Temný rytíř povstal (2012)

Stejně jako jednička....úplně největší pecka, celou dobu epik a pak ještě úplně nejvíc epik závěr :) Není třeba volit složitý slova. :D

Smrt čeká všude (2008)

Určitě oceňuji téma, na které je film natočen, stejně jako zajímavé zpracování formou autobiografických roztřesených záběrů, které stupňují opravdovost a napětí. Vcelku byl ale děj vpodstatě jednotvárný, chyběl spád a dynamika. Pocit, jakobych stál vedle těch vojáků přímo na ulici, se tam vytvořil skvěle, ale prostě tomu chyběla určitá ''filmovost''.

Zorro: Tajemná tvář (1998)

V celku hezký zpracování, ale mnohdy působící až moc perfektně a americky, silnější nádech reality by vůbec neuškodil.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Možná ještě o chlup lepší a zajímavější díl, než ty předchozí. Navzdory stárnoucímu Fordovi se děj moc povedl a zasloužil se o to samozřejmě mladý, bujný Shia. Jediná věc, co mi moc nesedla, byl trochu přepálený konec, ten mohli více zkrotit jako v minulých dílech.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Super podívaná, která je tak zábavná především díky originálnímu zpracování a díky tomu, že se s ničím nemaže. Partička neotřelejch drsňáků, co se vraždí kolem sebe, ještě navíc výborně prokreslená skrz řadu hříchů společnosti a podsvětí. Technika zpracování působí lehce animovaným a komiksovým způsobem, čímž zlehčuje přehnanost děje, což je výborný tah. Jinak oceňuji monology, které držely celou dobu mojí stoprocentní pozornost.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Společně s trojkou asi dva nejlepší díly Smrtonosný pasti. Některé akce byly, jak bývá zvykem přemrštěné, stejně jako nesmrtelnost Johna McClanea, i přesto jsem si moc užil vykontrastovanou dvojici stárnoucí legendy a ustrašenýho zelenáče v boji s úplně jinou elitou, než bylo v minulých dílech.

Vlk z Wall Street (2013)

Docela silnej tří-hodinovej šálek ostrýho kafe. Co jinýho taky čekat od dua - Scorsese + DiCaprio. Film, jehož děj se tisíckrát přehoupl od zdi ke zdi a přelítával z extrému do extrému. Absurdních situací tam bylo bezpočet, až se mi z toho zamotala hlava. Jen na začátku si film držel klidnou a stabilní hladinku, ale pak.... Scénář byl opravdu velmi drsný a otevřený. Je spoustu filmů, které ukazují problémy chudoby, a jak se z ní dostat a happyendem je vydělání/ukradení peněz nebo nalezení pokladu. U Vlka z Wall Street mě ale moc překvapilo, že je to úplně obráceně - tady film ukazuje, jakej je to průser mít tolik peněz. Tenhle fakt je pro mě příjemné zpestření narozdíl od těch ostatních tuctovek.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Bombasťárna s akcema ještě o chlup vostřejšíma a šílenějšíma, než byly v předchozím díle. Narozdíl od pětky tu však už ale nejde jen o vydělání spousty peněz nebo o zdrhání před poldama. Hra je tu zase na jiné úrovni jde o svobodu a především o Letty, což byl od tvůrců moc chytrý tah. Jinak souhlasím s Jarrayem, že vzletová dráha letiště je opravdu dlouhá a navíc se mi při každym dalším zhlédnutí zdá vždycky ještě o kousek delší, než byla před tím, ale jebat tyhle detaily, film opět dostál svému jménu a to je to hlavní. :D

Osm statečných (2006)

Výborná podívaná. Čistá, na nic si nehraje, všeho je tam tak akorát a nejlepší ze všeho jsou samozřejmě scény se psy v tvrdých přírodních podmínkách.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Stejně jako předchozí díly je i tento topovka. Burch khalifa, BMW i8 nebo třeba neviditelný plátno v Kremlu pořádně film okořenily a zatraktivnily. Samozřejmě, že se mnoho akcí ani trochu neslučuje s realitou, ale po technické stránce a provedení nemám, co bych kritizoval. Film byl dynamický a měl spád, moc jsem si ho užíval a po zkušenostech z předchozích dílů jsem věděl, že nebudu zklamán.