kraval

kraval

Tadeáš Král

okres Praha

• 7.2.2016  10:43
    Gilmorova děvčata (TV seriál) (2000)

Milý ukecaný seriál vhodný k odpolední svačině a popracovnímu oddechu.

• 7.2.2016  10:41

V Zelené míli mě bohužel přímo ruší ona mysteriózní linka. Vězeňské drama šlape dobře a najednou je z filmu fantasy pohádka? Celému dramatu to významně ubírá na vážnosti i síle. Ještě k tomu připočítejme onoho vypravěče z důchoďáku a starší bratr tohoto filmu má jednoznačně navrch.

• 6.2.2016  20:59

Nefalšovaná sračka, jíž nezachrání ani pár hezkých záběrů svahu.

• 6.2.2016  18:57
    Méďa (2012)

Na faktu, že plyšovej medvěd mluví a je sprostej, zdá se, lze utáhnout celou sérii filmů. Ano, bůh žehnej markeťákům, kteří to do nás nasolí. Komedie s pár fórkama, jež ale nedosahuje ani kvality prvního Emerikn páje.

• 6.2.2016  18:36
    Mamma Mia! (2008)

Šity, šity, šity ve světě pracháčů. Hrůza - úplně totální. Film, jejž zachraňuje hudba kapely ABBA, si víc slov ani nezaslouží.

• 6.2.2016  18:32
    Babovřesky (2013)

Toto není film, pročež žádám o jeho bezodkladný výmaz z filmové databáze. Děkuji

• 6.2.2016  18:23

Dobrý ročník je vcelku špatný film, z něhož kýč přímo kape, a jenž se téměř nedá vydržet sledovat až do konce. O bravurní režii může psát snad jen někdo, kdo Scotta opravdu bezmezně miluje. To už i on točí podle Rosamunde Pilcher? A Russell Crowe nehraje nepřekvapivě tuto roli vůbec dobře, pročež zde platí to samé, co u režie.

• 6.2.2016  18:00
    Český sen (2004)

Záměr není vůbec špatný, zpracování spíše dobré, ale nemůžu se ubránit dojmu, že od závěru tvůrci čekali víc - když to mělo vše bouchnout a natáčení “blbové” měli filmaře napadnout, vlastně se nic nestalo, všichni se zasmějí, že se nechali napálit a jde se domů. Takže z toho vlastně čecháčci nevycházejí tak špatně, jak asi někdo může očekávat. Jednu ze scén pak považuji za zcela nechutný útok na důstojnost - to když matka zpívá s dětmi na parkovišti a tvůrci prostřihnou západ slunce - manipulace v celé svojí kráse.

• 6.2.2016  17:48
    Fair Play (2014)

Velmi dobře zpracované téma, o němž se překvapivě málo mluví, ačkoli mnoho medailí a rekordů bylo dosaženo díky dopingu a z celý sport se tak vlastně stává wrestlingem na úkor zápasu - divadlem, jemuž nikdo nevěří. Výpravou je film sice komornější, o to více však působivý. Za zmínku jistě stojí také výtečný výběr hereček.

• 5.2.2016  14:08
    Kancl (TV seriál) (2014)

Česká verze Kanclu je téměř prostým přepisem první série britské verze s přidáním jedné postavy, do níž čeští tvůrci vložili svoji představu čecháčka. Kladem je bezpochyby Václav Kopta, záporů je však víc. Přes občasné zabití některých fórků špatným timingem, značné přidrznutí a přílišnou neobyčejnost špatně zahrané postavy recepční Dawn, po přeříkávání titulků k původní verzi, které samosebou nejdou hercům z úst. Proč vlastně dělat českou kopii originálu? To neexistují scénáristé, kteří napíší původní seriál o šesti dvacetiminutových epizodách?

• 5.2.2016  13:52
    Kancl (TV seriál) (2001)

Kancl je televizní revoluce. Humor založený na vrcholné trapnosti špatného baviče lomeno ředitele firmy obchodující s papírem, dokumentární forma a velmi citlivě napsané postavy, které se jednoduše nudí v práci a nejde jim na rozum, jak může být jejich šéf takový kretén.

• 5.2.2016  13:46
    Mafiáni (1990)

Dnes již dávno klasika nejen mezi gangsterkami a jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Goodfellas jsou neskutečnou a zcela bezchybnou jízdou, jejíž svět vás prostě pohltí.

• 5.2.2016  13:41

Film je především obrazovou záležitostí - zaujme nejvíce výbornou kamerou (a střihem). Příběh Nany je silný, ale je natočen poměrně popisně a s velkým odstupem. Nejvíce filmově vyniká osmá část (popisující prostitutčino zaměstnání) s voice-overem a rychlým střihem.

• 4.2.2016  22:15
    Plán 9 (1959)

Čekal jsem od filmu samozřejmě komedii (nikoli horor či sci-fi), ale než dojde na nějakou vtipnou scénu, je to vlastně dost velká nuda.

• 4.2.2016  22:08

Ne. Tohle ne. Humbuk! Glóbus? Cože? Oscar? Co prosím?

• 4.2.2016  22:03

Hloupé je, že pokud víte, kteří režiséři mají stopáž filmu rozdělenou, jeho největší překvapení vás nezaskočí. I přes to je však From Dusk Till Dawn velmi vtipnou podívanou.

• 4.2.2016  21:57

Tohle je těžká kocovina, jíž se pozorovatel může s chutí zasmát, a ačkoli je toho na devadesát minut ve filmu možná málo, bavil jsem se.

• 3.2.2016  15:43

Lotrando a Zubejda je nejspíše nejhezčí porevoluční česká pohádka s dobrým hlavním naivou a hezkými písničkami.

• 3.2.2016  15:36

Zkrocená hora je obyčejné (mnohdy kýčovité) romantické drama o lásce, jíž osud úplně nepřeje. Film nejspíš až moc sází na samotné téma homosexuální lásky a nejde příliš do hloubky charakterů hlavních představitelů.

• 3.2.2016  15:18
    Warrior (2011)

Zuřící býk nového milénia? 88 %? Ani omylem! Warrior je více romantickým filmem ze sportovního prostředí - Pretty Woman pro muže. Jeho příběh je na více než dvě hodiny slabý.

• 3.2.2016  15:13

Velká ujetost, jejíž ústřední reklamní znělku mám v hlavě i po téměř třech letech. Sledování tohoto filmu je opravdu náročné, jelikož také barevností připomíná vlastně reklamu na prací prášek, které ale obyčejně nebývají dvouhodinové. Námět je šíleně dobrý, ale zpracování mě již tolik neuchvátilo.

• 3.2.2016  15:02

Solidní drama s dobře napsanými a dobře zahranými charaktery (obzvláště Schmitzer zde působí trochu jako Rudolf Hrušínský ve Spalovači mrtvol), jež ovšem má nějaké mouchy. Za tu nejvýznamnější bych pak považoval povětšinou kýčovitou, melodramatickou a rušivou hudbu.

• 3.2.2016  11:30
    Sám doma (1990)

Coby pro dítě devadesátých let je pro mě tenhle film vánoční klasikou, která samozřejmě (především ve scénách šíleného rodinného zmatku) značně pokulhává. Hlavní linie sympatického mladého kulišáka bojujícího se zloději je však zkrátka hodně vtipná.

• 3.2.2016  11:25

Ani se nedivím, že Umberto Eco dále nechtěl filmařům svěřovat své knihy ke zpracování. Jméno růže oploštilo svoji knižní předlohu na jednoduchý detektivní příběh, v němž pohnutky postav téměř nedávají smysl. Pokud budu hodnotit film samotný (bez přihlédnutí k předloze), jedná se o průměrnou detektivku.

• 3.2.2016  11:20

Krev v mobilech je hezkou výpovědí o nezájmu západní civilizace o obyvatelstvo zemí třetího světa v kontrastu se zájmem o jeho nerostné bohatství.

• 3.2.2016  11:16
    Alois Nebel (2011)

Toto zpracování komiksu se příliš nepovedlo. Co funguje v sešitech jako drsně temné napětí v syrovém prostředí, v podivně rozhýbané formě působí bídně a nudně.

• 3.2.2016  11:11

Stopařův průvodce po galaxii je příkladem toho, že ne všechny knihy by se měly převádět na filmový pás. Film sice není žádný průšvih (herci hrají a vtip v něm nechybí), avšak už dlouho jsem neviděl tolik demýtizované dílo.

• 3.2.2016  10:52
    Panic je nanic (2006)

• 3.2.2016  09:52
    Sekretářka (2002)

Zvláštní film, v němž ze vztahu hlavních představitelů přímo sálá sexuální napětí, za jehož zlomek by první díl Trierovy Nymfomanky musel být vděčný.

• 3.2.2016  01:06

Tarantino již bohužel opravdu nepřekvapuje, postavy odříkávají své příběhy, které je dostaly na místo, kde nejdou zavřít dveře, pak se všechno ukáže z jiného záběru, otočí se kohoutkem pro přívod umělé krve a je to. Morriconeho průměrná hudba pro mne byla velkým zklamáním a zaujala jedině kontrastem k cestě Michaela Madsena kolem domu, jež nejspíš odkazovala na Reservoir Dogs. Možná ze mě mluví závist, že si Quentin se svým jménem už navždy může točit, co chce, a já ne, ale když osmičku už nikdy neuvidím, nebude mě to mrzet.