Podle mého názoru důstojné pokračování o geniálním doktoru Hannibalu Lectrovi, kde tentokrát není hlavní postavou Anthony Hopkins, ale Edward Norton a Ralph Fiennes. Nebudu film srovnávat s Mlčení jehňátek (Hopkins už není v takové formě a navíc není ani Jodie Foster) a Hannibalem. Film je prostě jiný ať už atmosférou, režií nebo hereckým obsazením.(5.11.2007)

Skvělá kriminálka, která bere dech. A někde mezi tou fibrilací si říkáte, proč je to najednou úplně mimo Lecterovskou škálu. Seriový vrah je tu sice naprosto fantastický, před rolí a výkonem Ralpha Fiennese klobouk dolů, ale Hopkins oproti Mlčení jehňátek byl jen jakýmsi záchytným bodem, možná jen Deus ex machinou a tady to právě začalo jaksi ubírat na síle. Ke konci už celá detektivka byla o tom, kdy už to konečně skončí. No, co budu povídat, dvě vraždy na film o Lecterovi a ještě jednom šášulovi je docela málo. A pozor, jen se o nich mluvilo, nic nebylo vidět. To je jak Hamlet bez Hamleta... zase se někam schoval.(22.9.2014)

Je bláhové se domívat, že by snad nějaký další film s dokotorem Lecterem mohl překonat Mlčení jehňátek. Ale na druhou stranu bych ho neodsuzoval předem. Nadprůměrnost si až na některé scény (např. ta úvodní se mi moc nezdála...rozstřílený a probodnutý Lecter znovu ožil?!) drží po celou dobu. Hopkins jako vždy výtečný (nesouhlasím se zápornými ohlasy na Anthonyho výkon), Fiennes hraje pošuka vcelku slušně, Watsonová mě mile překvapila (po delší době se jsem se konečně setkal s někým, kdo zahrál slepotu uvěřitelně); trochu mě snad zklamal Norton (někdy nestačí být jen sympaťákem). Atmosféra dobrá, příběh nenudí (ale 124 minut je opravdu hodně). Hodnotím slabšími 4*; Hannibal mě narozdíl od jiných uživatelů chytl víc. "Hannibale, někdo za vámi přišel. Chce vám dát pár otázek. Řekl jsem, že nejspíš odmítnete...mladá žena. Říkala, že je z FBI. Na to je ale podle mě moc hezká. Povím, že jste řekl ne...Jak se jmenuje?"(24.10.2008)

Prvoplánovaný hit, kde akosi všetci (až na režiséra) zbytočne plytvajú talentom. Na to, že som čakal nudu, to však celkom dobre odsýpalo. A teraz sa do toho pustím ako fanúšik Harrisovej knihy.Ak Thomasovi Harrisovi niečo fakt ide, tak je to práca s charaktermi a psychológia, tu však nedokáže vyniknúť ani jedna postava. Vzájomné vzťahy sú nevyužité, rozpoltenosť Draka je málo uveriteľná, Hopkins nemá ani trochu z Lecterovskej mrazivosti... Scenár je len výcucom skvelej knihy a Ratner zničil všetky nečakané prekvapenia predlohy...(9.10.2006)

Medzi Hopkinsom a Nortonom je prázdno ako v tlame Seymoura Hoffmana. A nebyť vynikajúceho Fiennesa, tento film by bol ešte väčším prúserom, než akým ho spravilo samotné zaangažovanie príslušného režiséra (Laurentiis je snad na drogách). HANNIBAL bol vizuálne fajnšmekerskou bejkovinou, ČERVENÝ DRAK je sterilným zlepencom rutinne natočených obrázkov, ničiacim potenciál silného scenáru. Najlepšie je snáď tieto dva filmy celkom ignorovať a žiť v ilúzii, že geniálnym MLČANÍM JAHNIAT to všetko raz a prevždy 'skončilo'.(30.10.2002)

• - Tetování Ralph Fiennese trvalo 8 hodin, než se aplikovalo na tělo. (don corleone)

• - Čínský znak "zhong", který se ve filmu objeví neznamená "červený drak", jak je prezentováno, ale jde o znak vyjadřující "střed". (don corleone)

• - Ralph Fiennes nabral 8 kilogramů svalové hmoty pro svou roli Francise Dolarhyde. (don corleone)