Mlčení jehňátek mělo svou atmosféru, nicméně mě to pořád tak nebralo, Hannibal je takový průser až to hezké není a konečně - Červený drak je naprosto (jediným) perfektním filmem s Hannibalem Lecterem. Hodně potěšil Edward Norton v roli agenta Willa, byl naprosto skvělý jako vždy a ani Ralph Fiennes se nedržel zpátky . Na takového psychopata se hodí tak moc, až je to svým způsobem děsivé.(28.11.2011)

• Kaka

Dějově méně záživné a více rutinnérské. Vizuálně daleko méně přitažlivé, až obyčejné. Red Dragon tak nemá téměř nic, čím by publikum zaujal. Několik málo scen s Emily Watson a Ralphem Fiennesem a to je zhruba tak všechno. Až příliš detailní kopie Mlčení jehňátek s tím rozdílem, že skoro nic dobrého zde není a to špatné je jenom zde.(30.7.2011)

Medzi Hopkinsom a Nortonom je prázdno ako v tlame Seymoura Hoffmana. A nebyť vynikajúceho Fiennesa, tento film by bol ešte väčším prúserom, než akým ho spravilo samotné zaangažovanie príslušného režiséra (Laurentiis je snad na drogách). HANNIBAL bol vizuálne fajnšmekerskou bejkovinou, ČERVENÝ DRAK je sterilným zlepencom rutinne natočených obrázkov, ničiacim potenciál silného scenáru. Najlepšie je snáď tieto dva filmy celkom ignorovať a žiť v ilúzii, že geniálnym MLČANÍM JAHNIAT to všetko raz a prevždy 'skončilo'.(30.10.2002)

Srovnání s Jehňátky a Hannibalem se asi neubráníme, ale jedná se o odlišný film od obou. Spojené jsou pouze postavou Dr.Lectera. Zatímco v "Jehňátkách byla postava Hannibala vyvážená s vyšetřováním a v "Hannibalovi" jako stěžejní postava, v tomto filmu má nejmenší důležitost ze všech tří. A možná je to dobře. Edward Norton, Ralph Fiennes a Harvey Kaitel to odtáhli na svých bedrech přesvědčivě a Hannibala k tomu ani moc nepotřebovali. Takže - krimi/thriller, který sice nedosahuje atmosféry "Jehňátek", "Hannibalovi" utekl o celé kolo, ale hlavně výborná detektivka u které strávíte napínavé dvě hoďky a kde vám hned úvodní "zatýkací" scéna sebere dech :)(18.7.2003)

Možná by Červenému draku prospělo konečně vypustit Anthonyho Hopkinse. Jeho nekonečná recyklace v jedné postavě, která se objevuje opět ne zrovna ve velkém prostoru, začíná být unavující. Herec je to výborný, ale postavit na jeho "skeči" film už nelze. Ralph Fienness je podle mě kvalitní náhradou, která byla trochu špatně využita a ve výsledku působí méně hrozivě. Emily Watson jsem shlédl s radostí a její postavy mají v sobě vždycky něco navíc... Edward Norton jako náhrada za slavnou oblíbenkyni davů je příjemný a jeho kvality se nedají zapřít, jen si nejsem jistý, jestli se do podobně laděného snímku hodí. Trochu lepší scénář a silnější atmosféra by ze snímku udělali rozhodně adepta na konečně dostatečně kvalitní "pokračování" Mlčení jehňátek.(25.2.2007)

• - Natáčelo se v USA, ve státech Maryland, D.C., Kalifornie a Florida. (Varan)

• - V anglickém originále se hledaný vrah nazývaný „Tooth Fairy“, česky překládaný jako „zubatý skřet“ (film Červený drak, 1986) nebo „zuboun“ (film Červený drak, 2002). Ovšem překlad je zavádějící, protože význam spojení „Tooth Fairy“ je: Zubní víla > Zoubková víla > Víla Zuběnka / Víla Zubnička, použitím nesprávného významu „zuboun“ se tak zcela vytratilo původní (vtipné) autorovo označení sériového vraha. Vrah totiž se umělými zuby na obětech „pracuje“, když z nich okusuje maso – proto dostal ve filmu označení „zuboun“ místo „Zubní víla“. (Cenobita)

• - Při castingu si nebyl jistý Anthony Heald, zda se bude moci natáčení zúčastnit. Jako náhradník pro postavu mladšího doktora Chiltona byl vybraný Tim Roth. V poslední moment dal Heald souhlas k natáčení. Tim Roth byl tak krátce ve hře také jako případná náhrada za Anthony Hopkinse. (don corleone)