Atlas mraků (2012)

No, jestli voni ti pětihvězdičkáři v tom nehledaj něco víc než tam ve skutečnosti je? Za mě *** a pustím si to znova. I když váhám, jestli si nepustit radši explicitnějši Fountain. Anebo naopak obdobně výpravnou, ale ryzí pohádku? P.S. za ty paruky by patřil někdo zavřit :) Stejně jako šichta z posledních 10ti minut, která se opila a nějak to už dotočila.

Bourneův odkaz (2012)

Zkráceně: Není to Bourne, ale je to skoro tak dobrý. Podrobně: Bourne trilogie je moje absolutní srdcovka. Takže i kdyby v pokračování hrál strýček Jedlička a mělo to aspoň odlesk šmrncu Bourna, tak ty hvězdičky dám. Naštestí první housle nehraje strýček, ale Jeremy. Jeremy Renner je uplně skvělej, žeru ho nejen ve filmu Smrt čeká všude. Navíc, střih, kamera, no super akce. Jsem ale trochu rozpačitý nejen v kometáři. No, pořád, tohle celý je jen odlesk Bourna. I tak dávám 4*. Ten "odlesk" je pořád dostatečnej k tomu, aby se Bournovec kurevsky bavil. Celá akce v Manille je hodně dobrá, Jeremy je frajer a přestože to není klasickej Bourne, tak nebudete litovat. Táákže 4. A na konci se nám na lodičce někdo zamiluje, sledujte její pohledy :) Víceméně vkusné, sic asi finančně vynucené, pokračování.

Total Recall (2012)

Asi jsem zmlsanej Počátkem, tak jsem čekal více zvratů na toto téma a hlavně tomu odpovídající jiný(překvapivější) závěr. Za to hvězda dolů. Ale to se, koneckonců, podívejte sami :) Vybrali jste si Sci-Fi akční thriller, tak se usaďte, začiná hodně rychlá jízda zeměpádem!

Rebelka (2012)

Bohužel do puntíku souhlasím s hodnocením od Tuxedo.

Sousedská hlídka (2012)

Ano, přiznávám. Pustl jsem si to, protože tam hraje Richard Ayoade. Duo Ben Stiller a Vince Vaughn by měli už konečně odtáhnout do důchodu, prostě nejsou vtipní a ta jejich vážnější nota na starostlivé papínky a manže je trapná. Richard a Jonah Hill naopak moc nemluví, ale bodujou. Je to taková praštěná blbost s pár celkem "závažnými" deus ex m. zvraty :-), ale já se bavil. A vvvo tom to je.

Temný rytíř povstal (2012)

Asi jsem to nepochopil. Patos, stýskání zhrzeného starce, kterémů život utekl pod rukama. Ja tam žádne povstání nevidím. Ani uprostřed, ani na samém konci. Jedna hvězda, protože je to prostě Batman a druhá za zlobivou, velkoústou Anne Hathaway. Tohle není můj Batman!

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Pokud jste viděli předchozí díly a líbily se vám, tak na tento nekoukejte. Grafika pěkná *, Sidova babča a lumíci za druhou *. Otravnější mamuty a šavlozubé tygry jsem na plátně ještě nepotkal. Naprosto zbytečné pokračování úspěšné série.

Hledá se Nemo (2003)

Kdyby do toho nefušoval Disney a byl lepší dabing, tak davam plný počet. Naprosto úžasnej animák. I na rok 2003 pěkná grafika. Super příběh, hudba, atd. Prostě paráda. Leč plný počet to není, to dávám jen filmům, kde je i každé smítko na správném místě. Mě tam prostě opět iritovala disneyovská prvoplánová mravokárnost. Přitom se dají natočit rodinné filmy i bez toho. Trochu jsem nepochopil to předabovaní racků a trochu mě iritoval dabing toho rádoby "cool" želvouna. Celkově, snad jeden z nejlepších animáků.

Minority Report (2002)

Přesně podle mého gusta. I po letech se rád k tomuto filmu vracím. Kdyby ho točili dnes, tak by existoval druhý, třetí až x-tý díl a všechny byly zprzněné nelogickými odkazy a wtf scénami pro budoucí pokračování. Naštěstí tomu tak není a je to parádní sci-fi thriller.

Útěk z MS-1 (2012)

Ale jo, dejme tomu. Na nic si to nehraje. To je v dnešní době také plus. Nějaká ta akce, Pearcovy hlášky, super záporák (Joseph Gilgun) a fakt pěkná ale blbá blondýnka (Maggie Grace). Až na ten trochu WTF konec docela pěkné béčko. Nechybí ani tradiční překonání díry s ozubenými koly.