• Krátkometrážní

Křižovatka smrti 2 (2001)

Druhý diel Rush Hour sa nesie v štýle pokračovaní. Teda je tam viacej akcie, viacej vtipov a viacej miest kde zavítajú naši hrdinovia. Samozrejme není to dokonalé a oproti jednotke, dvojka zaváňa mienym pátosom. To ale na veci nič nemení a stále ide o celkom pohodovú akčnú komédiu, ktoréj by som opäť mohol vyčítať veľa vecí ale je to úplne zbytočné, pretože všetko záleží na tom či takéto filmy môžete alebo nie. Ja ich možem a mám rád. Tucker ako obvykle neznesitelný ale už som si na neho dáko zvykol a jackie chan tu opäť predvádza svoje kreácie, ktorému veľmi závidím. Ja kebyže sa tak obracám tak som hneď o desať kilo ľahší. Potešila ma účasť Zhang ziyi, ktorá patrí medzi moje oblúbenkine. Takže aj keď je jednotka trocha lepšia , dvojka veľmi nezaostáva a dá sa na nu pozerať.

Lekce řízení (2006)

Mal som možnosť vidieť Grintovu úšasť na najtupšom anglickom filme všetkých čias Prďoši. Ale zase na druhú stranu je presne taký Ron Weasly akého si predstavujem takže to bolo také vyvážené pokiaľ sa jedná o jeho hereckú dráhu, tak je samozrejme pochopiteľné že som bol veľmi zvedavý na film Driving lessons a kupodivu je to milé prekvapenie. Není to veľký film , ktorého koniec je nečakaný a určite sme videli veľa lepších filmov ale pre mňa bol tento film tak strašne pohodový, že mu nemôžem vyčítať ani tých pár chýb ktoré má. Waltersová je ako obvykle fantastické a Rupert taký dedinský šašo aj keď žije v meste a na jeho dialógoch s Waltersovou som sa uprimne smial. Má to aj dramatický nádych a kedže filmy zo života sú filmy zo života a treba občas zablúdiť aj do týchto vôd mohlo to dopadnúť aj horšie a aj keď to je priemerný film nejak mi prirástol k srdcu a ani neviem prečo. Možno preto lebo som na dve hodinky vypol a to sa mi už pekne dlho nestalo.

Křižovatka smrti (1998)

Brett Ratner JE rutinný režisér ale to neznamená, že nedokáže natočit dobrý film. Rush Hour sa mu naozaj podarila aj keď sme toto videli asi stokrát. Čo robí tento film takým pozeraťelným je Rozhodne Chan, ktorý vo svojej filmografií nemá film , ktorý by bol vyslovene zlý aj keď tých slabších má celkom dosť. Lenže jeho kreácie sú fantastické ako vždy a už len kvôli nim ak ste vyrastali na akčných peckách Hong kongskej kinematografie sa oplatí tento film vidieť. Tucker je moc sebaistý ale není to jeho najhorší film a kupodivu celkom dobre Jackiemu sekunduje. Akčnota ako má byť a jeden z ďalšich buddy filmov, pre ktoré mám úprimne slabosť aj keď je pravda, že ak akčnú pecku s Jackíem Chanom tak si radšj pustím Police story, ale zase na to že je to Americký film a ešte k tomu komerčný jak sviňa a s Tuckerom, režítované neoriginálnym a rutinným režisérom to mohlo dopadnúť aj horšie.

Predátor (1987)

Musím sa priznať, že toto je môj prvý film o predátorovi. Videl som všetkých votrelcov aj AVP jedna a dva, ale predátora nie, takže bolo úplne prirodzené, že si nájdem k nemu cestu a zhliadnem aj toho. Už viem prečo mu ľudia pripisujú kultový status. McTiernan iba svojím druhým filmom dokázal že vie úžasne vybudovať atmosféru, čo neskôr zúročil v Die Hard. Aj keď začiatok je iba rutinná vyvražďovačka , posledných 30 minút je to len súboj človeka z predátorom a musím povedať že okrem Terminátora je toto naj úloha Arnolda aj keď predtým než som videl toto som mal možnosť vidieť predstavenie Umbilical brothers, ktorý vtipne parodujú práve Arnieho takže bolo tam pár miest kde som sa musel smiať aj keď vtipné moc neboli" go to the choper!" čo však vyzdvihuje tento film je Stan Winston a Alan Silvestri bez ktorých by to bola iba priemerná sci-fi sračka, pretože bez Stana by nebola scéna keď si predátor dáva dolu masku tak strašidelná a bez SIlvestriho taká napínavá. Takže klaniam chlapci and GET OUT!

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

FANTASTICKÉ. Oproti tomuto je aj Apocalypto vlastne taký roztomilí film. Tu sa znásilňujú ženy a popri tom im režú hlavy. Zabíjajú obyvateľov mínami, ktoré dajú do vody a oni musia prebehnúť cez ne. Zneužívajú deti, všade je kopec krvi, lietajú končatiny a črevá. Fantastická hudba a taký odporný a zvrátený zaporák aké ho som už dlho nevidel. Stallone natočil asi najlepší film svojej kariéry , kde sa úplne vykašlal na charaktery a zostala mu len čistokrvná akcia a to doslova. Keď Rambo vytrhne ohryzok jednému vojakovi je to asi najnechutnejší zážitok. Stalloneho herectvo je fantastické a je 100 percentne že aj keď nemá oscara jeho Rocky a Rambo budú ešte dlho rezonovať v našich hlavách ako hrdinovia ktorý majú nie len svaly ale aj srdce. Finálny masaker je krvavejší ako Umučenie Krista a keď zaznie na konci Goldsmithova melódia vyhŕkne nejednému fanúšikovi slzička. Najlepší film čo som mohol vidieť tohoto roku. Hail Sly

Rambo III (1988)

Veľmi dobré a vzhľadom na to že je to trojka tak sa to vyrovnáva predchádzajúcim dielom. Už to není jednotka ani dvojka, ktoré ak by som to mal tak povedať boli aj akčné aj sa tam riešilo vnútro hl. hrdinu. Nehovorím že tu nie ale taký poctivý akčnák som už dlho nevidel a podľa mňa sa asi najviac približuje k 5*. Crenna tu konečne dostal dosť priestoru a ako vidno je si toho vedomí aj ho patrične využíva. Sly je ako obvykle skvelý či už ako nesmrteľný hrdina s dierou v boku alebo ako fantastický scenárista , kde oproti dvojke nebolo ani jednoho hluchého miesta. Kurtwood smith ma strašne čudný ksicht aj meno ale po tých rokoch sedemdesiatych mám pre neho určitú slabosť. Finálna bitka je fantastická a k tomu až by som povedal zimomriavková hudba od fantastického Goldsmitha. Jediné čo troška podkopáva film je réžia ale není to až také zlé ako mohlo byť. Fantastické ba až pamätné scény- vypálenie rany, súboj v tábore. finále a odstrelenie vrtuľníku šípom si budem ešte dlho pamätať. Rambo FOREVER

Rambo II (1985)

Príjemné prekvapenie. Aj keď Rambo ako hrdina sa zmení o 180 stupňov je to stále kvalitný príbeh dokonca sa mi páčil o trochu viac ako jednotka. Je tu síce pár trápnych miest , ktoré v jednotke nenájdete a rozhodne je jednotka po psychologickej stránke dokonalejšie ale tento film stojí prevážne na Slyovi a ja mu to žerem aj z navijákom. Goldsmith spravil fantastický soundtrack a tvrdil by som že je lepší ako v jednotke. Scenár napísal Cameron so Stallonem a úprimne oni to vedia. Richard crenna tu nemá toľko priestoru ale je to sympatická postava. Postava čínanky ktorá sa do Ramba zamiluje je pekná ale jej smrť až pateticky trápna tak isto ako záver kde som čakal ostrejšiu konfrontáciu medzi Johnnom a Murdockom a nakoniec som sa dočkal dalšieho moralizovania na tému Vietnam. Réžia bola dosť slabá aj keď mala pár svetlých miest a pamätné scény ako tá v člne alebo v prasačích sračkách mi budú ešte dlho rezonovať v hlave

Asterix a překvapení pro Cézara (1985)

Dalši film o Asterixovi a Obelixovi, ktorý je lepší ako asterix v Británií. Vtipné svieže síce bez pirátov, ale všetko sa to vykompenzuje výkonom indefixa, ktorému som zo všetkých najviac držal palce. Jediné čo ma mrzí že nie je viac takýchto rozprávok lebo tieto mali dušu a vtip aj to správne moralizovanie , ktoré nemohlo nikoho uraziť. Je to skrátka king medzi rozprávkami. Slovenský dabing a indefix rules

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Ja rozhodne netvrdím že jednotka bola nejak svetoborná ale rozhodne bola zručne natočená a bolo to obstojné béčko , ktorého nedostatkami bola krátka stopáž a hlúpy scenár. Dvojka ma dosť sklamala o to viac že úvod teda prvých 15 minút je FANTASTICKÝCH a ja som len dúfal že to tak bude pokračovať až do konca ALE Strausovci pohnojili čo sa dalo aj napriek tomu že mali v ruke kvalitný scenár. Akoby ich mottom bolo: " Dobre teraz ide akčná scéna, ktorá ma byť dosť nechutná ako náhle zvoláme akcia začneš zbesilo pohybovať kamerou a mi ti vypneme svetlo"! Tak si neužijete absolútne nič. Všetko je tmavé, a úplná abscencia krvi, ktorá tam bohužiaľ je ale vi je nestačíte zaregistrovať. S postavami sa nestačíte ani stotožniť a nebyť dvojice teenagerov , ktorý aspoň ako tak hrajú a pri smrti dievčiny som bol naozaj prekvapený tak by to bola katastrofa. Kam sa podela dokonalosť votrelcov a predátora jednotky. Aj napriek stopáži to nudí kedže sa tam neustále menia dve línie - ľudia utekajú pred votrelcami a predátor zabíja votrelcov.

Beetlejuice (1988)

Tim Burton po úspechu Pee- Weeho dobrodružstiev dostal slušný rozpočet a súhlas štúdia k tomu aby natočil svoj vlastný autorský film. Týmto filmom je Beetlejuice a je vidno že Burton sa na tomto filme pekne vybláznil. Neskutočne veľa príšeriek a duchov spolu so svetom mŕtvych sú tak neskutočne bizarné a zábavné že vás snímok ani na chvíľu nenudí najlepšie sú tie drobne vtipy typu - keď niekto spácha samovraždu bude pracovať vo svete mŕtvych ako pracovník na úrade a skutočne recepčná má podrezané žili. Michael Keaton aj na fakt, že je vo filme veľmi krátku dobu, si užíva každú jednu minútu svojho výstupu a práve on zatieňuej aj inak sympatický manželský pár v podaní Davisove a Baldwina. Malý, veľký film, ktorému kraľuje čierny humor a morbídna jemnosť.