Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Krimi

Recenze (2 639)

Discopříběh 2 (1991)

Druhý díl už se povedl méně, hudební doprovod Michala Davida si drží stejnou laťku, ale film má oproti jedničce opravdu o poznání horší scénář a celé to moc důvěryhodně nepůsobí. Z Potměšila se tu stal šašek. 2*

Discopříběh (1987)

Hodně podhodnocený film, přitom jde o českou klasiku z 80.let, která nejlépe vystihuje tehdejší generaci teenagerů. Ladislav Potměšil v povedené roli otce Hrušínského. Soundtrack Michala Davida se taky vydařil, a kdo říká že ne, tak tu dobu prostě nechápe. Vždy když to jde v TV, rád se znovu podívám. Všichni tomu dávají malé hodnocení, přitom na to tenkrát koukali. 4*

Bony a klid (1987)

Film, který nejlépe vystihuje 80. léta v totalitním Československu. Všichni se snažej co nejrychleji vydělat velký love vekslovánim, aby mohli jezdit v Mercedesu a nosit značkový hadry z Tuzexu. Pravdivý film o tom, že kdo rychle vyletí, ještě rychleji spadne. "Víš jak se z měkkejch Spart dělaj tvrdý? Takhle" nebo "Tohle je Praha a ne nějaká zasraná Boleslav".:DD Česká klasika. 4*

Hra o přežití (1994)

V porovnání s Živým terčem je to o třídu horší, nicméně jde o kvalitní akční film na téma lovení lidí pro zábavu. Obsazení lovců je opravdu skvostné (Hauer, Busey, F.M. Abraham, McGinley), myslím si, že kdyby byl do hlavní role obsazen třeba Wesley Snipes, mohl film udělat větší díru do světa akčních filmů.

plakát

Dlouhý polibek na dobrou noc (1996)

Obstojný akční film, který má největší zápor v obsazení hlavní herečky. G.Davisové by roli drsňačky nevěřil snad ani naivní prvňák. Roli dostala jenom proto, že byla manželkou Harlina. Samuel L. Jackson potěšil. Za mě jsou to 3*. Zároveň jde asi o poslední povedenější film Harlina. 3*

Mstitel (2009)

Vcelku koukatelná Seagalovka z posledních let. Steven je sice tlustej a ten jeho pohyb a boj neni co bejval, ale i tak jde v rámci jeho moderní produkce o povedenější kousek. Jen mi vadily zrychlené souboje a chaotická kamera. 2*

Na dostřel (1993)

Thriller o policejní rodině Hardyových, ve kterém Bruce pátrá po vrahovi dívek...Za zmíňku určitě stojí automobilová honička hned v úvodu filmu a taky celkem povedené finále. Přišlo mi to hodně podobné filmu - Země policajtů. 3*

Uprchlíci (1986)

Zábavná komedie z francouzské dílny s výborným Pierrem Richardem a mladým Gérardem Depardiem. Rozhodně zábavnější než remake, který Francis Veber natočil o 3 roky později. Scéna se psem mi vždy dokáže rozesmát. 4*

Tři uprchlíci (1989)

Na originální verzi s Pierrem Richardem a Depardiem to opravdu nemá. Ale rozhodně jde o remake, který se povedl. Vtipné a zábavné to je. Nolte je stejně prkenný jako ve všech filmech a Martin Short mi nikdy nepřišel jako extra komik. Co se mi ovšem líbilo byl výtečný soundtrack. Celkově 3*

Junior (1994)

Už nikdy nechci vidět těhotného Arnolda....

Ovládací panel