Teorie všeho (2014)

Bezchybný film, nemám, co bych vytknul. Přesné zmapování života vědecké legendy, bez oklik a výmyslů - zobrazení reality a boje se smrtelou nemocí i její překonání a víra v lepší zítřek s nadějí, to vše na mě udělalo velký dojem. Závěr byl také moc krásný, jen těžko jsem držel slzy pod povrchem.

Showtime (2002)

Fajnová oddechovka. Krásně postavená na dvou protikladech - Eddie x Robert, jejichž rozličnost mě ve filmu rozhodně nenudila. Líbil se mi i děj a celková koncepce.

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Pro mě díl, který je přibližně na stejné úrovni jako dvojka. Změna prostředí určitě oživila děj podobně jako týnejdžr učící se driftovat. Jedno velký plus dávám závěrečnému závodu, kde se úžasně blejsknul Mustang.....to opravdu nemělo chybu. Jinak také oceňuju využití smrti Hana jako mazanou scénáristickou výhybku v návaznosti se sedmým dílem.

Rychle a zběsile 2 (2003)

Příběh je super, akce jsou super, prostředí je příjemné.....všecko je ok, ale chybí tu původní parta a ta se těžko nahrazuje, i když nemám, co vytknout hlavní duoetnické dvojici, ale Rychle a zběsile bez Doma Toretta prostě tak nějak není ono. :)

Rychle a zběsile 5 (2011)

Stejně jako jednička se čtyřkou se pětka krásně drží původní koncepce a původní party, což mi u dvojky a trojky trochu chybí. Na tomto dílu je opravdu vidět největší vzestup týmu - vpodstatě z popela z chudobné nicoty až k dosažení bohatství a samozřejmě i svobody, což efektivně umocňuje divákův prožitek. Motiv důležitosti rodinného pouta je tu ještě silnější, než v předchozích dílech a dodává příběhu 3. rozměr. Nasazení Dwayna Johnsona je opravdový zážitek - ještě v třaskavé směsi s Vinem Dieselem. Rozložení akcí nemělo chybu. Možná se zdál závěrečný závod s megatrezorem trochu přemrštěný, ale po zkušenostech s následujícími díly je to jen obyčejná tuctová akce, takže super. :)

Rychlí a zběsilí (2009)

O 5% procent nahoru by určitě neškodilo. Když porovnám s jedničkou, tak je tohle příjemné prohloubení děje a další skvělý dílek do obrovské mozaiky RYCHLE A ZBĚSILE, ale jako velký bonus je ještě navíc čtyřka navýšena o luxusnější akce a o silnější cíle hlavních postav. Super, moc jsem se bavil od začátku až do konce a definitivně jsem si vytvořil silnou závislost a už jen slintám po pětce.

Rychle a zběsile (2001)

Člověk si říká...jo jasně je to moc fajn akčňák se skvělou koncepcí a potenciálem, ale nečekal bych, že další díly o tolik předčí právě svůj vlastní základní kámen, kterým je tento. Popravdě stojí jednička pouze ve stínu jejích luxusních pokračování jako jsou díly: 4, 5, 6 a 7. Bez jedničky by ale další díly nevznikly a proto v ní věřím, protože ikdyž zasadíš né úplně dokonalý semínko, může ti z toho vyrůst přímo dokonalá kytka.

Bláznivá střela (1988)

Nemám, co bych vytknul, zkrátka bělovlasej děda, kam přijde, udělá neskutečnej bordel a prču, u který se celý film dusim smíchy. Kritika a zesměšňování spousty věcí byla určitě taky na místě.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Ještě teď, krátce po filmu, jsem naplněn rozporuplnou náladou. Vše ve mně vře. Sedmička je opravdu akcí nadupaná víc, než předchozích šest dílů dohromady. V podstatě se tu objevila nová dimenze akcí, které jsou většinou postaveny na létajících autech, vystřílení miliardy nábojnic nebo na roztřískání mrakodrapů, ba rovnou celých měst. Současně se tu čím dál tím víc objevuje motiv důležitosti rodiny a celého týmu, který si musí poradit nejen s nekompromisním chladnokrevným zabijákem, kde s radostí vítám Jasona Stathama, ale navrch ještě s armádou vostrejch tejpků. Monstrum Hobbs sice nemuselo v nemocnici ležet tak dlouho, ale i tak odvedlo pěknou práci. Skákání po světě z místa na místo taky dodalo ději určitou variabilitu, což je fajn. Jako další plus filmu je například odbočka vybudovaná ve třetím dílu se zabitím Hana nebo neskutečnej Roman Pearce, kterej kdykoliv jenom otevřel pusu hned se tlemilo celý kino včetně mě, dál nemůžu taky uvěřit, jak mohli tak skvěle technicky udělat Briana - to se musí opravdu vyzdvihnout, samozřejmě nesmim opomíjet perfektní soundtrack, kterej ve filmu fungoval jako oxid dusný v nabušenejch kárách hlavních postav. Písnička za písničkou prostě pecka. Jako negativa vidim jen občasnou přemrštěnost akcí nebo nesmrtelnost postav, když na ně střílí deset samopalů (ale to je koneckonců v každym akčňáku). Na závěr chci poděkovat za krásný zakončení a rozloučení z Paulem Walkerem, to nemělo chybu a byla to hezká citová tečka.

Evoluce (2001)

Super chytlavá sranda, nadsázka, parodie, lehkovážnost zasazená do originálního prostředí a děje. Moc jsem se bavil.