Hvězdná pěchota (1997)

Béčkové sci-fi, které se vysmívá všem válečným velkofilmům má pro mě nostalgický nádech, protože jako malej jsem na to koukal pořád. Na Zemi tady zaútočí brouci a hlavní hrdina Johnny Rico vstupuje do armády, aby broukům nakopal prdel...Ta propaganda je tu zobrazena v celé své obludnosti a jako nástroj na manipulaci davu to zde funguje skvěle, stejně jako v realitě. Navíc mlejnek na maso tady funguje na výbornou. Masy mládých lidí se nechávají masakrovat brouky pro dobro federace. Navíc nám zde jsou servírovány opravdu velmi bizardní zajímavosti ohledně brouků, takže CHCETE VĚDĚT VÍC?

Jako štvaná zvěř (1995)

Průměrný akční thriller s nevýrazným a slizkým Baldwinem, zato s památným sexem ve vlaku.

Kobra (1986)

Stallone místo maskáčů oblékl těsné tričko a přibalil si i Aviatory. Jezdí ve starém hot rodu a hajzly nekompromisně likviduje ala Dirty Harry. K tomu všemu má v puse párátko a kupu hlášek. Když z těhle ingrediencí uděláte film, je zřejmé, že bude mít nálepku "Made in 80's".

Porky II: Den poté (1983)

Druhý díl Porky byl bez účasti Porkyho, zato s účastí protivného reverenda a jeho skupiny Počestných pannen. Dvojka mi tolik vtipná nepřišla, zachránila to až závěrečná scéna v nóbl restauraci, která neměla chybu...Prcek už tu neměl tolik prostoru jako v jedničce.

Odpočívadlo 2: Neohlížej se (2008)

Jelikož jsem neviděl první díl, netušil jsem o co jde a děj se vyvíjel slibně, poté přišly momenty, kdy se zjevují mrtvé postavy a zabiják a já si začal říkat WTF? Následně přišlo rozmatlávání děje do podoby, kterou nikdo nepochopí a dementní závěr to pohřbil úplně...Jedna hvězda je tak akorát. // Po shlédnutí jedničky hodnocení nechávám.

Pátek třináctého (1980)

Tenhle film nastartoval velmi rozsáhlou vyvražďovací sérii, jenž se táhla 80. léty a která se stala kultovní pro nejednoho fandu hororu. V prvním díle máme docela dusnou atmosféru, vraha, tedy spíše vražedkyni, které nevidíme 3/4 filmu do tváře a klasický slasherovský závěr. Kemp působí v noci opravdu děsivě a ještě k tomu je bouřka. Parta teenagerů postupně umírá a schyluje se na závěrečný souboj s Pamelou Vorhees...Co si budeme povídat, Jason je Jason...Ale jako rozjezd kultovní série to stačí. Hlavně díky atmosféře 4* // Na film mám vzpomínku, že jsem si ho kdysi nahrál z televize na VHS, ale bylo tam málo místa a v momentě, kdy hlavní hrdinku naháněla Pamela Vorhees, kazeta skončila a já pár let nevěděl, jak to dopadlo. Od té doby jsem film viděl třikrát v TV.

Občanské judo (1994) (pořad)

Kdysi to vysílala Nova, na Černé ovce to nemá.

Černé ovce (1992) (pořad)

Jeden z mála tv pořadů, který řeší problémy podvodných podnikatelů a jejich výrobků.

Takešiho hrad (2002) (pořad)

Pokračování původního Takešiho si drží stejnou úroveň a zábavu. Závěrečný boj v s pistolemi a papírovými terči je pořád velká zábava.

Takešiho hrad (1986) (pořad)

Kdysi jsem tenhle pořad sledoval na satelitním DSF, od té doby jsem ho viděl pouze na Coolu a ze své kvality neztratil vůbec nic. Zábavný soutěžní pořad, kde soutěžící musí projít různými překážkami. Na konci každého dílu se zbylí soutěžící střetnou v bitvě s Takešim a jeho ochrankou v takových vozech. Nikdy jsem neviděl, že by tu ochranku někdo porazil...I po letech je to velká zábava a palec nahoru za kuráž některých soutěžících.