Tváří v tvář smrti (1986)

Rozhodně zajímavé rodinné krimi-drama, které hlavně v závěru docela překvapí. Mladý Sean Penn a Christopher Walken hrají dobře a hudební doprovod v podobě Live to Tell od Madonny mi do filmu sedl. Viděno na MGM. 3*

Mise na Mars (2000)

Vkusné sci-fi od De Palmy, které je místy úchvatné svou monumentárností a jindy působí trochu komicky a pohádkově. Po technické stránce není co vytknout, jen ten scénář je dost nevyvážený. Celkově 3*

Chvění (1990)

Vtipná hororová komedie na způsob Critters, jen tady řádí obří graboidi. Fred Ward a Kevin Bacon táhnou celý film a nutno poznamenat, že jim to jde skvěle.

Po krk v extázi (2004)

Celou dobu jsem filmu chtěl dát 4 hvězdy, protože kráčí ve šlépějích britských gangsterek od Ritchieho, ale ten konec tam prostě neseděl, protože to celé mělo takovou tu lehkost z Podfucku...Komplexně se jedná o dobrý snímek, jen mi vadilo, že se celou dobu snímek tváří, že jde o nadsázku a přitom to myslí vážně...3 hvězdy

Hrdost a sláva (2008)

Obsazení vynikající, s lepším scénářem z toho mohla být jedna z nejlepších krimi posledních let, takhle to zůstalo v průměru. A nevytáhne to ani Colin Farrel, který podle mě jednoznačně přehrává Nortona. 3*

Zabít tiše (2012)

Zajímavá gangsterka, kterých jste sice viděli mraky, ale tahle má zajímavou kameru, dialogy a celkem i obsazení. Body navíc na zpomalenou přestřelku a Pitta. 3*

Noc je ještě mladá (2011)

Soundtrack dobrej, kostýmy a výprava taky, a to je bohužel všechno.Jinak je tu tuctová komedie, která vyšumí 5 minut po shlédnutí. 80's mam rád, ale tady bohužel výš nemůžu. 2*

Rec 2 (2009)

U druhého dílu bych vyzdvihl perfektní kameru a scénář s dvěma dějovými rovinami.Bohužel dvojka rozbíjí všechno, co nám jednička naservírovala ohledně vysvětlení příběhu - zombie nejsou zombie, posedlost ďáblem je nakažlivá a k závěru dodám, že už chyběl jen Alien s Predatorem. Celkově 3* s odřenýma ušima za ten dementní konec.

Hartova válka (2002)

Zdařilé drama z 2. světové války s vlažným Brucem Willisem a velmi přesvědčivým Colinem Farrellem. Celou dobu má film dobré tempo a zajatecký tábor je vykreslen velmi zdařile. Co ovšem zdařilé není je závěr, ten je patriotistický. Takže ve finále 3 hvězdy.

Útěk z Absolomu (1994)

V budoucnosti jsou ti nejhorší vězni dopraveni na ostrov, kde se připojí k jedné z dvou frakcí a bojují o přežití....celkem béčkovina s Liottou a Henriksenem, která se snaží tvářit chvilkama inteligentně a přitom má mezery ve scénáři. Závěr je hodně nic neříkající...3*