• Fantasy

Edith Piaf (2007)

Aj áno, aj nie. Videla som lepšie životopisné filmy. V tomto prípade preto uprednostňujem a odporúčam knihu.

Flubber (1997)

Film môjho detstva, ktorý som mala nahraný ešte na VHS a na ktorý som zízala tak často, až VHS ostala opotrebovaná. Po XY rokoch som sa k nemu pred časom aj s kamarátkou vrátila a vôbec nič sa nezmenilo. Smiala som sa jak udretá. A Robina mám rada. Aj komédie podobné týmto, pri ktorých si človek oddýchne a nechýba mu ťažké zamýšľanie sa nad dejom.

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Dobrý film je podľa mňa taký, ktorý vám rozprúdi vnútorné pochody, spomienky, nálady, myšlienky... videla som Frankenvíniho a chcela som si poskladať (lebo je to veľmi jednoduché, nie?) všetkých mojich škrečkov, morča, laboratórnu myšku, potkana... Pekné. Pekné.

Grave Encounters (2011)

Dobre, dobre, pozerám, mykám sa, ľakám sa, dokonca si zakrývam hlavu paplónom (!) a zrazu bum. Tvorcovia asi začali niečo užívať, resp. možno aj prestali. Ale 3* za super rozbeh a čiastočne jadro filmu.

Grave Encounters 2 (2012)

Čo bol toto za film?! Desať minút ma bavil, 5 minút som študovala škvrny na stene, potom znovu niekde čosi vybehlo, opäť ma to na 15 minút chytilo, potom som 20 minút čumela do telefónu... nestále, krivolaké, neisté...

Hladová hra (2009)

Nesympatickí herci, divné správanie postáv, ktoré sa mesiac nemenili... ani schudnúť, ani zarásť, jediné, čo sa zmenilo, bola špina na ich kostýmoch, ale tak chodím zašpinená po besnení sa so psom po vonku, celkovo nuda kvalitná. Hviezdička za zo, že prvých 10 minút to vyzeralo nádejne.

Hotel Transylvánie (2012)

Tešila som sa, pišťala som, tlieskala som si, smiala som sa, plakala som (hoci priznávam-mňa nie je ťažké rozplakať). Skrátka rozprávka sa mi páčila od postáv, po atmosféru.... hoci piesne vo filmoch veľmi nemusím, ale v tomto prípade to odpúšťam.

Chata v horách (2012)

Naozaj som sa snažila vžiť do pocitov tvorcov, ale nedalo sa. Hviezdička za niekoľko vtipných momentov.

Imaginaerum (2012)

Je fakt, že keby Holopainen skákal na jednej nohe a škrabal si hlavu, budem na neho bez dychu pozerať. Ale toto bolo neuveriteľné. Všetky moje fantazmagórie spojené do jedného úžasného filmu.

Inkognito (2003) (pořad)

K Inkognitu mám nejaký zvrátený, pekný vzťah, pozerávala som to ako decko s rodičmi... a s odstupom času zisťujem, že som sa buchla do Zdeny Studenkovej a toho jej chladu a odstupu.