Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Od Jacka Reachera netreba očakávať veľkolepú akčnú scénu, skôr by som povedal že prostredie a postupné odhaľovanie konšpiračných teórií a rozrastajúci sa počet zainteresovaných ľudí je priam strhujúci. Bavil som sa od začiatku do konca a bol som veľmi zvedavý kto za všetkým stojí a ako sa to celé vyvinie. Nakoniec som bol spokojný, ako jediný zápor hodnotím dosť nesympatickú blondínku v hlavnej ženskej úlohe inak za mňa 80%.

Mortal Kombat: Legacy (2011) (seriál)

Nieje to až tak brutálne pútavé a namakané ako Rebirth, ale aspoň to odkrýva osudy a príbehy obľúbených herných postáv a ich osobitý príbeh svetom Mortal Kombat. Mne osobne sa najviac páčil Scorpion ale však posúďte sami ... 78%.

Mortal Kombat: Rebirth (2010)

Na 8 minútové intro je to super vec a navyše som si oživil svoje detské spomienky na 2D rubačku Mortal Kombat a normálne som dostal chuť si ju zahrať znova. Je vidno že za krátky čas je možné dosiahnuť to čo niektoré filmy nedokážu ani za celý večer. Bravó: 95%.

Legendární parta (2012)

Rozprávka sa mi sama o sebe páčila, mala pútavý príbeh, ktorý bol podkreslený množstvom akčných scén boja dobra proti zlu. Na druhej strane príbeh ponúkol aj množstvo vtipných a zábavných situácií na ktorých som sa dobre pobavil. Legendárna partia je príbeh asi viac dobrodružný v ktorom ide hlavne o hľadanie podstaty samého seba a preto za mňa 77%.

Rumový deník (2011)

Jednu jedinú hviezdu tomuto filmu darujem za herecké obsadenie ani nie za ich herecké výkony ako iba za to že sa na podobnú kravinu dali nahovoriť. Neviem ako ostatný fanúšikovia filmu ale ja sa pozerám na filmy, pretože mi majú možnosť dať niečo, čo inak v živote nemôžem zažiť alebo mi dajú možnosť nahliadnuť niekam kam sa v reálnom živote nikdy nedostanem. Tento film by bol veľmi dobrý keby sa nehral na viac žánrov, najskôr príbeh alkoholického novinára, potom z ničoho nič, príbeh novinára ktorý ide písať článok o obrovskom projekte a o akože láskyplnej zápletke, ktorá som ani nezachytil ako skončila sa snáď nedá ani hovoriť. Nedotiahnutie deja a úplne trápny a zbytočný koniec na ktorom sa až zo záverečných titulkov vlastne dozviete ako to celé vlastne dopadlo je nanajvýš úbohý a nestálo mi to za premárnené 2 hodiny môjho života. 15%

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Veľmi sa mi páči podobný druh fantasy akčných zhmotnení rozprávkových klasík ako je Janko a Marienka či Červená Čiapočka. Veľmi dobre som sa bavil, nedalo sa odpútať od televízie a naskytol sa mi veľmi kvalitný akčný zážitok. Navyše herecké duo hlavných hrdinov pôsobilo sympaticky a vierohodne. za mňa 75%.

Argo (2012)

Nemám slov, prehnané očakávania navodené toľkými cenami ovenčeným intorm ako má Argo som už dávno nemal. Sklamanie na prvom mieste. Je vidno, že udeľovanie Oscarov je čisto americká záležitosť, pretože v inom štáte by tento priemerný snímok získal aj náležte priemerné hodnotenie. Plytký dej, ktorý má síce postupnú gradáciu, ale na druhej strane množstvo hluchých miest. Za mňa osobne iba slabých 41%. A na margo tohoto filmu, veľmi rád by som videl filmy z podobného prostredia inými očami ako tými Americkými ... 50%

Hořící keř (2013) (TV film)

Nádherne zachytený obraz doby okolo roku 1969 - 1989, tieto roky sa viažu so Sovietskou okupáciou a povedzme si na rovinu doba bola piča. Osudy ľudí v tejto dobe teda tiež neboli jednoduché a hneď je na svete vynikajúca dráma s pútavým príbehom a vynikajúcimi dejovými zvratmi. O hlavných úlohách nemusí byť ani reč, Tánička oku lahodiaca a celkové herecké obsadenie na jedničku. Na ČeskoSlovenské pomery krásnych 93%.

Dobrý Will Hunting (1997)

99,9% hercov v tomto filme je mi maximálne nesympatických a aj tak som sa od toho nedokázal odtrhnúť. Príbeh mladého génia, mrhajúceho svojím talentom, ktorý hľadá svoju cestu je celkovo citovo silný a pútavý. Ako klad hodnotím, že Benovi Affleckovi v jednej scéne skoro rozbili hubu, pretože ho vážne nemusím ale inak celkový dojem tak okolo 90%

Občanský průkaz (2010)

Film zachycuje obraz danej doby, doby komunizmu, súdruhov a červených trenírok. Príbeh zachytený pohľadom teenegerov v tej danej dobe je zaujímavý, pútavý a občas aj nostalgicky vtipný. Občas mi vadil brutálny slang, ktorým sa rozprávalo ale nakoniec som to vedel ustáť. Film mi ale do života nedal nič nové a bol pre mňa iba príjemným oddychom. Teda 50%.