Ben Hur (2016)

Snímek sice celkem sledovatelný, ale v zásadě i zbytečný, který ve mě zajisté nezanechá vůbec nic.

Boj za svobodu (2016)

Velmi povedená kapitolka z amerických dějin. Sympaticky to nesmrdí popcornovým patosem ala Patriot, ale zas to pro změnu šlape podle moderního trendu sebereflexe ohledně černošských dějin USA. Nicméně proč ne, když to dobře funguje.

Příběh rytíře (2001)

Ačkoliv je to ve své podstatě ukrutná pitomost, kombinující středověkého dobrodružství a popkulturní prvky do prapodivné (a podle mě naprosto nepasující) snad pohádkové směsice, nedá se upřít, že je to natočené zručně a je to prostě zábava. Zdaleka nejlepším prvkem filmu jsou dokonale natočené rytířské souboje, které jsou prostě pastvou pro oči.

Vražda v Orient expresu (2017)

Nevýhodou látky je, že tohle není úplně nejlepší příběh Agathy Christie, takže velké finální odhalení případu je přeci jen poněkud předem průhledné. Na druhou stranu prostředí Orient Expresu je velký magent, kvůli kterému hlavně se na to dívá. A to je asi to, co mě na Branaghově verzi zaujalo především. Známý a nepříliš složitý příběh, zfilmovaný tradičně a monumentální a nádherně podaný slavný vlak, který je tak v tomto snímku snad důležitější než detektivní případ. Nádherná podívaná především, detektivka až na druhém místě. Na druhou stranu je pravda, že bych si detektivku asi užil více, kdyby Branagh jako herec nemusel v mé mysli zápasit s Davidem Suchetem, který dal Poirotovi naprosto nezapomenutelnou tvář v seriálové verzi. Zaujmout stejně jako on, to je těžký úkol.

Kouzelná země skřítků (1999) (TV film)

Pohádková fantasy pro středně odrostlé holky. Není to špatné a celkově prostě milé a pozitivní, ale na můj vkus poněkud přeslazené, těch zamilovaných je tam trochu moc. Moc příjemný je ale ten irský háv, do kterého je to celé zabaleno.

Mythica: Hledání hrdinů (2015)

Nakonec z toho vylezla ještě docela průměrná levná fantasy. Tj. žádné veledílo to fakt není a sláma tomu čumí z bot, ale na druhou stranu tam není nic moc, co by mi neumožnilo snímek dosledovat. O fous lepší než trilogie Dračí doupě.

The Gamers: Dorkness Rising (2008)

Přeci jen už trochu slabší než přímočará ultralevná jednička, ale stále vtipné. Doplácí nejvíc na snahu o hlubší prokreslení skutečných postav a pokusy o vytvoření vážného příběhu i v reálném světě hráčů, čímž se poněkud rozmělní pásmo vtipných scén v herním světě. Ostatně, i ty jsou tentokrát poněkud slabší než minule. Ale stále dobrý.

Saturnin (1994) (seriál)

Seriálová verze určitě ještě lepší než film.

Blade Runner 2049 (2017)

Neskutečně atmosferická pecka, která i přes rozvláčnost děje dokonale pohltí smysly a pozornost. Scenáristicky vyladěné a nepředvídatelné, ačkoliv ne vyloženě revoluční. Nicméně všechny dodatky jsou v tomto případě zbytečné, protože se jedná o nevídaný skvost, vybroušený diamant a další důkaz, že Denis Villeneuve míří kamsi do nolanovských či spielbergovských výšin. Neuchýlil se k přímočarému zrecyklování původní předlohy, jako to poněkud těžkopádně provedl Abrams se Star Wars, ale rozšířil načrtnutý svět do hloubky i šíře a velké množství detailů a postav z původního snímku umně zakomponoval do děje, aniž by tím jakkoliv opakoval staré nebo naopak rozbil atmosféru světa, kterou tak mistrně vystavěl Ridley Scott před třiceti pěti lety. Lví podíl na skvělé atmosféře má i soundtrack, který z části dokonale variuje původní Vangelisův majstrštyk, aniž by se uchýlil k opisování. Blade Runner 2049 je tak perfektně padnoucí pokračování, působící někde na pomezí čistě navazujícího sequelu a zároveň nostalgického návratu k událostem, přikrytým prachem přešlých desetiletí.

Přízraky ze Supí hory (2015) (amatérský film)

Vyloženě nádherné. Použitá metoda animace je výborná a výtvarná stránka je prostě skvělá.