5 / 10 Moje hodnotenie počas sledovania filmu sa pohybovalo v uzavretom intervale < 2,4 > a výsledné hodnotenie je tak skôr zlatou strednou cestou, než skutočným odrazom kvalít filmu - pretože jedine herecké výkony takmer všetkých zúčastnených, no najmä Hopkinsa, Nortona a Fiennesa, si udržovali vysokú úroveň počas celého filmu. Všetko ostatné, cez réžiu až po scenár, kolíše medzi podpriemernosťou a nadpriemernosťou a konečný dojem je potom taký, aký vidíte - nijaký. PS: S odstupom času si nie som celkom istý ani tými troma *, pretože keď sa nad tým tak zamyslíte, celý dej filmu točiaci sa okolo Fiennesa a jeho premeny nakoniec vyšumí úplne na prázdno - rovnako ako fakt, prečo si za obete vyberal práve tie rodiny, prečo bol práve ten 'vyvolený'...(17.5.2005)

Rutinní thriller, který je řemeslně velmi dobře zvládnutý, herecké výkony, zejména Ralpha Fiennese, jsou na slušné úrovni, vizuální stránka je také ucházející, neumím však přesně pojmenovat co, ale něco tomuhle filmu chybí, abych jej mohl zařadit mezi elitu, možná je to Hannibalem, který zde pouze paběrkuje a navíc je poprvé nepřesvědčivý....(19.10.2004)

nechtěl jsem srovnávat s předešlými díly, ale nakonec mně to prostě nedá! Nebudeme si nic nalhávat, kvalit mlčení jehňátek to zdaleka nedosahuje ( ty jsou jednoduše někde úplně jinde), ale zase je to o dost lepší než Hannibal. Zatímco v předešlých dvou dílech byla postava Dr. Lectera stěžejní, v tomto třetím díle má nejmenší důležitost a to filmu kupodivu prospívá! Celý film tak na svých bedrech nesou Edward Norton ( v roli agenta Willa Grahama) a hlavně výborný Ralph Fienes! Pouze škoda, že jeho postava nebyla vykreslena ještě více hrozivě ( což možná tvůrci udělali záměrně ) , aby tou největší " zrůdou" v divákových očích zůstala nadále postava Dr. Lectera. Více než zdatně jim sekundují Harvey Keitel ( v roli Jacka Crawforda ) a Emily Watson ( v roli nevidomé Reby ). Nemůžu nezmínit vynikající hudbu Danyho Elfmana. Co říci závěrem, Red dragon není takovou úchvatnou a inteligentní podívanou jako bylo the silence of the lambs, ale pokud k tomuto snímku přistoupíte jako k " obyčejnému krimi- thrilleru " nebudete zklamáni. Tomuto třetímu dílu jsem se dlouhou dobu vyhýbal, po mém zklamání z Hannibala, ale o to více jsem rád, že jsem si k tomuto snímku cestu našel!(2.2.2009)

"Mlčení jehňátek" je klasika, přesto se u něho chvílemi nudím. Je to zkrátka ten typ mistrovského thrilleru, který dočista okouzlí a srazí na kolena, ale bohužel jen na první zhlédnutí. A pak už to prostě není ono... Proto jsem nucena ohodnotit "Červeného draka" ještě o stupeň lépe - mohu ho vidět kolikrát chci a stále se u něho mistrovsky bavím. Jedná se o perfektně provedený thriller s napínavý dějem, mrazivou "elfmanovskou" hudbou, skvělými herci (především Hopkins, Fiennes a Norton) a naprosto dokonalým začátkem!!! "Nehýbejte se. Jste teď v šoku. Nechci, abyste cítil bolest. Za chvíli budete ospalý a budete spát. Nevzpírejte se. Je to fajn jako ponořit se do teplé koupele. Blíží se konec, Wille. Každá hra musí jednou skončit... Smělý chlapík... Vážím si tvojí odvahy. A proto sním tvoje srdce." Btw... Skvělé napojení na první díl, u kterého se nejde nepousmát.;-)(31.1.2009)

Rattner nemá gule, aby sa pustil do experimentu alá Ridely Scott a ostáva na svojom piesočku servírovať rutinnú kriminálku sosajúcu popularitu zo svojho predchodcu. Už samotný fakt, že sa vo filme objaví Hannibal Lecter mu dáva navrch nejaké to promile fanúšikov. Navyše ak ide o podstivo odvedenú prácu (a to Red Dragon je), tak môžem s kľudom povedať, že aj cez svoje barbarské kopírovanie, je tento prequel lepší ako Hannibal. Najlepšie nemať žiadne očakávania.(10.7.2006)

• - Během natáčení se na place objevil zpěvák Michael Jackson. Brett Ratner se s ním zná od doby své kariéry režiséra hudebních videoklipů. Nečekaná návštěva způsobila mezi štábem slušný rozruch. (don corleone)

• - Vlasy Edwarda Nortona byly pro film mírně odbarvené. Jeho postava žije v podnebí, kde by mu vlasy přirozeně světlaly. (don corleone)

• - Při castingu si nebyl jistý Anthony Heald, zda se bude moci natáčení zúčastnit. Jako náhradník pro postavu mladšího doktora Chiltona byl vybraný Tim Roth. V poslední moment dal Heald souhlas k natáčení. Tim Roth byl tak krátce ve hře také jako případná náhrada za Anthony Hopkinse. (don corleone)