• Krátkometrážní

Fast & Furious: Supercharged (2015)

Nemůžu souhlasit se swampem, mě to bavilo :-). I když pravda, není to ani zdaleka taková pecka jak Transformers: The Ride - 3D

Transformers: The Ride - 3D (2011)

Nic intenzivnějšího a většího jsem doposud nezažil! Dal jsem to dvakrát a s velkou chutí bych šel znova a znova. :-) Kdo dorazí do LA, tak Uneversal Studios je snad povinností a tahle transformeří mela je to nejlepší.

Byla to divoká noc (2015)

Mám tyhle kluky rád, takže je to pro mě trošku zklamání. Pokud Vám bude stačit Seth Rogen a jeho sjetý stav napříč filmem, který mě jako jediný opravdu bavil nonstop, tak máte vyhráno. Naopak Levitt, ani Mackie nedokázali z postav vykřesat nic zásadnějšího. Pokud nepočítám Levittovo ultra trapné vyznání na párty a Mackieho sexík na hajzlu. Nenudil jsem se díky Sethovi, ale je to velmi průměrná záležitost, což vzhledem k bandě, co za tím stojí, zamrzí.

Spotlight (2015)

Výborná a ke konci silně mrazivá podívaná. Síla novin v USA nezná mezí, kam se hrabou federální úřady. Spotlight je jasným příkladem a v jistém směru za to buďme rádi, v opačném případě by se tohle globální zvěrstvo praděpodobně nikdy nedostalo na povrch a neskutečne silná korporace s názvem "církev" (mnou nikdy nepochopená její síla a vliv) by konala své poslání zvesela dál, aniž by se alespoň trošku otřásla v základech a lidé zapochybovali o její čistotě. Herecky je to výborné, řežijně jakbysmet a síla filmu je nediskutabilní. Celé to ale trošku ubíjí ta neskutečná soda textu, spousta jmen a faktů, takže první polovina byl nápor na mozek, pro mě s chaotickou orientací. Jinak pecka. 4,5*

Poslední lovec čarodějnic (2015)

K mému překvapení to není tak plytká a bezduchá CGI rubačka ve stylu Já, Frankenstein, nebo Van Hesling. Je tu viditělná snaha o hutnější a smysluplnější příběh a dospělejší přístup, který neni zbrklý a nedějí se tam až tak očekávané bezduché a prvoplánové cipoviny. Takže do drží pohromadě a nápinky akce a napětí fungují. Celé to ale strádá na absenci více akce, svižnosti děje a celkem mizerném hraní Vina Dízla, který mi sem moc nepasuje. Mám pocit, že se dost zaškatulkoval do konceptu F&F a těžko si na něj zvykat ve fantasy fašírce.

Creed (2015)

Mrzí mě jen to, že si Sly neodnesl sošku za vedlejší roli, protože jsem mu ji přál a za celoživotní práci by si ještě jednu nostalgicky zasloužil. Jinak je Creed velmi solidním boxerským dramatem a velice krásnou rozlučkou s Rockym, který už neposkakuje v ringu, ale předává své zkušenosti. Celé to krásně funguje a pasuje to světa Rockyho a pro mě to je, i přes halvního hrdinu Creeda, spíš další Rocky :-)

Deadpool (2016)

Deadpool je supercool a už teď fenomén. Nejsvérázněji natočená marvelovka, která zabíjí konkurenci, nebo se o to alespoň snaží, už v úvodních titulcích a v každé druhé hlášce, čímž se Ryanův antihero stává nejuhláškovanějším filmem co pamatuju a kouzelné je, jak mu to všechno náramně šlape! Bavil jsem se na maximum, kino bylo smíchy rozbité už v polovině stopáže a nejen že fungují všechny ty hlášky, střihy, grimasy, timing, ale velmi chutná je i akce! Vedle Deadpoola jsem si stihl zamilovat i ultra sympatického etikáře Colossuse! Až Deadpool vyroste a vyzraje i příběhově, bude to na five stars! 4,5* a moc velká spokojenost. Uvidíme co na to řeknou Suicide Squad. PS: druhé shlednutí je nutné k oživení všech těch hlášek a skopičin.

Méďa 2 (2015)

Jednička fungovala jako něco nového, jako neřízená fulgární a perverzní zábava. Dvojka je ale neskutečný shit, který neposouvá tenhle koncept nikam dál, pouze recikluje a to velmi zoufale. Ano u pár scén jsem se zasmál a comic con byl dobrý, ale už ta soudní myšlenka a záměr filmu je neskutečný fejk. Jednička si alespoň na nic nehrála. 2,5*

Sólokapr (2006)

Neznám kompletní tvorbu Woodyho Allena, takže nemůžu hodnotit vykrádání sebe sama a podobně. Nicméně, mě tenhle Allen dost bavil. Je to zábavný mix nadhledu, komedie a špetky fantasy mysteriózna s velmi sympatickým obsazením. Bavilo mě to víc jak Match Point.

Legendy zločinu (2015)

Příjmená sonda do 60.let anglického podsvětí, kde si můžeme libovat nad výborným herectvím Toma Hardyho! Za tohle mohl být nominován za oscara! Stejně tak nad vizuálními krásami tehdejší doby, pěknou kamerou a milou Emily Browning. Bohužel jen toho gangsterství moc nedostanem. Film se sice opírá o jasná fakta a staví na tom zajímavý a napínavý příběh, který baví. Nemůžu si ale pomoct, celé je to dost povrchní. Vůbec to nejde do hloubky postav, nezjistíme pořádně jak se dostali k řemeslu a jak se stali pány Londýna. Spousta věcí (např. proč jde Reggie podruhé sedět) není řečeno, jen se to prostě odehraje a odbyde jednou větou a tak je to hned několikrát, kdy se něco stane, bez většího odůvodnění. Když zohledním stopáž přes dvě hodiny, tak to mělo být hlubší a sofistikovanější s větší porcí gangsterství jako takovým. Postavy bratrů jsem vlastně vůbec nepoznal. 3,5*