Hostitel (2013)

Veľmi zaujímavý nápad a dobré prevedenie, ktoré sa však od knižných predlôh dá akosi očakávať nesklamalo ani tento raz. Ak by bol príbeh vyobrazený ako akčné scifi bolo by to snáď ešte lepšie využite danej idei. Keďže sa však hrá na romantickú lovestory musel som jednu hviezdu strhnúť. Nie že by mi romantika dáko prekážala ale od tejto aktorky som si zvykol na adolescentnú zápletku kedy je hlavná hrdinka unášaná citmi hneď k niekoľkými mužom. teda za mňa iba 67%.

Tísňová linka (2013)

Pútavý príbeh, ktorý dokáže udržať pozornosť po dobu celého filmu. jediné čo mi vadí na filmoch podobného typu je asi demencia hlavných hrdinov typu: "Aha, našla som na opustenom poli šachtu v ktorej je na 100% sériový vrah, ja som neozbrojená a nezavolám pomoc, radšej sa naňho pôjdem pozrieť" a podobné množstvo kravín. Halle Berry perfektná až na ten účes :) ale dokázal som sa s tým vyrovnať a pre mňa je to dobrých 70%.

Terapie láskou (2012)

Konečne po dlhej dobe som videl film, ktorému som uveril že sa mohol reálne stať a že to nieje len ďalšia Hollywoodska sračka z pera dákeho adolescentného debilka. Krásne ukázané, ako život dáva facky a ako aj malá štipka nádeje dokáže všetko zmeniť. Jediné čo sa mi nepáčilo boli asi vedľajšie úlohy tým myslím Tucker a De Niro, úplne by som ich oželel keby tam ani neboli. Za mňa teda 74%.

Bourneův odkaz (2012)

Myslel som si, že ak dosadia do hlavnej úlohy Rennera bude to konečne tá pravá akčná jazda, ktorej sa to bude dať uveriť, pretože ja osobne v Mattovi Damonovi stále vidím dobrého Willa huntinga a nie agenta ktorý sa vzoprel korporácií, ktorá ho chcela zabiť. Neviem teda čo sa zvrtlo. Nemalo to také gule, ako som očakával, akcie bolo pomenej a príbeh, ktorý síce mal nadväznosť už bol mierne premrštený a necítil som žiadnu dávku inovácie. Pre mňa teda 66%.

Patrola (2012)

Veľmi dobrý film, ktorý nám dáva možnosť nahliadnuť do každodenného rutinného života americkej polície. Nakoniec až tak rutinné to nebude, kedže toto duo sa dokáže dostať vždy do tých najväčších sračiek do akých sa len dá dostať. Humor, láska, dráma malo to čo to malo mať a ja som spokojný. Akurát keď som to kukal v angličtine každé druhé slovo bolo FU*K ale to je Amerika no čo dodať 77%.

Zrození šampióna (2009)

Vynikajúce herecké výkony vykresľujúce skutočný príbeh, pri ktorom nikto nezostane ľahostajný. Krásny príbeh ako sa dá aj vďaka šťastiu vyštverať z úplného dna na úplný vrchol. Jedna z najlepších drám akú som za posledné obdobie videl a aj preto sa prikláňam k 97% v žánri dráma absolútne super. A len tak na okraj Sandra je pani herečka :)

Muž z oceli (2013)

Mne sa táto filmová adaptácia na supermana veľmi páčila, jednak je tam veľmi dobrý príbeh, ktorý je okorenený neustálou akciou a rozprávaní od samotného začiatku teda vlastne zániku planéty Krypton. Herecké obsadenie mi absolútne vyhovuje a Kevin a Russel sú páni herci aj vo svojich rokoch. Nedokázal som sa od toho odtrhnúť, pretože akcia bola dávkovaná v perfektných intervaloch a za mňa 96% ani o cent menej :)

Requiem za sen (2000)

Film to bol silný, to nepopieram. Zas a znova som sa mohol presvedčiť o tom, že zahrávať sa z drogami v akejkoľvek podobe nemôže nikdy skončiť dobre a tento snímok je o tom živým príkladom. Ale že by som bol z tohoto filmu až tak v prdeli to zas povedať nemôžem. Takto to jednoducho chodí a tento film je veľmi slabý odvar toho čo sa deje v realite ale za herecké výkony výborne zvládnutá scenár a réžiu vďaka ktorým sa ani po vyrozprávaní 4 príbehov nedalo vo filme stratiť a ešte aj za pravúrnu kameru dávam 81%. Možno keby som nemal prehnané očakávania dopadlo by to lepšie.

Tvůj snoubenec, můj milenec (2011)

Popravde som typ človeka, ktorý si veľmi rád pozrie aj romantickú komédiu, nič proti tomu žánru nemám a celkom dobre sa viem pri ňom pobaviť a oddýchnuť si, ale keď natrafím na podobnú stupiditu, kde ma 99% rozhodnutí hlavných hrdinov dostáva do agónie a pocitu, že sú všetci dementný, to neprehliadnem ani ja. Teda dosť stupídny scenár, pár svetlých vtipných chvíľ, jediné klady hodnotím scénu s tancom a potom master head s bedmintonovou palicou a za to 34%.

Mama (2013)

Všetko čo človek očakáva od kvalitného mysteriózneho hororu to malo. Kvalitný príbeh, dobre časované lakačky, perfektnú hudbu a dobré herecké výkony. Silný príbeh, ktorý skončil trocha dementne a aj preto som trocha musel strhnúť z môjho hodnotenia inak odo mňa 71%. Holt koniec takéhoto príbehu je dosť dôležitý.

Časové pásmo bylo změněno