Příběh z Filadelfie (1940)

I přes trapnou začáteční groteskní scénu se mi to moc líbilo. Hlavně to je film pro lidi, co mají rádi konverzace, debaty a převážně rozhovory mezi postavami. Díky bohu, že v roce 1940 prakticky neexistovaly efekty a filmy stály na silných příbězích. Jinak Grantova polobritská-poloamerická angličtina je fajn osvěžení. No a scéna, ve který je Stewart nakropenej, je legendární.

Winning Your Wings (1942)

Brigadeführer James Stewart vás provádí propagandistickou mrdečkou, ve které vám řekne, že americké letectvo je nejlepší a lítá s nejlepšími stroji. Dále se dozvíme, že americké letectvo je nejlepší i přes ten fakt, že v něm slouží nevystudovaní dementíci. Poté Stewart přemluví k joinbě pumpaře a studentíka. Pak je tam kouzelná scéna, ve které se dozvíme, že blondýnka si radši zašuká s pilotem než s řadovym vojákem. I WANT YOU FOR US ARMY, ach Jamesi. Lenička s Josífkem aspoň měli styl.

Někdo to rád horké (1959)

Jsem si jist, že kdyby hrál Curtisovu roli něko jinej, tak bych si to užil daleko víc. Hloupoučká Marilyn je skvělá a připomíná mi mou vymaštěnou bejvalku (akorát ta chudinka dělá v pekárně). Ale budu upřímnej, od takového kultu jsem čekal víc.

Dinotopie (2002) (seriál) odpad!

Mega-echt-píčovina.

Hoši z Filadelfie (1959)

Mam rád filmy z právního prostředí. A tohle je černobílý právní orgasmus, hlavně při pohledu na Barbaru Rush, která má nádherné rudé rty i přes tu barevnou absenci. Ze začátku mě trochu vadila Newmanova nepřitomnost, ale to je dáno příběhem. Nominaci za VH dostal sice Vaughn, ale nominaci bych dal spíš Krugerovi a hlavně ta ignorace Newmana je do nebe volající. ClintEastwood Když už chceš rozumovat, ty lingvisto, tak si alespoň zapamatuj jméno. Ten kámoš byl Chet, ne Chat, chjo.

Oggy a škodíci (1998) (seriál) odpad!

Tohle neni pro děti. Tohle je pro dementy.

Liu Fei De Shua Jia (2007)

Kraťoučkej dokumentární příběh o desetileté Liu Fei a její rodině. Liu Fei žije převážně s otcem v nějaké zapadlé horské vesničce. Matka jí navštěvuje jen sporadicky a když už, tak se jen hádá s otcem. Nedělam si moc iluze o tom, že Liu Fei je v Číně jediná, co se má špatně. Takových tam jsou bohužel statisíce. Jinak velký varování, nedívejte se na to s českym dabingem, protože to pusobí děsně komicky a celkem to znehodnocuje tohle veledílo.

Hluboké hrdlo (1972)

Díky bohu, že Linda ukázala ženám, jak se holit.

Americké graffiti (1973)

Škoda, že se Lucas upsal Hvězdným válkám a obětoval jim celý svůj život. Herecké výkony výborné až na prkenýho Howarda, kterej mě vyloženě sral pokaždý, co se objevil na scéně.