Zloby z rybníka (2017) (amatérský film)

Animačně malinko slabší než předchozí kusy, postavy chodí ve vzduchu. Přeci jen, pouhé černé obrysy v popředí obrazu v předchozích snímcích autora dělají větší parádu. I tak ale krásný příběh pro zimní večery.

Čertova díra (2014) (amatérský film)

Krásné zpracování pověstí s hutným hororovým závěrem. Tohle se mi moc líbí.

Otevřené moře (2003)

Dohromady se tam houby děje, ale při zvoleném stylu kvality "home video z dovolené" snímek působí značně autenticky a dobře prodává pocit totální bezmoci z katastrofální situace, zaviněné v podstatě banálně se tvářící chybou.

Útes smrti (2010)

Nulová chemie mezi zcela plochými postavami v plochém ději, kde ani nejdramatičtější okamžiky nestrhnou. Neobstojí ani jako film o skutečných událostech, skutečnost byla značně odlišná.

47 metrů (2017)

Jestliže jsem loni docela chválil Mělčiny, tak tady musím jít s hodnocením ještě výš, protože tohle je nádherná klaustrofobie v černé hlubině moře. Žralok využitý trochu jinak než obvykle a dokonale navozené prostředí temného mořského dna, odkud není kam utéct a čas běží. Super.

Admirál (2015)

Slušný historický velkofilm, který má všelijaké mouchy a klidně by mohl být i kratší, ale co bychom v Čechách za to dali, kdybychom své národní hrdiny uměli filmově uctít aspoň tak jako Nizozemci.

Spojenci (2016)

Zemeckis je mistr v probouzení emocí u diváka a v případě Spojenců tím dokonale zachraňuje slabší námět, scénář i fakt, že chemie mezi ústřední dvojicí má občas svoje limity.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Čím déle se na tenhle díl dívám, tím horší mi přijde. Příšerně překombinované, přeplácané zbytečnými postavami a přestřelenými scénami. Směřovalo to k tomu už ve druhém díle, ale teprve tady se to ohavně rozjelo. Nápaditost je nahrazena efekty a drahou výpravou, výsledkem je opulentní nuda až otrava. I slabší čtvrtý díl nakonec působí lépe.

Penny Dreadful - Série 3 (2016) (série)

Penny Dreadful už tři sezóny exceluje v atmosféře, lokacích a výborných postavách a propadá ve slabším scénáři.