápasů. Navíc jsou oba nepochopitelně slováci, takže se vytráci jakákoliv potenciální možnost zábavné konfrontace jazyků a ucelenosti k názvu Show. Co je ale asi úplně nejhorší, tak ten vítěz. Nic proti, ale z tolika možných atraktivních finalistů vyhraje zpěvačka, která by v superstar neprošla beztak ani z prvního kola. Tohle jestli je obraz naší země, tak trubme na poplach :-)) PS: Kingik to v komentu pěkně zabil :-D PSS: Nemůžu si odpustit tam vpálit ten odpádek...prostě to nejde vydžet :-D