• Krátkometrážní

Pixely (2015)

Obrovská škoda, že z toho vypadla takhle přímočará koninka o záchraně světa směřovaná hlavně pro děcka, která sice i tak dokáže bavit, jenže pak to sráží přiblblé moudra a zbytečné řeči hlavním tahounů, hlavně Sandlera! Přitom to mohl být, vzhledem k velmi zajímavému námětu, vcelku velký film. Efektně je to brilantní, to ale nestačí.

These Final Hours (2013)

Výborné, jak dokáže malý levný film říct mnohem víc, než popularizované drahé blokáče! Konec světa, jak to příroda chtěla a kdy se s nikým nikdo nepáře. Finiš je paráda a atmoška celý film jakbysmet! 4,5*

Marťan (2015)

Ridley je zpět ve formě? Alespoň pokud dostane kvalitní látku, ale spíš si povinně opravuje reputaci z posledních let tím, co umí nejlépe. Marťan je bezesporu super obohacení Sci-fi žánru. Je velký, zábavný, posouvá lidské hranice a hodnoty, celou stopáž pravidelně vytváří úsměvy na rtu a je pěkně vystavěný, bez hluchých míst se spoustou uhrančivých vesmírných záběrů a výborným Mattem. Jenže, co já celou tu stopáž opravdu strádal je dramatičnost a pořádné napětí. Marťan je zkrátka pozitivně laděný film pro celou rodinu, což je fajn, ale vzhledem k okolnostem a v jakých sračkách Mark Watney byl, mi tam schází nějaký zásadní zvrat, kolaps, panika, psychycké narušení, prostě trochu černoty. Po skončení jsem byl bez výraznějších pocitů, ale usmíval jsem se. Takže na prdle si z toho nesednete, ale bude vás to bavit. Bude to totiž pravděpodobně bavit všechny kategorie. PS: Gravitace zážitkově stále nepřekonána.

Vzmuž se (2015)

Výborná záležitost, která šlape od samého začátku a je jakousi poblázněnou variací na pubertální komedie. Pegg a Bell ve svých rolích jsou naprosto suprovní. Velice jsem se bavil a nebýt těch závěrečných zamerikanizovaných proslovů, tak pálím snad plnou nálož. 4,5*

Terminator Genisys (2015)

Nejsu si jistý, zda tímto filmem trošku nepopřeli dění v 1. a 2. díle. Nicméně je to zdárnější jak 4ka. Hrátky s časovýma rovinama mě celkem bavily, ale popravdě, nejmoudřejší z toho všeho nejsem. Asi je to zbytečný díl, ale mám pocit že právě tady se alespoň něco vyřešilo a neuvízli jsme v tom nekonečném kruhu. Arnie je skvělý a jeho mladá verze je skvěle zmáknutá. Emilia jako Sarah velmi v pohodě a Jai mi kupodivu moc nevadil. Nicméně je to celé nahovno z hlediska špinavosti filmu. Začátek v 80. letech je skvělý odkaz a oldschool, ale pak to jde do noty dnešnímu pojetí, žádná špína, žádné šrámi hlavních hrdinů a celé je to dost uhlazené a čisté. Jako letní zábava paráda, ale pro Termifajnšmekry to asi nebude úplně po chuti.

Popelka (2015)

Kam se to hrabe na českou popelku a její představitelku Libušku Šafránkovou. Je to sice pěkně barevné (místy snad až moc), efektní a pěkně obsazené. Neznámé hlavní představitele beru jako plus. Jenže je to prd platné, když to správné pohádkové kouzlo tomu chybí. Navíc to celé tak nějak skončí velmi snadně a rychle. Tři kouzelné oříšky jsou rozhodně zábavnější a skýtají více překvapení, než jedna přeměna domácího zvířectva s dýní. Takže tak nějak za chudé 3*. Čekal jsem mnohem víc. Nejlepší postava jak jinak než H. B. Carter.

Země zítřka (2015)

Pěkně odvedená práce za kamerou a s vizuálními efekty. Dějová rovina je ale značně kostrabatá, lehce zmatená a s ne úplně jasným záměrem a právě ta nevyváženost a nezpracovanost příběhu tomu strašně podkopla nohy. Díky tomu a jasné inspiraci v terminátorovi z toho vypadlo velmi průměrné rodinné scífko s přestřelenou stopáží.

Hudson Hawk (1991)

Šíleně ujetý oldschool se skvělým Brucem :-))

Don Jon (2013)

Gordonův svět porna a hromada zábavy. Tedy až do závěrečné půlhodinky, kdy se to celé velmi utlumí, zvážní a dospěje. Chápu myšlenku, ale bral bych to zběsile prasácké klidně do samého závěru, protože vážnost na úkor zábavy mi v tomhle případě trošku nešla do noty. Jinak velmi zdařilá, zábavná a osobitá sonda do mužského "skrytého" světa :-))

Konzultant (2013) odpad!

Co to KU*VA mělo být? Megalomanštější pitominu bez sebemenších kvalit nepamatuju! Natočit tohle kdokoliv neznámý, tak to chytá odpady ze všech směrů, o to smutnější, že tohle zplodil Scott! Film narvaný tunou sračkoidních prázdných keců, že by to ani ty největší braky neustály s příběhem tak prdel lízajícím, že to snad ani neni možné. Závěr je pak čirý výsměch někoho, kdo si to vzhledem ke svému jménu může dovolit, ale rád bych mu za to nakopal do xichtu! Do závěrečné tmy nemáte jasno o co šlo i když to tušíte, ale to co je možno vidět je maximalistický WTF!!