Diktátor (2012)

Where are rebel bases?... new model 911 2012... Max Occupancy120... Toto je výčet jen pár z nezapomenutelných hlášek a scén. Musím příznat, že Cohenovy filmy vůbec nemusím, ale tato parodie na diktaturu, demokracii či OSN mě velmi příjemně překvapila.

Oscar (1991)

Výjimka potvrzující pravidlo... toto je jeden z nejlepších amerických remaků francouzských komedií, jaký kdy byl natočen. Možná mě někteří z Vás budou nenávidět za to, co teď napíši, ale tato verze se mi prostě líbí mnohem více než originál s Louisem de Funèsem z roku 1967.

Nixon (1995)

Vždy záleží na tom, kdo vypráví dějiny. A v tomto ohledu ukázal Oliver Stone pořádný kus práce. Jistě film je místy vykonstruovaný, ale stále nabízí kvalitní pohled do života jednoho z významných prezidentů USA. Akorát se Stoneovi nepovedlo to, co u díla JFK. Je totiž docela obtížné shlédnout celý film najednou. Rozhodně však toto dílo doporučuji všem, co se zajímají o americké dějiny a politiku.

Elitní zabijáci (2011)

Jeden z mála akčních filmů, kde se hlavní hrdinové nebrodí po pás ve vystřelených nábojích za zvuků ohlušujících explozí ve stylu Kobry 11 (pozn. neříkám, že se mi některé tyto filmy nelíbí). Zkrátka nejedná se o žádné béčko. O tom, který z hlavních představitelů (Jason Statham či Clive Owen) je tím "dobrým" je pouze na divákovi. A Jason Statham opět dokázal, že patří mezi krále tohoto žánru.

TRON: Legacy 3D (2010)

Nejsem žádný fanoušek prvotního filmu Tron z roku 1982, a tak se nebudu vyjadřovat k tomu, jestli se jedná o jeho důstojné pokračování či nikoliv. Za audiovizuální efekty bych udělil klidně pět hvězdiček, ale jinak mě samotný film nezaujal natolik, abych si ho pustil znova.

Pátá rychlost (2002) (seriál)

Ne, toto opravdu není napodobenina Top Gearu (aspoň toho novodobého), i když značná rivalita mezi nimi existuje. Jedná se o kvalitní a jeden ze serióznějších motoristických pořadů, který je v mnoha ohledech daleko lepší než Autosalon či jiné konkureční pořady na českých televizích. Dílů jsem zase tolik neviděl, proto nehodnotím. Ale odpad rozhodně ne!

Partička (2011) (pořad)

Show založená na improvizačních dovednostech jejích účastníků? Proč ne. Ale vzhledem k tomu, že nám ji Prima family na svých obrazovkách předhazuje jednou týdně, potom se nemusí divit, že prvotní náboj, který tento pořad měl, rychle vyprchává a jednotlivé díly vypadájí jako by byly vytvářeny přes "kopírák". Pokud to tímto tempem půjdem dál, asi budu měnit hodnocení směrem k onomu slůvku na o. Zatím velmi slabé 2*.