Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PetrPan
  ****

  Rutinní thriller, který je řemeslně velmi dobře zvládnutý, herecké výkony, zejména Ralpha Fiennese, jsou na slušné úrovni, vizuální stránka je také ucházející, neumím však přesně pojmenovat co, ale něco tomuhle filmu chybí, abych jej mohl zařadit mezi elitu, možná je to Hannibalem, který zde pouze paběrkuje a navíc je poprvé nepřesvědčivý....(19.10.2004)

 • DaViD´82
  ***

  Jedna kniha, dvě takřka shodné adaptace i stopáže a přesto tolik rozdílné zážitky. Mannova verze má na své straně Williama Petersena, Joan Allen a mnohem (ale mnohem) lépe zvládnutou scénu s tygrem. "Klasický Mann" je z toho ovšem cítit snad jen ve scénách mlčenlivých pohledů na deštivé noční město a v momentech kdy dění podbarvují padnoucí písničkové songy. Celé to brzdí zbytečná utahanost se spoustou scén, které měly skončit na podlaze střižny a nulové napětí. Ratnerova verze má zase hollywoodské parametry. Takže o něco (ne o moc) lepší tempo, pohlednou výpravu, jakés takés náznaky napětí, úvodní scénu a výborné obsazení naprosto všech rolí krom těch zmiňovaných výše. Oba počiny to tedy dotáhly do ranku "dobrý film", ale ani o píď dál. PS: Komentář je zkopírovaný záměrně.(16.2.2004)

 • Melies
  ***

  5 / 10 Moje hodnotenie počas sledovania filmu sa pohybovalo v uzavretom intervale < 2,4 > a výsledné hodnotenie je tak skôr zlatou strednou cestou, než skutočným odrazom kvalít filmu - pretože jedine herecké výkony takmer všetkých zúčastnených, no najmä Hopkinsa, Nortona a Fiennesa, si udržovali vysokú úroveň počas celého filmu. Všetko ostatné, cez réžiu až po scenár, kolíše medzi podpriemernosťou a nadpriemernosťou a konečný dojem je potom taký, aký vidíte - nijaký. PS: S odstupom času si nie som celkom istý ani tými troma *, pretože keď sa nad tým tak zamyslíte, celý dej filmu točiaci sa okolo Fiennesa a jeho premeny nakoniec vyšumí úplne na prázdno - rovnako ako fakt, prečo si za obete vyberal práve tie rodiny, prečo bol práve ten 'vyvolený'...(17.5.2005)

 • sepp
  ***

  Po zklamani, kterym Hannibal dozajista byl, je cerveny drak prijemnym prekvapenim - R.Fiennes pusobi demonicky a zastinuje jiz trochu starnouciho A.Hopkinse, E.Norton podava solidni vykon. Cely film ma ponurou atmosferu, ktera necha vzpomenout na prvni dil, ovsem s jeho kvalitam ia inovatinosti ho nelze srovnavat. Presto dobry snimek, ktery zaujme.(6.9.2003)

 • tron
  ***

  Už niekoľko rokov rozmýšľam, v čom je hlavný problém ČERVENÉHO DRAKA. Vždy sa bohužiaľ dopracujem iba k triviálnemu záveru. V lajdákovi Ratnerovi. Predstavujem si, ako by to dopadlo, keby sa výborného scenára (z pera oscarového Teda Tallyho - MLČANIE JAHNIAT) chopil kvalitný nebojácny režisér (napríklad Ridley Scott z tak preklínaného HANNIBALA). Atmosféra neexistuje (ponuré vŕzgajúce domy ešte atmosféru "automaticky" nerobia, Brett) a extra smutný pohľad je na excelentné herecké obsadenie. Kým mrazivý naháč Ralph Fiennes ešte ujde, detto slepá Emily Watsonová, na ostatných frontoch je to výsmech až urážka (hercov, divákov, Harrisa) napriek tomu, že frajeri ako Norton, Hoffman, Keitel a Hopkins za bežných okolností sami osebe utiahnú celovečerný film. Proti Ratnerovi ale nemali šancu ani všetci pokope a príliš to už nespasí ani občasné žmurkanie na fanúšikov (Barney, Dr. Chilton, záverečné neviditeľné cameo Starlingovej). Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/181127/Cerveny-drak-60.html(26.10.2004)

 • - Při castingu si nebyl jistý Anthony Heald, zda se bude moci natáčení zúčastnit. Jako náhradník pro postavu mladšího doktora Chiltona byl vybraný Tim Roth. V poslední moment dal Heald souhlas k natáčení. Tim Roth byl tak krátce ve hře také jako případná náhrada za Anthony Hopkinse. (don corleone)

 • - Anthony Hopkins byl o 10 let starší, než v době, kdy hrál tuto roli poprvé a děj se odehrává před tímto obdobím. K dosažení mladšího vzhledu musel herec hodně zhubnout a digitálně mu byly upraveny vrásky při záběrech zblízka. (don corleone)

 • - Během natáčení se na place objevil zpěvák Michael Jackson. Brett Ratner se s ním zná od doby své kariéry režiséra hudebních videoklipů. Nečekaná návštěva způsobila mezi štábem slušný rozruch. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace