Útěk z vězení (2005) (seriál)

První série je prostě dechberoucí podívaná, která se ani na moment nezastaví a neustále na nás režiséři vymýšlejí nové a nové zvraty. Zhltl sem celou tuto sérii za pouhé 2 dny, protože sem nechtěl přestřihnout tu nit a bylo to sakra chytlavé, takže jsem se od toho prostě nemohl odlepit. Kdybych to sledoval jako dříve jeden díl každý týden, určitě by mě to nenadchlo tolik, jako shlédnout celou sérii během dvou dnů. Pasáže od Lincolnových právníků byly poměrně nudné, ale v tom vězení mi to dostatečně dorovnalo celkový zážitek. Po 1. sérii 5 hvězdiček jako vyšinutých. Druhá série byla docela dost nudná a to hlavně protože se příběh rozděloval na několik částí, kde v každé z těch částí hrála hlavní roli prakticky pokaždé jiná postava. Ona je taky otázka o čem točit 2. sérii, kde se všichni nahánějí v jednom kole s nějakou společností a má to 22 sakra dlouhejch dílů. No jelikož mě chytla 1. série hodně, tak 2. byla zatím povinností ke sledování, ale byl jsem docela znechucen tím jak pořád někoho chytali a potom ho zas pustili a furt dokola takovej koloběh. Druhé sérii dávám 4 hvězdičky. 3. série, už je docela nadstavovaná kaše a bojím se shlédnout tu závěrečnou sérii. Přijde mi to tak, že už režiséři opravdu neví co tam všechno dát, tak to plácají jedno přez druhé, jen aby to nějak dotočili. Stávající postavy se alespoň stále drží a obzvláště Robert Knepper stojí za pochvalu. Celkově za 3. sérii 4 hvězdičky a to docela dost slabé. Na 4. sérii už nemám, sledovat 24 dílů dalších sraček to už není pro mě.

Ztraceni (2004) (seriál)

První série mazecké dobrodružství, které až do posledního dílu pomalu, ale jistě ztrácelo na tom svém kouzlu. Poslední série už byla dost bídná a dokoukával jsem spíše z nutnosti, abych věděl jak to dopadne. Každopádně musím dát za plný počet, protože 121 dílů po 42. minutách skvělého dobrodružství to už je něco.

Sherlock (2010) (seriál)

Novodobý seriál o Sherlockovi má své kouzlo a je svým způsobem perfektní. Je škoda, že je zatím tak málo dílů a já jen doufám, že to bude zdárně pokračovat. Skvělé herecké výkony od Benedicta Cumberbatche od Martina Freemana a v jedné epizodě i od Lary Pulver. No 3. série stále drží vysokou laťku, jen mi trochu chybělo normalní vysvětlení Sherlockova pádu v závěru 2. série. Nemůžu se dočkat 4. série a doufám jen, že kvalita bude zdárně pokračovat.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Světová klasika. Na tu dobu udělat takový seriál aniž by hlavní hrdina něco řekl, to je mazec. Rowan Atkinson se může určitě právem řadit mezi světové komiky.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Nebál bych se to řadit mezi nejlepší seriál všech dob. Když jsem se podíval na první díl, tak mě to tak strašně chytlo, že jsem okusil další 3, následně jsem spal 4 hodiny, potom šel do školy a hned jak jsem přišel ze školy, tak jsem to všechno na jeden dech dokoukal. Jedinej seriál, kterej mě takto dostal a nemohl jsem se od něj odlepit byl Dexter. Našel jsem si zde citovou stránku ke každému hrdinovy a můži říct, že jsem uronil i pár slziček nad některými situacemi. Perfektně popsaná válka se vším všudy. Kamera, hudba, herecké výkony prostě PERFEKTNÍ. Tohle musí člověk vidět! 100%

Cesta do zatracení (2002)

Skvělý film s dokonalým příběhem, úžasnou kamerou a dechberoucí hudbou. Tom Hanks jako vždy skvělý a nebyl špatný ani jeho nepřítel Jude Law.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

2. díl s obrovským hadem baziliškem a s velice slušnou hororovou atmosférou. Harry nám přiostřil, ale pořád je to krásná dětská podívaná a veliké dobdrodružství. Efekty opět velice dobré, pro mě bezchybné. A příběh se krásně tvořil i se závěrečným rozuzlením a pořádnou bitvou mezi Harrym a baziliškem.

X-Men (2000)

První díl komiksového X-Mena dopadl určitě nad míru očekávání. Parádní film, který určitě neocení jen děti, ale i dospělí lidé. Herecké obsazené je skvělé spolu s hereckými výkony. Efekty krásně udělané.

Nepřítel před branami (2001)

Skvělé vybroušené drama, které se postupně s přibívajícími odstřelenými stupňuje. Jude Law určitě v jedné z jeho nejlepších rolí. Závěr s pohledem Eda Harrise, který tak nějak říka "vyhrál jsi" byl dokonalý.

Krvavý diamant (2006)

Na 1. shlédnutí svělý drsnější dobrodružňák. Na druhé shlédnutí to už člověka docela nudí a omrzí. Zůstanu i tak u docela vysokého hodnocení a už se na to po 3. radši dívat nebudu, abych si to nerozmyslel a aby mi v mysli zůstalo to co mělo. Djimon Hounsoun zde herecky dosáhl i na zkušeného herce Leonarda DiCapria a to je co říct. Oba byli skvělí.