Con Air (1997)

Pamätáte tie časy, keď bol Nicolas Cage v každom druhom akčnom filme a bolo to vlastne celkom cool? Nuž, tie sú už nenávratne preč a dnes na ne spomíname len s úsmevom na tvári, ale pred tými pätnástimi rokmi v tom Nicolas "pekne lietal". Trebárs keď nasadol na palubu Con Air. Lietadlo plné zločincov, ktorí v predchádzajúcich mesiacoch na samotkách nemali na práci nič iné, než premýšľanie plánu úteku pred doživotím. Ďalej si nemôžem odpustiť poznámku že tento film má pre mňa ešte jedno veľké čaro a to vďaka krásnej pesničke od Trishi Yearwood, ktorá zaznie dokonca dva krát. Kým v úvode je poňatá romanticky, pri pohľade na zaľúbený párik, na konci zase doháňa k slzám pri pohľade na stretnutie hlavného hrdinu a jeho lásky s dcérkou. U mňa má film Con Air miesto v mojom srdci navždy.

Lovci pokladů (2004)

No Indiana Jones to nieje ale príbeh a hlavne začiatok filmu je veľmi podarený a človeka to núti sledovať ďalej. Diane Kruger je príjemný spestrením filmu, nechýba pár vtipných hlodov a je tu ďalší z tých lepších filmov o hladaní pokladu.

World Trade Center (2006)

Koho by nezasiahla udalosť z 11.septembra 2001. Ja som mal 12 rokov a práve som pozeral televíziu, keď zrazu preskočil obraz a ukazovali živé zábery z New Yorku. Mám rád filmy o dvojičkách a aj dokumenty, ale tento film je jedna veľká nuda a nepomohol mu ani Nicolas Cage, ktorý je aspoň sympatickejší než obvykle, vďaka jeho fúzikom. Dôvod je prostý. Vôbec to nieje o útoku a strašných veciach, ktoré sa následne udiali. Je to o príbehu dvoch policajtov, ktorí absolútne nikoho nezachránili a o ich rodinách, ktoré ťažko znášajú, že ich zavalilo. Nieje to ani o obetiach, ktoré zahynuli priamo vo vežiach. Nie sú tam skoro žiadne skutočné zábery, dokonca neuvidíme ani samotné nárazy do budov. Nie že by ma to potešilo keby som to videl, ale pridalo by to filmu strach a dojemno. O náraze do južnej veže sa dozvieme z telefónu v autobuse a zrútenie budov zvnútra vo mne nevyvolalo taký strach ako pri reálnych záberoch. Navyše toto všetko sa odohrá za 36 minút a zvyšok sa odohráva v tme. Vrchol všetkého je na konci venovanie filmu policajným príslušníkom. Akoby Amerike záležalo len na nich a na obete zamestnancov Obchodného Centra nikto nemyslel. Nechcem vidieť reakcie pozostalých na tento film. Verím, že sa v budúcnosti ešte aspoň jedného filmu o WTC dočkám.

Rituál (2006)

Prečo si to nepriznať - koľkokrát vydržíte sedieť aj u priemerného filmu, ak máte podozrenie, že dospeje k zaujímavému neortodoxnému rozuzleniu, ktoré spätne dodá celku zaujímavú príťažlivú auru. Tento film vás tiež nepustí a budete čakať na úžasné vysvetlenie a rozuzlenie, ktoré vás viac či menej uspokojí. Jeden z najzaujímavejších filmových koncov.

Next (2007)

Príjemné akčné sci-fi ktoré nemá čím sklamať. Budúcnosť, krásna Jessiaca Biel a bomba. To sú určite ťahúni filmu. Čaká vás dokonalý akčný thriller so silou bomby hromadného ničenia.

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

To isté čo naposledy. Nicolas Cage si hrá na Indiana Jonesa, hľadá poklady a snaží sa očistiť meno svojho predka obvineného z atentátu na prezidenta Lincolna. Aj keď sa vo filme prakticky stále niečo deje, niečo tomu chýba. Možno atmosféra, lepšie zrežírované akčné scény a menej snahy zavďačiť sa otcom, mamičkám i deťom v kine. Tvorcovia sa skrátka pokúsili natočiť dokonalý rodinný film pre každého. A to sa im podarilo. Každý si tu niečo nájde, ale vo výsledku tých stopercentne spokojných divákov asi moc nebude.

Ghost Rider (2007)

Marvel je životodárnou studňou hollywoodskych comicsových adaptácií už pekných pár rokov a teraz konečne nadelí jeden darček aj Nicolasovi Cageovi, ktorý chcel v 90. rokoch hrať snáď v každom pripravovanom comikse, aby z toho vzápätí vycúval, náhodne menujme napríklad Supermana alebo Constantina.

Proroctví (2009)

Pomerne zaujímavý nápad a slušný rozpočet sľubujú napínavú jazdu a Alex Proyas za kamerou je viacmenej zárukou kvalitného filmu. Režisér Vrany a Ja, robot síce o sebe už nejakú dobu nedal vedieť, ale o pozíciu borca​​, ktorý dokáže diváka zaraziť do kresla, ani v najmenšom neprišiel.

Drive Angry (2011)

Nezabudnuteľná scéna je s Wiliamom Fichtnerom v cisterne a samozrejme úplný koniec. Celkovo Fichtner zatienil aj Cagea. Film je poriadna akčná jazda a kedže som nečakal veľa tak som nebol ani sklamaný. Možno by ste to mali tak urobiť aj vy.

Ghost Rider 2 (2011)

Druhý Ghost Rider je viacmenej rovnaká hlúposť ako prvý diel, avšak Nicolas Cage je čím ďalej tým zábavnejší a Mark Neveldine s Brianom Taylorom zvládajú servírovať síce neoriginálne ale solídne akčné scény. Nič viac od tohto filmu ale nečakajte.