RoboCop (1987)

V tomto filmu platí jedna zásada a to žádný sraní s nikým a s ničím. Je to pořádnej krvák, žádná přestřelka stylem výstřel z pistole a jen mrtvola na zemi, tady to cáká na každou stranu. Hudba byla opravdu vynikající, taková tá hrdinská a povzbuzující, jen ty herecké výkony byly trochu moc průměrné a nikdo tu nijak zvlášť nevyčníval. Každopádně jestli chce někdo posledovat film co uteče jako nic a opravdu zabaví tak tohle je jasná volba.

Zlaté opojení (1925)

První Chaplinův film, kde postrádám tu pořádnou pointu jako u jeho ostatních. Spíše to byla komedie, než film s pěkným poselstvím. Mluvený komentář k filmu byl docela slušný pokrok, ale abych pravdu řekl, tak mi trochu vadil, protože jsem si nemohl domýšlet celý příběh jako u jeho ostatních němých filmů, kde byly jen krátké komentáře. Každopádně prostředí sněhu, padající kusy ledu a padající chaloupka, to bylo vynikající na tu dobu ;). Taková silnější troječka.

Cirkus (1928)

Skvělý film s opět úžasným Charliem Chaplinem. Ještě před koncem jsem váhal mezi 4. a 5. hvězdičkama, ale za ten bohužel trochu smutný konec musím dát 5. Opravdu úžasná komedie u které jsem se upřímně zasmál a sleduji, že většina vtipů, která pochází od Charlieho se opakuje až dodnes, viz. fouknutí prášku koni (Felix Holzmann). Balancování na laně v podání Chaplina bylo opravdu něco úžasného, je těžké uvěřit, že tento člověk dokázal vymyslet takové neskutečné filmy, které jsou v mnoha ohledech nadčasové a pro mě je tento humor 100x lepší než ten ubohej dnešní. Opravdu sundavám klobouk a odkládám hůl před Charliem Chaplinem ;).

END:CIV (2011)

Možná je to trochu přikreslené, možna i trochu víc, ale to jediné na tuhle společnost bude platit, prostě jí vlepit facku a ne říkat, že ropa dojde až za 50 let MOŽNÁ, takže žijte vklidu sobecky, vy budete mít pěkněj život plný luxusu a to co přijde po vás, to přece sere pes, to už mě nebude zajímat, dávno budu pod kytkama. Třeba nebude ropa za 10 let, třeba nebude za 50 let, ale jednou prostě nebude. Pro mě skvělý dokument, který popsal problematiku lidstva a víc takovýchhle dokumentů, kldně to přikreslujte 10x víc, ale aspoň vím o té problematice. Je smutné, že jeden člověk s normálním myšlením chápe jak to dnes chodí (zaplať si a přežij) a někdo s normálním myšlením to nechce pochopit, protože mu to naťukali do hlavy ostatní a moc by se odlišoval od zbytku lidí. Nekvalitní záběry sice neprospívaly na kvalitě dokumentu, ale vyjádřily toho víc než kdyby to bylo točené nějakou 3D HD ultra pro kamerou.

Interview s masovým vrahem (2008) (TV film)

Slušný dokument, který vypráví o Arthurovi na dvě strany. Za to lidé co udělali tento dokument určitě nemohou, naopak si dali velkou práci se zjišťováním všech věcí okolo Arthura. Člověk se na to může dívat ze dvou pohledů. Buďto je Arthur on sám oběť a nebo je tak neskutečně psychicky zdatný, že dokáže manipulovat s psychology a veřejností. Mně samotnému jdou tvrzení na obě strany, na jednu stranu si říkám, že na něj byly nějaké vlivy zvenčí a naopak jak nechtěl mluvit o těch 2. dětech tak si říkám, že si většinu vymyslel aby se ospravedlnil a nebo trochu nakrmil veřejnost. Také je škoda, že jeho dcera, která věděla detaily o vraždě obou dětí řekla při rozhovoru, že je to mezi ním a pánem, jedna z nejpodstatnějších věcí na tomhle dokumentu a nám se bohužel dostane takové sračkovské odpovědi, jakoby to už nebylo jedno když stráví celý zbytek života ve vězení.

H.H. Holmes: America's First Serial Killer (2004)

Vynikající dokument, který není možné sehnat v češtině a asi ani s anglickými titulky (alespoň já jsem nikde nenašel), takže pokud někdo neumí anglicky tak si asi tento film moc neužije. Ve filmu bylo vše podstatné od toho kdo vlastně H.H. Holmes byl až po to jak skončil. Vesměs zde bylo ale dost spekulací a příběh byl rozebrán poměrně stručně. Za dostupnost a pár drobností musím trochu snížit hodnocení.

Bronson (2008)

Pokud je tohle opravdu podle skutečných událostí tak Michael Peterson je opravdu velice zajímavý člověk, ale předpokládám, že bylo ve filmu hodně věcí zkresleno. Každopádně Tom Hardy jako vždy skvělý, pro roli se obětoval a naprosto se do ní vžil. To už se nedá ovšem říct o ostatních stránkách filmu, přišlo mi to natočeno strašně umělecky a byla zde spousta nudných pasáží. Jediné co mi tenhle film přinesl byl skvělý herecký výkon Toma Hardyho a nějaké informace kdo to vůbec je Michael Peterson.

Tři v tom (1981) (divadelní záznam)

Když tohle srovnám s ostatními komediemi např. od Smoljaka a Svěráka, tak u tohohle jsem se zasmál opravdu jen párkrát. Skvělé herecké obsazení to určitě je i slušné herecké výkony, ale příběh, dialogy a že je tohle komedie? Chyběl mi tu prostě jednoduchý přirozený vtip a opravdu jsem se celou dobu velice nudil.

Úsvit mrtvých (2004)

Určitě by se to dalo řadit i do komedie, bylo tam dost vtipných momentů. Trochu mi vadila taková směsice několika žánrů, chvíli to stálo na vodě a nic moc se nedělo a pak najednou zase akce. Určitě je to pojato jinak než ostatní zombie movie a já jsem ve směs spokojený, jak s množstvím krve a hardcore scének, tak i s příběhem. Kdo má v plánu to vypnout hned jak nastanou titulky, tak nedoporučuji, protože se připraví o pár pěkných zombie probliků mezi titulky a dá se říci, že i o půlku příběhu ;).

Plivu na váš hrob (2010)

Strašně pomalý rozjezd a film se někam dostal až když přišlo na vyvražďování, kde jsem si to ovšem plně vynahradil. Trochu mi vadily i nějaké nesrovnalosti ve filmu, ale zase atmosféra byla libová, + krásné prostředí lesa a jezera ;). Na vyvražďovacích scénkách se s násilím opravdu nešetřilo, ale ten rozjezd a stopáž mě poněkud odradily od vysokého hodnocení, takže krásný průměr ;).