Aladin (1992)

Jestli bych stál o nějakou disneyovku ve hrané verzi, jak se do toho Disney v této době pustil, byl by to určitě Aladin. A je zcela jasné, že na to nikdy nedojde. Na to je to totiž moc arabské. A to znamená uprchlíci, že...

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Dobrý film nejlépe poznám tak, že mě nejdřív vůbec nezajímá jeho myšlenka a příběh, ale po sledování jsem i přesto nadšený. Tohle je přesně ten případ. Ale víckrát už ho ani tak neuvidím.

Tvář vody (2017)

Nijak převratná fantasy romantika s vybranými krásnými scénami. Del Torův tradičně zajímavý vizuál potěší, ale mistr už natočil lepší kousky. Nepustím si znovu.

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

Fajn pohled na dějepisné události z moderní americké historie. Proč ne, rád jsem si o něčem udělal obrázek a něco se dozvěděl. Jinak ale nic extra a to včetně celkem standardních výkonů od jinak výjimečných herců.

Lady Bird (2017)

Docela fajn pohled na dospívání jedné americké holky. Nic světoborného.

Nejtemnější hodina (2017)

Skvělý Gary Oldman ve velmi kvalitním, lež nikterak vybočujícím či novátorském dramatu. Jako portrét osobnosti naprosto vyhovující. Při sledování společně s Dunkerkem si lze dopřát skvělý tematický večer.

Nit z přízraků (2017)

Snímku zajisté vděčím za fakt, že se od jeho shlédnutí blížím k vlastnímu tričku s nedůvěrou a obavami, jaké příběhy a lidé se skrývají za jeho existencí, ale jinak mohu konstatovat, že P. Z. Anderson mě již podruhé v řadě neuchvátil a Daniel Day Lewis dokonce potřetí.

Mečiar (2017)

Velmi dobrý dokumentární pohled na vypjaté období slovenských dějin. Silné pocity i pro Čecha, teď po prezidentské volbě...

Jezero smrti (2008)

Ohavně nepříjemný snímek. Jen to nahánění po lese, kde se oběti obvykle nějakou smutnou náhodou dostali zpět do rukou trýznitelů, působilo uměle. Nic pro slabé povahy.

Zabiják & bodyguard (2017)

Chemie mezi Reynoldsem a Jacksonem by jednoznačně byla, jen by asi potřebovala trochu lepší režijní vedení. I tak je to ale fajnová záležitost. Zamrzí jen, že to mělo potenciál i na absolutní hodnocení, který se nepodařilo využít.