Titans - Série 1 (2018) (série)

Trailery vypadaly strašně a pilotní díl mne rovněž nikterak neoslnil, přesto jsem však "Titánům" nakonec dal šanci a rozhodně toho nelituji! Příběh je hutný, postavy zajímavé a herci výborní. Akční scény jsou skvěle natočené a sestříhané, potěší přítomnost krve a ani CGI není tak hrozné, jak mnozí říkali... Rovněž potěší i odkazy na slavné hrdiny ze stáje DC... Největším záporem je asi scénář, který není nikterak propracovaný (obzváště v desáté epizodě mi dialogy trhaly uši), ale to je asi ta nejmenší chybička, jelikož se pořád něco děje a hlavní představitelé to celé utáhnou svým charismatem. Rozhodně lepší než "Arrowverse" či "Gotham" a jejich X postav a různých dějových odboček. Klobouk dolů!

Batman se vrací (1992)

Charaktery záporáků sice nejsou tak prokreslené jako v jedničce, přesto mám tento díl z celé série nejradši... Penguin je ztělesněním noční můry a vypadá fakt děsivě, rovněž i jeho motivace působí uvěřitelně, Catwoman... Hltal jsem takřka každý záběr s touhle číčou a ve skrytu duše si přál, aby tato žena (uvězněná mezi dobrem a zlem) nakopala Batmanovi pr**l... Batman v pohodě, nicméně charakter Bruce je stejně nudný jako v jedničce... Technické zpracování na úrovni, potěšil hororový nádech a rovněž i prvky mysteriózního fantasy (které navíc není nikterak přehnané)... Já se bavil, dokonce mě to chytlo víc než Nolanova trilogie :)

Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života (2003)

Tak oproti prvnímu dílu o dost záživnější... Lara Croft sice opět působí nepřirozeně (krásná, bohatá, inteligentní, nepřemožitelná à la Xena), ale je to o dost lepší než přitroublý Indiana Jones... Dějově nikterak převratné, ale jde o pohodový film, který svou brakovitost (scénář, některé CGI) skrývá pod stylovou kamerou a povedenými akčními scénami... 70%

Green Lantern (2011)

Snímek ,,Green Lantern" neurazí, ale bohužel ani nenadchne, disponuje však sympatickým Rýnem Reynoldsem, zajímavou mytologii mimozemské civilizace a rychlým tempem. Naneštěstí je však snímek přehlcen digitálními efekty, mnohé scény tak působí dosti levným dojmem a těžko uvěřit, že rozpočet přesáhl 200 milionů USD, i když komiksovky od DC mnohdy mají přepálené náklady, které ale vůbec nejsou na filmu vidět, viz ,,Catwoman" ,,Superman Returns" a ,,WW84" 🤨 Jinak se jedná o klasický superhrdinský origin, bohužel s nevyužitým potenciálem, což je škoda zejména kvůli charismatickému Ryanovi, který celý snímek dosti zachraňuje. Akční sekvence jsou průměrné a zaujal snad jen výcvik Hala Jordana a úvod se stíhačkami, finále je odporný digi - bordel, zlatý Snyder a jeho zběsilé tempo 🙂 Jako kulisa zcela ideální 60%

Superman se vrací (2006)

Neurazí, ani nenadchne... Vzhledem k celkové stopáži bych čekal víc akčních scén, místo toho si však člověk musí protrpět mdlé dialogy a iracionálně uvažující postavy, Supermanův kostým rovněž působí dost směšně... Speciální efekty v pohodě, ale v porovnání s rozpočtem a jinými filmy, které se v té době točily (např. Jacksonův Kong) působí Superman Returns jako lepší pilot tv seriálu :D

Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Vcelku povedené sci-fi béčko s působivými akčními scénami, Gibson sympaťák ale chyběl tomu scénář a vedlejší postavy byly otravné. Pocity smíšené, ale ta akce udělala své, takže spokojenost :)

Halloween (2018)

Carpenterův originál, Rosenthalova dvojka a H20 v mých očích nepřekonány, nicméně i tak je nový Halloween vcelku zábavné (a místy i napínavé) a důstojné pokračování, i když, nic mi vyloženě neutkvělo, což je škoda :( Slabší čtyři, ale čekal jsem to horší.

Miss Hanoi (2018)

Tak tohle mi sedlo. Mělo to zajímavý příběh, dobré rozuzlení, velmi slušné dialogy a celkem rychle to i utíkalo, takže jednoznačně palec nahoru. Herci byli rovněž slušní a Ha Thanh Špetlíkové bych přál více podobných projektů, herecky na to má a v nějaké Ordinaci akorát tak mrhá talentem... Chtělo by to sice i nějaké ty akční scény, ale jinak spokojenost :)

Král Artuš (2004)

Prvních dvacet minut naprosto tragických, posléze se to rozjelo - bylo to napínavé a mělo to grády, nicméně závěrečná bitva byla tak strašně sestříhaná a absence krve (no objevila se asi tak na 2 vteřiny) natolik tristní že mi dokonale pokazilo ty pozitivní stránky filmu... Postavy jsou jinak bídně prokreslené, nicméně herci se celkem snaží. Výprava je velkolepá, hudba kvalitní. Jinak je to dlouhé, vesměs nudné a bez scénáře.

Velká čínská zeď (2016)

Hlavním záporem je především scénář, kdy je 80% dialogů tvořenou nudnou, a dosti krkolomnou vatou a zbylých 20% jakžtakž supluje nějaký ten příběh, který (navzdory zajímavému námětu) je rovněž dosti odbytý... Nicméně se vším ostatním jsem nadmíru spokojen! Damon a Tiang Lin (podobné "princezny bojovnice" já rád :) byli symaptičtí hrdinové, akční sekvence povedené a CGI snesitelné, dále mne uchvátila barevná brnění čínských bojovníků (nemohl jsem se vynadívat), která nádherně kontrastovala s povětšinou šedým obrazem (i když někomu by to mohlo připadat kýčovité)... Bitevní scény pak shledávám jako velmi povedené (bungee jumping z vrcholu zdi, všeljaké bojové mechanismy) a místy se to i tvářilo jako válečný film... Jinak mi to dost připomínalo Warcraft a Disneyho Atlantidu :) Absenci děje odpouštím, exotické asijské prostředí mne natolik uchvátilo, že jsem si to nakonec užil (dost dlouho jsem se filmu vyhýbal)... 65%