Air Force One (1997)

Nemam rád filmy o únosu letadel. V tomhle snímku americký prezident zvládne všechno, protože je to válečný veterán z Vietnamu, dokáže zlikvidovat komando teroristů v Air Force One, a posléze ho i pilotovat. Nudnější akční snímek jsem už dlouho neviděl. Celý film je navíc prošpikován patriotismem a patetickýma kecama pro americké publikum. 2* víc ani ťuk.

Vysoká hra patriotů (1992)

Dobře zvládnutá adaptace Clancyho knihy s přesvědčivým Harrisonem Fordem. AKce je sice docela málo, ale i tak jde o dobrý politický thriller s kvalitním záporákem v podání Seana Beana. 4*

Poltergeist III (1988)

Důstojné zakončení trilogie, povedené vizuální efekty a triky se zrcadly. Z Kanea mrazí i po změně herce. 3*

Smrtící triky (1986)

Povedený nápad využití vizuálních efektů v krimi příběhu. Zbytek už jsme někde viděli. Potěšila účast Briana Dennehyho. Ta přilepená Uzina v závěru mi fakt pobavila. 3*

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Dvouhodinovej film o tom, jak dva chlapi fetujou různé drogy v Las Vegas. Strašná šílenost. *

Nebezpečná rychlost (1994)

Originální akční film o autobusu co nesmí zpomalit, jinak vybouchne. Perfektní triková práce, kamera taky výborná a dobře vystavěný příběh. Tenhle film se De Bontovi fakt povedl. Za to pokračování si mohli celé odpustit....

Fenomén (1996)

Hezký lidský příběh s perfektně načtrtnutými charaktery a s takovou venkovskou pohodou. V závěru je trocha sentimentu, ale u takhle pozoruhodného příběhu mi to ani nevadí. Hezký Johne, moc hezký. 4*

Pistolnice (1994)

Koukatelný western s pohlednými hlavními představitelkami. Scénář už je trochu horší, nicméně film rozhodně neurazí a tempo má docela svižné. Za mě ***

Road House (1989)

Příjemný akčňák s Patrickem Swayzem, kterej tu hraje vyhazovače v jednom baru. Ten se postaví proti mocnému vládci města a zbytek znáte...Rozhodně zábavný film, který nenudí ani v jednom momentu. Příjmená atmosféra 80. let a Patrick je prostě sympaťák. 3*

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

O dost horší než dvojka, využití postav je dobré, akce přibylo, ale občas máte pocit, že už jste tuhle scénu někde viděli. Gibson mi do role záporáka sedl a líbil se mi dost. Ukecaný Banderas mi občas lezl krkem, ale dalo se to překousnout. Původní Expendables se vyřádili a parta mladých střelců se vyřádila taky. Pokles oproti druhému dílu tu je, a o výrazný...Já to vidím na 3*