80% - Napodruhé jsem si Červeného draka užil mnohem víc, než poprvé, před nějakými šesti lety. Atmosféru Jehňátek a Hannibala film opravdu bohužel neměl, ale zato mě potěšil vynikajícím začátkem, výkony hlavních herců a oproti Hannibalovi, kde postavy občas jednaly pěkně nelogicky, jsem zde nic takového nazaregistroval...(10.5.2007)

Po zklamani, kterym Hannibal dozajista byl, je cerveny drak prijemnym prekvapenim - R.Fiennes pusobi demonicky a zastinuje jiz trochu starnouciho A.Hopkinse, E.Norton podava solidni vykon. Cely film ma ponurou atmosferu, ktera necha vzpomenout na prvni dil, ovsem s jeho kvalitam ia inovatinosti ho nelze srovnavat. Presto dobry snimek, ktery zaujme.(6.9.2003)

Soundtrack Danny Elfman: 1. Logos [0:49] ,2. The Revelation [2:41] ,3. Main Titles [2:59] ,4. The Cell [3:26] ,5. The Old Mansion [4:45] ,6. The Address [1:41] ,7. We're Different [1:25] ,8. The Note [2:47] ,9. Enter the Dragon [5:52] ,10. Threats [2:23] ,11. Tiger Balls [1:32] ,12. Love on a Couch [5:08] ,13. Devouring the Dragon [3:43] ,14. The Fire [4:33] ,15. The Book [0:34] ,16. He's Back! [6:07] ,17. End Credits [6:45],(9.6.2011)

Komerce porazila klasiku. Vyždímaná látka je v mých očích skutečně napínavější a dokonce lepší než původní Mlčení jehňátek. Sugestivní thriller s fantasticky depresivní atmosférou a na rozdíl od předešlých (nadcházejících) dílů i se sympatickým a uvěřitelným vyšetřovatelem na úrovni nezaměnitelného Hopkinse a dokonale mrazivého vraha Fiennese. Závěrečné pomrknutí navíc přivodí chuť si okamžitě pustit Demmeho originál. Takhle se má rozšiřovat nejzákladnější podstata známého příběhu.(16.7.2006)

Medzi Hopkinsom a Nortonom je prázdno ako v tlame Seymoura Hoffmana. A nebyť vynikajúceho Fiennesa, tento film by bol ešte väčším prúserom, než akým ho spravilo samotné zaangažovanie príslušného režiséra (Laurentiis je snad na drogách). HANNIBAL bol vizuálne fajnšmekerskou bejkovinou, ČERVENÝ DRAK je sterilným zlepencom rutinne natočených obrázkov, ničiacim potenciál silného scenáru. Najlepšie je snáď tieto dva filmy celkom ignorovať a žiť v ilúzii, že geniálnym MLČANÍM JAHNIAT to všetko raz a prevždy 'skončilo'.(30.10.2002)

• - Podle Ratnera experti na digitální úpravy filmu zmenšili penis Fiennesovi o osm centimetrů, protože byl příliš dlouhý a působil v erotickém záběru jako monstrum. Sám Ralph k natáčení té scény uvedl: „Nebyl to žádný velký problém. Nevím, proč bych měl mít na konci té erotické scény trenky, působilo by to hodně nerealisticky.“ (Eldrick)

• - Tetování Francise Dolarhyda navrhl umělecký tatér Tom Berg, jež má na svědomí i tetování postavy Michaela Scofielda (Wentworth Miller) ze seriálu Útěk z vězení (od r. 2005). (Ajka1)

• - Během natáčení se na place objevil zpěvák Michael Jackson. Brett Ratner se s ním zná od doby své kariéry režiséra hudebních videoklipů. Nečekaná návštěva způsobila mezi štábem slušný rozruch. (don corleone)