Půlnoční nebe (2020)

Z trailerov som čakal troška iný film. Je to rozdelené na časti s Clooneym na zemi a survival v zime, ktoré sú skvelé a potom tu je posádka vo vesmíre. Táto časť je natočené krásne ale príbehovo veľmi nezaujme. Celkovo ju kľudne mohli skrátiť a sústrediť sa len na Iris, o ktorú v podstate kvôli záverečnému prekvapeniu aj išlo. Clooney si kradne scény pre seba a malá Iris mu výborne sekundovala + aj hudba ktorá potešila. Celkový koniec je však hrozne nevýrazný a v podstate len priletia, prednesie sa pár viet a finish... Škoda vesmírna časť za 2, survival na zemi za 4 = 3* za mňa.

Pýcha, předsudek a zombie (2016)

Popravde je to zaujímavý príbeh ktorý ale ponúkne z každého žanru príliš málo nato, aby nejako viacej zaujal. Čo pochváliť sú rozhodne herci, Lily je nehorázne pekná a chémia medzi večne mrzutým Samom bola super. Hudba ušla, natočené je to pekne a akcia sa mi páčila aj keď jej bolo málo. Komédia je to ale naozaj slabá tak isto ako aj horor. Ako celok mi to ani veľmi nedržalo pokope a kým sme sa niekam vo vývoji postáv posunuli bol už koniec.Ten samotný ničím veľmi neohúril tak sme sa dočkali aspoň happyendu. U mňa za 3*, mohlo to byť rozhodne lepšie ale takto to neurazí.

Grimm (2011) (seriál)

Téma seriálu je niečo presne pre mňa, tak som rád že som sa k tomu konečne dostal. Grimm má sympatické postavy, rozsiahlu mytológiu, ktorú je zaujímavé objavovať a na prekvapenie potešia aj masky. Príbehovo mi však prvá séria až tak nesadla, ide sa podľa šablóny vraždy a nová potvora s veľmi bočne stavaným hlavným príbehom. U mňa zatiaľ za 4* nakoľko posledné časti sa penke rozbiehali a dúfam že ďalšie sérky budú lepšie.

Pavouci z vesmíru (2010)

To že je to čisté Bčko si treba uvedomiť hneď na začiatku. Na druhú stránku tak tupé dialógy som už pekne dlho nevidel, nehorázne ma vytáčali. Potešia aspoň miestami celkom pekné efekty, nato že film je točený za pár šupov. Postavy nezaujímavé a vyložene hlúpe. Ako som hovoril akcia na oko občas potešila, ale to že bola natočená strašne trápne a ten otrasný koniec. Za mňa ledva 2*.

Anything for Jackson (2020)

Novinka z Kanady ma po prečítaní pár dobrých komentárov skôr sklamala. Za zmienku stoja výborné masky a herec zo supernatural ( Death). Inak je to dosť pomalý film, ktorý ma väčšinu času nudil. Občasné strašenie tam je, ako duch čo si trhá zuby a polámaný černoch, čo mimochodom sú aj najlepšie momenty filmu. Herec čo hral hlavného satanistu, úplne mimo. V podstate sledujeme unesenú ženu, milý postarší párik a občasného ducha. Celkovo by mi to na 3* stačilo, koniec je však hrozná blbosť a celý film pochoval. Skôr nedoporučujem ale nie je to ani najhoršie, za mňa 2*.

The Ward (2010)

Veľmi priemerná , skôr až podpriemerná ducharina. Amber zavretá na psychiatrickej liečebni, straší tam, k tomu sa pridajú aj nejaké tie vraždy a to je v podstate všetko. Maska ducha nie je najhoršia, ale to platilo pred desiatimi rokmi, dneska už veľmi nezaboduje. Lakačky fungovali asi 2 aj to poslabšie. Koniec a zvrat som prekukol ale aspoň za snahu plusové body. Na Amber sa pozerá dobre ale je to celkom zývačka, u mňa za 2*. Jared potešil.

Legendy zločinu (2015)

Tešil som sa skôr na gangsterku a dostal som niečo čo sa len snaží byť gangsterkou v minimum scénach. Tom Hardy je v dvoj roli výborný to niet pochýb a potešila ma aj nádherná Emily. Romantická linka mi nevadila, bolo jej však až príliš a na druhú stranu tým trpela akcia a príbeh budovania impéria. Koniec bez nejakého väčšieho vygradovania. U mňa silnejšie 3*.

Tenet (2020)

Nolan ako inak opäť nesklamal a predviedol nám časové paradoxy tak, ako to dokáže len on. Odporúčam dávať pri filme pozor, lebo ak niečo nepostrehnete budete stratený a nepochopíte mechaniku filmu.Ja som dával pozor a budem potrebovať ešte jedno pozretie aby som si to ujasnil. Postavy hrajú skvelo a síce zápletka je v podstate jednoduchá, no to cestovanie časom to neskutočne okorení. Tenet rozhodne nie je film pre každého, nie je k divákovi vrúcny skôr naopak odťažitý. Soundtrack výborný ,hlavne na konci ako sa prelínal normálne a pozadu. U mňa za 5* a teším sa na ďalšiu Nolanovku, úplne spokojný však s Tenetom predsa len nie som.

Chlapi sobě (2019)

Dostal som sa k tomu len kvôli Acklesovi, ktorý je písaný ako keby hral hlavnú postavu a pri tom tam bol minútu, niekto by to mohol zmeniť. V podstate typická americká komédia, plné "fekal" humoru kde sa občas zasmejete a inokedy zase len krútite hlavou. Ja osobne mám také komédie rád ale táto bohužiaľ ničím výnimočná ale ani neurazí. Najlepšia postava rozhodne Bender( Nick Swardson) a jednu hviezdu musím prihodiť za Oliviu ktorá je nehorázne sexi.

Slečna bestie (2020)

Celkovo dobré, ale som trošku sklamaný. Čakal som totiž väčšiu komédiu. Výmena je dobrá a obaja hlavní predstavitelia sa zhostili svojej role skvelo. Potešila hlavne celkom vysoká miera brutality, na komediálny horor vraždy pekne drsné. Občas som sa zasmial ale mohlo to byť o 10 minút kratšie. Scénu v aute ako sa Vince bozkáva s pubertiakom muselo byť pekne trápne natočiť. Ako celok za 3*.