Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Horor
  • Akční

Poslední recenze (641)

plakát

The Butterfly Room (2012) 

"Mutr - stará rašple, do motýlů bodá. Na následky kašle, larvy lásky hledá... " Oblíbený film známého slovenského entomologa Babiše. O tom, že motýle okusují nejen řepku olejku (ona jim chutná), ale sežerou i zbytky zdravého rozumu jedné staré rašpli a ta si pak splete roztomilou holčičku s babočkou jenerálem. Následné napichování ovšem dotyčné dívence i přejete, neb je to cynická malá mrška, co ještě dlouho nebude mít občanku, ale už teď je děsně na prachy. Poučný příběh také o dobrých sousedských vztazích, viz ochotné pohlídání dcerušky, o tíži samoty a o karmě, co je zdarma, to vše okořeněno mateřskou ježibabí láskou, která jde i přes mrtvoly a prostoupeno všudypřítomnou vůní formaldehydu a louhu. Změnil jsem názor na entomologii. Žádná suchopárná nuda, ale pěkně šťavnatá morbidní zábava. Závěrem kvízovou otázku pro pozorné diváky: Co je pro jednonohou prostitutku ze zdravotního hlediska méně rizikové? Belhání se s berlemi po mnoha patrech schodů nebo jízda výtahem? :-)

plakát

American Mary (2012) 

"Já jsem Mengeleho vnučka, šikovná je moje ručka. Šmiknu, fiknu, znetvořím... prasolidi vytvořím." Na počátku všeho byl ráj. V něm strom, had a hovado. Profesorské hovado si pletlo studentky s matracemi, pročež pramáti všech plastických chirurgů Eva (řečená Bloody Mary) opustila studentský ráj i božskou kariéru promovaného lékaře a spustila se do pekla OSVČ. S chutí sežrala posvátné jablko, z prasáka Adama amputací končetin a jiných nadbytečných částí těla vytvořila umělecké torzo a hadovi z ráje sadisticky rozřízla jazyk. Od těch dob ho mají rozeklaný všichni hadi, ale nejen oni. I zamindrákovaní dementi, kteří roupama neví coby a nechávají si "umělecky" mrzačit těla (a nebo nám vesele souloží při automobilových bouračkách, že). Následně Mary, docela šukézní bloody slečna, úspěšně expandovala do deviantního světa a založila firmu Cut-off-nipples s.r.o., kde m.j. zaměstnala i gorilu z klubu Kamila Střihavku :-)) a jeho šéfa, po Mary vilně pokukujícícho gangstera. Grázlíkova chlípně ujetá "láska" ovšem zůstala nenaplněna, což je vlastně moje jediná výtka, jinak jsem si tento populárně naučný chirurgický manuál užil na (úchylnou) pohodu.

plakát

Tulpa - Perdizioni mortali (2012) 

"Tulpa se k tulpě tulí, prasák se na ně culí. Vrah nožem v tulpy(i)čkách páčí, divák je zmaten, oč kráčí." Škoda tulpy, která padne vedle aneb Tak dlouho se chodí s tulpou pro vod(k)u, tu obarvenou na červeno, tu na modro (ale nevíme proč), až se tam na konci příjde znovu. Škoda, věčná škoda. Mohla to být fajn psychologická krimi, pro divákovy šedé buňky mozkové, o jedné manažerské tulpě, která sešla z tulpí cesty a vypustila svou démonickou vražednou kikinotulpu z klece ven, mezi prasáky, kterým jedna domácí puťkotulpa nestačí. Bohužel nebyla. Zmaten a dezorientovaný v zápletce a motivacích postav, motal jsem se v tom jak tupý tulpyprostý ťulpas po mnoha vypitých tuplácích. Zaujalo zejména: "Viděla jsem tě tam, s těmi prasaty...". Aha. A copak tam vlastně dělala ona, ta naše (k smrti) pohoršená? To ji tam, do uzavřeného vepřového klubu, pozvali roznášet letáčky Armády spásy? :-)) Tulpo-český slovník by se hodil, pro pochopení motivace k vraždám. Cca 50 %. Ale za toho ksichta za barem, jasného nosferatulpoguru, hvězdu přihodím.

Poslední hodnocení (2 403)

Klauni zabijáci (1988)

13.05.2021

Ve smrtelné pasti (2010)

11.05.2021

Ex Machina (2014)

11.05.2021

Hluboko v lesích (2012)

08.05.2021

Relikvie (2020)

08.05.2021

Pomsta živých smolařů (2004)

01.05.2021

Čistokrevní (2017)

01.05.2021

Zombieland: Rána jistoty (2019)

01.05.2021

Zlý časy v El Royale (2018)

01.05.2021

Reklama

Poslední deníček (46)

.

                                                                                                                                                                                                                         .

.

Reklama

Reklama