• Krátkometrážní

Neobyčejný Odd Thomas (2013)

Teenagerovská mystery fašírka. Přímočará, jednoduchá, neřeší velké faily a rozhodně jsem ani neměl pocit, že chce být něčím velkým a hloubavím a to mě na tom bavilo. Sommers adaptoval svoje dřívější filmy a vše co v nich nabral přetransformoval do oddychovky ze záhrobí. Se solidním a neokoukaným obsazením (Anton s Addison skvělá dvojka) a příběh, který rozhodně neurazí. Je to na jasné 3*, ale závěr, panečku to je silná síla. Bravůrní a tak dojemný konec, který dokáže rozebrat i pořádného chlapa jsem dlouho neviděl. Navíc Addison je maximální kočka! 3,5*

Bod zlomu (2015)

Solidní akční nášup s kupou nádherných záběrů a divokým drajvem, jak se k žánru patří. Jako různorodé útržky adrenalinových sportů je to velmi fajn, ale jako film, který by měl dávat hlavu a patu, to už značně drhne. Příběh stojí totálně za prd, emoce jsou na nule a napětí a strach o hrdiny se vytratí během první půl hodiny. Potěšili evropské lokace, herci taky v pohodě, ale jako celek je to solidní binec.

Gangster Ka: Afričan (2015)

Pachl s Čermákem zdolali milník dotažení se západu a natočili velice slušnou a světově vyhlížející kriminálku! Překvapení a spokojenost je na místě, protože je to velmi dobře zahrané (hlavně od Čermáka, který dal Káčka s naprostým gustem), dobře napsané a celé to podtrhávají lokace Seychel a JAR, které dodávají skvělý feeling filmu, takže necítíte žádnou uprdlost a trapnost. Afričan je svižnější a atraktivnější než jednička, která je zase o trošku tvrdší i díky pochmurným lokacím česka. Takže jsou oba díly fifty fifty a až na tu možná přílišnou spletitost je to na tuzemské poměry velmi dobré a "velké"! Palec hore za to, že se Pachl nedržel při zemi a vyrazil do světa.

Kobry a užovky (2015)

O nějakou mega pecku se nejedná, ale je to velmi fajn. Příběh je celkem prostý, ale napínavý a drží diváka ve střehu celý film. Herecky výborné, hlavně v případě Kryštofa Hádka! Po dlouhé době kvalitní tuzemský spektát!

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Johny Depů v roli, kde bych ho rád viděl alespoň jednou za dva roky! Konečně opustil pohádky a hraje špinavou hru Bostonu a je z něj zásadový gangster s charismatem a smrtí v očích. Velmi pěkně zrežírováná prohnilá mafiánská opera rozehrátá mezi mafií a FBI, aneb jak si dva kámoši z dětství padli do noty a ovládli nejen Boston. Heslo "zradíš zemřeš" platí víc, než kdekoliv jidne a je z části jakýmsi nosným kamenem příběhu. Je to prohnilé a sadistické, ale skutečné, z čehož může mrazit. Náramně mi to sedlo, popravdě o dost víc, než podobně laděné Legendy Zločinu. Velká škálá známých herců pak příjěmně potěší. PS: Skutečnost, že James Bulger unikal federálům 17 let, značí, že byl velký kápo. 4,5* a velká spokojenost.

Z for Zachariah (2015)

Postapokalyptický milostný trojůhelník, který dokáže navodit solidní atmosféru a bavit diváka. Je to komorní nízkorozpočtová záležitost, která těží jen z lokality farmy a hereckého umu tria, takže ani zdaleka nečekejte předimenzovaný akčnák. Pojetí mi vůbec nevadilo, má to své kouzlo a divák si může užívat úplně jiné aspekty než předražené efekty. Škoda jen, že je to celé tak jednoduché s jediným cílem postavit vodní kolo. Ten film vlastně vůbec nic neřekne, což považuju za hlavní mínus.

Tajemství jejich očí (2015)

Jako jediné negativum, jinak velmi dobře napsaného, mrazivého a ve finále i překvapivého námětu, považuju táhlost děje. I když to nemá ani dvě hoďky, tak to díky tichým a někdy i zbytečným dialogům a dlouhým záběrům působí velmi místy pomalým tempem. Jinak je to velmi napínavé, atmosférické a tak trošku to mimo hlavní linku (velmi reální námět) odkrývá praktiky federálních úřadů, které někdy, pro větší dobro, mohou být proti srsti.

Mafiánovi (2013)

Dobrých eRkový komedií je jako šafránu, proto je třeba je náležitě ocenit a Mafiánovi patří k tomu lepšímu, pěkně dle mého gusta. Výborné obsazení podtrhavá solidní děj a režie. Střihy jsou v několika místech, hlavně ze začátku velice podařené stejně jako funkční zábavnost a atmoška napříč celým filmem. Mafiánovi jsou velmi zdařilím mixem seriózního mafiánského příběhu s komedií. Ostrý závěr si svojí atmoškou a napětím potykává s velkými krimi filmy.

Shrek a duch lorda Farquaada (2003)

Asi nejslabší zážitek z Universalu. Je tu znatelný rok výroby a vzhledme k tomu, co všehno tam je za trakce, nelze hodnotit víc. Navíc, u mě Shrek jako boom dávno vyšuměl.

The Simpsons Ride (2008)

Překvapivě jedna z nejlepších atrakcí Universal Studios, otočka o 360 stupňů, jakožto jediná ze všech atrakcí, mě sejmula.