Avatar (2009)

Emocionálně mě to lízlo, filozoficky minulo... ale ve všech ostatních ohledech je to vlastně dokonalé, nebo dokonalosti se neodbytně blížící. Cameron je největším režisérem posledních dvaceti let. Jedním filmem přebil vše. 90%

Ve jménu otce (1993)

Lahůdkově zrežírované soudně-vězeňsko-teroristicko-policejní drama, které by šlo za jiných okolností pranýřovat kvůli přepálenosti oné "řady nešťastných příhod" a z toho plynoucí nevěrohodnosti. Bohužel, se to takhle nějak doopravdy stalo a film je ještě o to silnější! Skutečné události byly málokdy převedeny na plátno v tak strhující a bezvýhradně FILMOVÉ podobě.

Lenny (1974)

Absolutní životopis. Fosse byl král králů.

Dotek zla (1958)

Lahůdkový pomník velikosti Orsona Wellesa. A nejen té tělesné. Film, který rozhodně patří do TOP 200.

Pařba ve Vegas (2009)

Chytré, pravdivé a nakonec i svérázně romantické chlapské vyznání. Film roku, bitches!

48 hodin v Paříži (1988)

Výborná práce, na které mrzí jen to, že je chápána jen jako průměný thriller. Lahůdkově rozehráno, neústupně vedeno a jen trochu silnější schází k dokonalosti. Ford je v pozici chlapíka, jenž se v mžiku ocitl uprostřed absolutního pekla, perfektní, Polanski si ho náramně vychutnává i v momentech, kdy už je řetez neuvěřitelných událostí roztažen do hitchcockovského akčního thrilleru (viz ďábelská scéna na tanečním parketu, ve které jako by Ford řval "co se to ku_va děje, kde to jsem!"). Emanuelle Seigner deifnitivně řadím do žebříčku top sexbomb filmového plátna.

Žízeň (2009)

Stmívání pro otrlé. Živelná a motivicky velmi plodná upířina, která překvapuje tím, jak vytrvale dokáže překvapovat... a přesto se držet v rámci schémat upírských báchorek! Víc než sex a krev zůstane v paměti nekompromisní humor.

Dům plný strachu (1985)

Generační noční můra, kterou si my všichni - děti osmdesátých let - pamatujeme z dětství, aniž bychom vůbec znali její název. Škoda internetu a jeho neomezených informačních dálav. Mohli jsme se navždy dohadovat, čím že nám to vyplachovali hlavy.

Absolvent (1967)

Zuřivě mladý film o neústupném a rvavém mládí. Jedinečné finále!