Vikingové - Přepadení (2013) (epizoda)

Začína sa menšia hra o tróny. Konečne sa nám na obrazovke odkrývajú jednotlivé charaktery a ich pohnutky a dostávame sa na kobylku tomu, o čo komu ide a kto je kam ochotný zájsť kvôli svojej ctižiadosti či bohatstvu. Veľmi dobrý diel. 90%

Kill Bill 2 (2004)

Tým, čím sa druhá časť vyznačuje, je niečo, čo možno označiť ako návrat k starému a vyskúšanému. Je to návrat k hovorenému slovu, brilantným dialógom a k vykresľovaniu postáv. Konštatovanie hodné radosti nielen zo strany tarantofilov, ale aj divákov, ktorí dokážu oceniť cit pre budovanie charakterov a formálne postupy, aké už dnes používa iba málokto. Výsledkom je potom ďalší, výrazne autorský film s nezameniteľnou pečaťou tvorcu. 91%

Noční můry z temnot (2019)

Novinka z produkcie Guillerma del Tora je skvelým hororom, za ktorým sa ukrýva fantastická kreatívna vízia. Prevedenie hrôzostrašných postáv je podporené zábavnými konceptmi, skvelým technickým spracovaním a scenárom, ktorý až na slabšie a menej logické finále nezlyháva. Ani zďaleka nejde o najstrašidelnejší film, no jeho pozeranie je príjemnou odbočkou od mainstreamových titulov. 89%

Cesta do fantazie (2001)

Japonci vytvoria čokoľvek a vďaka obrovskej láske k mange nemajú príliš veľké problémy so stvárnením svojich snov. Aj súčasná Cesta do fantázie môže evokovať pocity z iných kultúrnych okruhov - mnohým bude pripomínať výprava Chihiro za záchranou svojich rodičov Carrolovu Alenku v ríše divov. Samozrejme, pocity sa môžu zhodovať, ale v konečnom dôsledku nie je fantastický svet Sen žiadnou ríšou divou, ale geniálne vytvorenou fantáziou. A konečne sa na filmovom plátne dokážete vžiť aj do pocitov čitateľov japonských komiksov, fanúšikov nočných animovaných filmov na zahraničných staniciach i hráčov famóznych počítačových hier (napríklad Final Fantasy). Všetky tieto produkty odzrkadľujú hlbokú studňu brilantných nápadov a Cesta do fantázie vám v neposlednom rade ukáže aj štýl rozprávania a viaceré zaujímavé prvky kultúry Ďalekého východu. 98%

Šmoulové: Zapomenutá vesnice (2017)

Film jednoznačne ťahá nadol slabý scenár. Je to smola, ale archetypy sa nedajú omieľať donekonečna a séria zúfalo hľadá svoju novú nemesis ako iba večne nešikovného truľa. Je fajn vidieť ako expanduje na poli objavu a kamošov, všetko odlišné či objavované má svoje čaro a vtedy si film najviac užijete. V momente, keď máte sledovať Gargamela, Azraela a starého kondora, zarazí vás nepríjemná stopáž archaických scén. Aj napriek tomu, že to vyzerá že sa mi táto zelená jazda nepáčila, opak je pravdou a držím palce nech sa na náš milovaný seriál z detstva nikdy nezabudne. 71%

Let's Dance (2019)

Film s týmto názvom a navyše v takej konkurencií a navyše s tým že niečo podobné už u strýka Sama vzniklo, jednoducho nemôže ponúknuť tak fatálne predvídateľný príbeh a tak žalostne málo tanca a tak hnusných hercov. Ak by tam nebol občasný Francúzsky humor tak to neobstojí ani s hviezdičkou. Keď niečo preberáte nemôžete to jednoducho urobiť horšie to sa trestá najprísnejšie. Ja osobne tento film neodporúčam. 21%

Samotáři (2000)

Možno pred tými 20. rokmi by mi to dávalo väčší zmysel existencie ale dnes keď sa píše tento krásny rok je to iba zlátanina kecov a nahúlených idiotov. Herecké výkony celkom fajn ale celková pointa filmu bola strašná a prelínanie deja nudné. Veľmi veľa postáv, ktoré nemali žiadny zmysel pre dej. Vlastne, keď sa tak nad tým zamyslím ani hlavné postavy nemali zmysel pre dej tak nie je asi moc čo hodnotiť. Ide opäť o Čechmi preceňovaný film, ktorý by sa na IMBD pohyboval vo vodách priemeru. 29%

Juno (2007)

Podľa hodnotenia tu prítomných kritikov som čakal celkovo viac. Ide v podstate o klasickú Americkú teenege komédiu ale s dramatickou zápletkou v podobe tehotenstva. Juno sa mi od začiatku dosť protivila a teda som jej to dieťa ani neprial a teda finálna dojímavá scéna na mňa pôsobila dosť ľahostajne. Ľúbostný príbeh na pozadí je medzi maximálne nesympatickými ľuďmi takže mi to tiež celkom liezlo na nervy a dosť dom im to neprial na druhej strane sa mi veľmi páčila postavička starostlivého otca, ktorú si strihol J.K. Simmons, ktorý je v podobných úlohách fenomenálny a vďaka nemu to u mňa Juno dostiahla aspoň na priemer. 49%

Králíček Jojo (2019)

Veľmi dobre rozbehnutý film Králiček Jojo brzdí absencia niektorých satirických prvkov v jeho závere. Nesúrodá kombinácia humoru a drámy je miernym sklamaním, inak ale ide o dielo s veľmi dôležitým posolstvom, nadpriemerným scenárom, vyšperkovanou atmosférou a zaujímavým soundtrackom kombinujúcim moderné piesne s klasikou. Rozhodne stojí za pozretie. Za zmienku stojí aj vynikajúco zahraná postava nacistického dôstojníka v podaní Sama Rockwella. Premena jeho charakteru dodáva na emotívnosti záveru filmu a jednej z posledných scén, v ktorej sa ukazuje sila charakteru a je akýmsi symbolom toho, že človečenstvo nedbá na vzhľad či okolnosti – ale má byť prítomné bez ohľadu na situáciu. 73%

John Wick 3 (2019)

Parabellum oživuje viacero známych hereckých tvárí. Halle Berry ukázala, že so správnym vedením dokáže vystrúhať nezabudnuteľnú postavu. Anjelice Huston postava ruskej mafiánskej riaditeľky sadla ako baletke balerína na nohu a rovnako potešil herecký majster bojových umení Marc Dacascos v polohe zabijaka trpiaceho zábavným obdivom k Babe Yage. Nehovoriac o hrdlorezovi Jeromovi Flynnovi z Hry o tróny, ktorý tentoraz dopadol neprekvapivo zle. Chadovi Stahelskemu držím päste pri prekonávaní vysokých očakávaní, ktoré v divákoch nastavil celou trilógiou. Oživil takmer mŕtvy žáner akčného filmu a rovnako živoriacu kariéru Keanu Reevesa, ale najmä presadil v Hollywoode trend, o ktorý sa už v 90. rokoch pokúšal John Woo. 98%