Neporazitelný (2021) (seriál)

Toto je povinnosť pre každého fanúšika animákov a komixov, pretože takáto brutálna pecka sa len tak nevadí. Narazil som nato náhodou ale vďaka bohu. Poriadne drsné, vynikajúci originálny príbeh, ktorý ani v jednej časti nenudí. Animácia je spravená na výbornú a ja nemôžem byť viac nadšený. Keď si hovoríte, že lepšie to už nebude tak vám ďalšia čas nakope zadok. Od brutálneho zvratu v prvej časti, 5 diel a tvrdú nakladačku, 7 diel a Omni vs všetko čo existuje až po neskutočné finále v podobe 20 minútovej nakladačy Markovi... Proste Wow rýchlo ďalšiu sériu .

Seobok (2021)

Veľmi zaujímavý počin a Kórea opäť boduje. Skôr ako akčné je to taká sci-fi konverzačka medzi hlavnými predstaviteľmi kde Yoo má previesť Seoboka do laborky, a pri tom ich prepadnú, zradia a hlavný hrdina sa postupne skamaráti s klonom. Je to skvelo natočené, dobre sa nato pozerá a teší ma aj hlbší celkový význam. Akcie pomenej, mohlo byť predsa len viacej. Soundtrack sa mi páčil a koniec výborný. U mňa zaslúžené 4*.

Jakob's Wife (2021)

Nie také ako som čakal ale napriek tomu sa mi to celkom páčilo. Prišlo mi to ako také retro pojatie, postavy sa mi páčili a keď prišlo na zabitia tak neboli najhoršie. Krvou sa tiež nešetrilo a upíri vyzerali v pohode. Celé to má aj taký komediálny podtón čo tomu len prospelo. Je to však aj dosť nudné, efekty miestami na srandu a viac ako 3* tomu naozaj dať nemôžem. Ale ako taká jednohubka na večer, prečo nie.

Tom Clancy: Bez výčitek (2021)

Nebyť výbornej akcie v Rusku, bol by to čistý priemer. Film veľa originality nepobral, hlavnému hrdinovi zabijú ženu a je za tým spiknutie vo vysokých kruhoch vlády. Škoda, že sa režisér nesnažil o nejaké lepšie nápady. Jordan v pohode, akcie je celkom dosť a film odsýpa rýchlo. Sklamalo ma finále a celkové priznanie, prišlo mi hrozne odlfáknuté. Inak som sa ale dobre bavil.

Falcon a Winter Soldier (2021) (seriál)

Na TFATWS som sa tešil asi najviac a musím povedať, že cítim miernejšie sklamanie. Začne to výborne, postavy sa musia naučiť žiť vo svete bez pravého Captaina Americu, zoznamujeme sa s ich problémami a spomíname na Steva, za mňa super. Neskôr to však nabralo smer, ktorý nebol bohvie ako zaujímavý. Akcia výborná ale mohla byť lepšia. Nová postava Walker skvelá a dúfam, že ho ešte uvidíme, jeho krvavý štít bol brutálny a v poslednej časti si ma získal. Isiah zas výborne dokreslil podtón rasizmu. Hudba inšpirovaná Capom takže super. Veľký problém sú záporáci, Carly bola na facku a nevidel som dôvod súcitu s ňou ako mal Falcon, hrozne ma to iritovalo. Hlavné postavy sa mi však bohužiaľ z doplnkových nevypracovali na ťahúňov. Zemo potešil a páčil sa mi asi najviac, Sharon ešte určite nepovedala posledné slovo. Poslednou vecou je Bucky, ktorý je konečne spokojný a doprial by som mu pekný koniec po tom čo prežil, naštvalo ma ale, že ako keby zabudol na svoju ruku a v seriáli ju skoro nepoužíval. Tak isto oproti jeho verzii Winter Soldiera bol strašne slabý. U mňa super počin, čakal som však viacej.

Rodina na baterky (2021)

Animáky veľmi nepozerám, nie že by ma nebavili, len mám radšej iné druhy filmov. Opäť som sa pri ňom však skvelo bavil. Vynikajúci, pohodový animák pri ktorom sa poriadne nasmejete, dojme tak akurát a zbytočne netlačí na pílu. Scény s výletom somárov a finálna keď sa otec učí na počítači ma rozplakali od smiechu, samozrejme Monchie parádny nápad. Bavil som sa, 5* jasných.

Co jsme viděli, co jsme slyšeli (2021)

Keď som pozrel na hodinky, bežala hodinu filmu a nedialo sa tam absolutne nič, došlo mi, že som spravil veľkú chybu. S hororom to nemá spoločné vôbec nič. Je to čisto vzťahová dráma, kde sa pár presťahuje do domu na dedine a odkryjú sa ich problémy. Nato, že v tom dome umrelo neviem koľko ľudí sa zabudne a tak sledujeme len tú jednu premisu. No a keď na konci sa to začne hrať na krimi, mal som dosť. Pochváliť nemám vôbec čo, bez Amandy by som šiel do opadu. Otras, vyhnúť sa a 2 hodiny času radšej venujte štrikovaniu, aj to bude zábavanejšie.

Monster Hunter (2020)

Tak za ten rozpočet 60 melónov je to po vizuálnej stránke viac než dobré. Príbeh asi nemal čo viac ponúknuť, takže je to čisto len jedna akčná scéna za druhou. Soundtrack dobrý, potvoriek mohlo byť teda rozhodne viacej a hlavne lepšie. Až na tie pavúky sa mi nepáčilo snáď ani jedna poriadne. Herci hrajú čo môžu veľa tam však toho nie je. Zhrnutie, poriadne akčná jednohubka s pohode hercami, celkom pekná, na druhú stranu však ničím výnimočná. U mňa medzi 3 a 4*, nemôžem si pomôcť ale nejako som sa nebavil.

Návrat detektiva (2020)

Veľmi pohodový filmík, ktorý na začiatku ponúkne pomalší dej, na prvý pohľad smiešne vyšetrovanie, aby vám potom v závere zobral dych. Humor skvelý, je ho pomenej ale zato mi sadol na jednotku. Suchý, miestami brutálne čierny ale pre potreby filmu zvolený naozaj skvelo. Finále a vyriešenie vraždy je parádne a hádam nikto nečakal, tak brutálnu zápletku. Nezisťujte si o tom nič, vrelo doporučujem. Postavy výborné Adam sympaťák a Sophie tiež. U mňa silné 4*.

Mortal Kombat (2021)

Za mňa som to teda čakal omnoho lepšie. Hru poznám, nemám to nejako nasledované ale o zopár postavách som tušil, prevedenie až na pár výnimiek mi veľmi nesadlo. Akcie je tam požehnane to áno, na druhú stranu je ale málo výnimočná. Postavy úplne bez charizmy a najhoršie je, bez vybudovania záujmu o nich. Sub-Zero a Scorpion sú asi jediní čo sa podarilo, ešte možno Sonya. Potešia aspoň Fatalitky, za mňa sa však mohlo pritvrdiť viacej. Dosť postáv mi prišlo aj smiešnych a finále mohlo byť tiež lepšie. U mňa za 3*, hviezdičku prihodím za množstvo akcie, som však sklamaný.