Pí a jeho život (2012)

Knihu som nečítal, tak môj názor je subjektívne zameraný iba na film. Teda s filmu mám príjemný pocit, chalan, ktorý sa nevie zaradiť a začne veriť v boha na základe životnej situácie je veľmi silným príbehom plným emócií a životných zvratov. Boh sa vždy ukáže v podobe v akej ho potrebujeme to je pre mňa poučenie z tohoto filmu ... teda 72%

Rychle a zběsile 6 (2013)

Fúúúha paráda hneď, ako som film dokukal som vedel, že si ho musím zaradiť medzi top .... však autá, dobrá hudba a krásne ženy ktoré navyše zo seba chcú vymlátiť život to je presne to čo od namakanej Hollywoodskej akčnej pecky očakávam a v podobe F&F6 som to aj dostal. Navyše sa vrátili všetky moje obľúbené ksichty a množstvo vtipných situlácií mi dáva za pravdu, že 97% vôbec nieje prehnané hodnotenie.

Bezpečný přístav (2013)

Popravde už som zgrcaný z toho že každý romantický film musí byť buď komédia alebo plytká sračka pre slaboduchých invalidov. A tadáááá konečne niečo čo potešilo moje k romantickým filmom zatrpknuté alter ego a to je Safe Haven. Je to síce príbeh ako každý iný a vymyslieť ho netrvalo asi nijak moc dlho ale celková krása prostredia a sympatie k hlavným hercom a ich životnému príbehu u mňa jednoznačne vyhrali. Palec hore 70%.

Sólokapr (2006)

Tak sa do toho teda pustím! Jediné čo kladne hodnotím je Woody vo vedľajšej úlohe na ktorom som sa 2-3 krát vážne zasmial. Inak celý film stojí za hovno: je predpotopný predvídateľný a tento príbeh a zápletku by som vymyslel asi aj ten najväčší retard. Herečka v hlavnej úlohe pri pripadala prinajlepšom ako kurva a to že mi pokazili dojem z môjho obľúbeného herca Huga Jackmana to sa jednoducho nedá prepáčiť. Teda 15%

Země bez zákona (2012)

Pekný, silný príbeh, ktorý je inšpirovaný knižnou predlohou, ktorá bola písaná podľa skutočnej udalosti. Brutalita, ktorá bola vo filme ponúknutá ma upútala na celom filme asi najviac. Samozrejme vynikajúce herecké obsadenie v ktorom by som chcel podtrhnúť výkon napríklad Hardyho alebo Oldmana. Nepáčila sa mi jedine mierna predvídavosť deja ale to sa v bežnom živote jednoducho stáva. 85%

Legenda o slavném návratu (2000)

Veľmi prekvapivo, príjemný a oddychový filmíček v ktorom aj negolfisti nájdu čo hľadajú, teda iba ak sa jedná o silný príbeh dávku poriadnych emócií a ako to už v podobných filmoch býva happy ending. Mne osobne sa najviac na celom filme páčila úloha ktorú si zahral Will Smith, jednoducho bola pre neho ako stavaná a vžil sa do nej na 100% čo veľmi kladne oceňujem 95%.

Iron Man 3 (2013)

Viete čo je lepšie, ako Iron Man? No predsa mrte najviac Iron Manov!!! Vynikajúce zavŕšenie trilógie a celkovo celej série v ktorej hral Robert Downey Jr. viac ako hlavnú úlohu. Konkrétne tretí diel je prešpikovaný akciou a konšpiračnými teóriami na ovládnutie štátov a to je práve to čo sa mne osobne veľmi páčilo. Lepšieho záporáka nám síce ponúkol druhý diel v podané Nickeyho Rurka ale inak nemám čo dodať akurát, že mi je veľmi lúto, Iron man končí. 95%.

Iron Man 2 (2010)

Už som povedal že Iron man 1 bol fenomenálny film od Marvelu? Tak to som nevedel, že pokračovanie bude snáď ešte lepšie. Prepracovaná a uveriteľná príbehová línia, ktorá sa drží komiksovej predlohy čo sa dá iba kladne oceňovať. Akcie viac ako dosť a konečne aj nijaké tie vnútorné pocity hlavného hrdinu sú to pravé čo na mňa zapôsobilo 96%.

Iron Man (2008)

Fúha, hneď ako som dopozeral Iron Mana 1 som vedel, že táto séria sa stane Marvelovským klenotom číslo 1. Jednak fenomenálne angažovanie Downeyho a Patlrow do úlohy hlavných postáv ktoré poznáme s komiksov. Na druhej starne množstvo vynikajúcich záporákov s ktorými sa Tony Stark či už v obleku alebo mimo neho utká. Neviem či ste si to všimli, ale na konci jednotky, teda po titulkoch sa objaví postava Nicka Furyho a oznámi Tominu informácie o spoločenstve Avangers no paráda za mňa 94%.

Vetřelci (1986)

Kto by to bol povedal, že pokračovanie Votrelca bude snáď ešte lepší ako pilot? Ja teda ne. Predovšetkým oceňujem, že tam kde sa jednotka hrala na horor, dvojka hrá úplne iné husle. Hneď od začiatku je jasné že ide o maximálne akčný thriller až keď sa pozriete na všetkých tých namakancov čo v tom hrajú. Vizuálne je dvojka zvládnutá lepšie čo je asi zásluha doby a patentových vynálezov v kinematografickom priemysle. Konečne je tu votrelčíkov viac a to sa mi páči tak isto za mňa 93%.