Na rozdíl od řady renomovaných kolegů si myslím, že tohle je důstojný zástupce hanibalovské série. Ralph Fiennes se v rolích záporáků (i když tady za to "tak docela nemohl") solidně vyžívá a umí je prodat s (ne)uvěřitelnou přirozeností. Pravdou je, že komunikace Lecter - Graham nefunguje tak skvěle, jako když s kanibalem mluví a řeší případ Starlingová, ale to je jen taková malá kaňka, protože jinak má tenhle film skoro vše, co by měl správný thriller obsahovat.(30.1.2014)

Už niekoľko rokov rozmýšľam, v čom je hlavný problém ČERVENÉHO DRAKA. Vždy sa bohužiaľ dopracujem iba k triviálnemu záveru. V lajdákovi Ratnerovi. Predstavujem si, ako by to dopadlo, keby sa výborného scenára (z pera oscarového Teda Tallyho - MLČANIE JAHNIAT) chopil kvalitný nebojácny režisér (napríklad Ridley Scott z tak preklínaného HANNIBALA). Atmosféra neexistuje (ponuré vŕzgajúce domy ešte atmosféru "automaticky" nerobia, Brett) a extra smutný pohľad je na excelentné herecké obsadenie. Kým mrazivý naháč Ralph Fiennes ešte ujde, detto slepá Emily Watsonová, na ostatných frontoch je to výsmech až urážka (hercov, divákov, Harrisa) napriek tomu, že frajeri ako Norton, Hoffman, Keitel a Hopkins za bežných okolností sami osebe utiahnú celovečerný film. Proti Ratnerovi ale nemali šancu ani všetci pokope a príliš to už nespasí ani občasné žmurkanie na fanúšikov (Barney, Dr. Chilton, záverečné neviditeľné cameo Starlingovej). Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/181127/Cerveny-drak-60.html(26.10.2004)

Film, který navazuje na skvělé mlčení jehňátek a naštěstí ne na Hannibala i když ten se mi taky celkem líbil, ale nebylo to ono. Vynikající výkon předvedl zejména Ralph Fiennes, daleko za ním je Anthony Hopkins, který se snaží hrát něco podobného jako v mlčení jehňátek, ale nějak mu to nejde, ale i tak podal průměrný výkon a filmu to zas tak moc neubralo takže *****(14.12.2003)

Možná by Červenému draku prospělo konečně vypustit Anthonyho Hopkinse. Jeho nekonečná recyklace v jedné postavě, která se objevuje opět ne zrovna ve velkém prostoru, začíná být unavující. Herec je to výborný, ale postavit na jeho "skeči" film už nelze. Ralph Fienness je podle mě kvalitní náhradou, která byla trochu špatně využita a ve výsledku působí méně hrozivě. Emily Watson jsem shlédl s radostí a její postavy mají v sobě vždycky něco navíc... Edward Norton jako náhrada za slavnou oblíbenkyni davů je příjemný a jeho kvality se nedají zapřít, jen si nejsem jistý, jestli se do podobně laděného snímku hodí. Trochu lepší scénář a silnější atmosféra by ze snímku udělali rozhodně adepta na konečně dostatečně kvalitní "pokračování" Mlčení jehňátek.(25.2.2007)

80% - Napodruhé jsem si Červeného draka užil mnohem víc, než poprvé, před nějakými šesti lety. Atmosféru Jehňátek a Hannibala film opravdu bohužel neměl, ale zato mě potěšil vynikajícím začátkem, výkony hlavních herců a oproti Hannibalovi, kde postavy občas jednaly pěkně nelogicky, jsem zde nic takového nazaregistroval...(10.5.2007)

• - Vlasy Edwarda Nortona byly pro film mírně odbarvené. Jeho postava žije v podnebí, kde by mu vlasy přirozeně světlaly. (don corleone)

• - Brett Ratner chtěl, aby se ve filmu objevil Michael Mann, režisér filmu Manhunter (1986), první adaptace románu, jako taxikář. (don corleone)

• - Tetování Ralph Fiennese trvalo 8 hodin, než se aplikovalo na tělo. (don corleone)