• Krátkometrážní

Denní hlídka (2006)

Pri Dennej hliadke som bol neustále zmätený, čo jasne svedčí o chybe, že som nečítal knihu, pretože sa mi nezdá aby bol film taký nejasný. Troška tu zamrzí tá temnota,ktorá bola badateľná počas celej jednotky a teraz zostaly efektné súboje a dialógový guláš. Anton sa zmení s toho hrdinu, mám všetko na saláme, na hrdinu, mal by som konečne niečo spraviť, a aj keď je zmena badateľná rozhodne není zlá alebo do oči bijúca. Veľmi som sa potešil postapokalyptickému svetu, ale bohužial namiesto aby začala TÁ veľká vojna PRÍBEH je ukončený happyendom a to si niesom zrovna na čistom či to tak má byť alebo nie lebo potom o čom by bola šerá hliadka? Každopádne sa nechám prekvapiť a zaručene si kúpim knihy a kuknem dvojku ešte raz a som si istý, že moje hodnotenie bude iné.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Je veľmi smutné že grindhouse dopadol tak ako dopadol. Zaťial, čo dead proof mala cahrizmatického záporáka a krásne ženy , rodriguezovi ostali len krásne ženy a neskutočne nechutné , krvavé, štavnaté orgie, ktoré sú také akčné ako to u neho máme radi ALE ako náhle postavy začnú diskutovať o tom čo urobia? Kam pôjdu? alebo prečo si ma opustila? hned tento film skĺzava do nudnej brečky, kde všetky postavi svoj akčný potenciál zabíjajú v nezmyselnom blabotaní a zmysle života. Je to ako keby ste dostali facku, pretože trailery naozaj sľubovali niečo iné, u rodrigueza sa cení, že film nazaj vyzerá ako zo 60 rokov. Hudba je v pohode, chytľavá a správne cool, dokonca je tam prepojenie z dead proof a vystupuje tam šerif , vôbec naj postava tohoto filmu, čo sa týka akcie aj dialógov, toho istého šerifa sme mali možnosť vidieť v dead proof aj kill bill jednotke. P.S. To že Stacey Ferguson nemala mozog malo niečo naznačovať, alebo to vôbec nebol ich úmysel?

Noční hlídka (2004)

Tento film je jasným dôkazom že sa to dá. Rusi , ktorých filmy su skôr raritou a o ich kvalite radšej pomlčím, česť vínimkám, je nočná hliadka ako taká malá lastovička. Musím sa priznať knihu som nečítal, ale ruské fantasy som si musel pozreť a vôbec nie som sklamaný, samozrejme je tu pár nezrovnalostí a hlúpostí, ktoré miestami kazia film ALE epickosť a výpravnosť tohto diela je taká uchvatná, že mi je to viete kde. Je tu využitých veľa filtrov a efektov, ktoré aj napriek horšej kvalite nie sú do oči bijúce a skvelo dotvárajú atmosféru ponurnej temnej Moskvy. Anton ako hlavný hrdina je skvelý a charizmatický a rozhodne je to najpozoruhodnejší hrdina akého som videl a dvaja bossovia su mrdne v pohode, len ma zamrzi ze nemaju viacej priestoru. Rozhodne stojí za pozretie

Me la debes (2001)

Musím hodiť dalšiu päťku pretože tak dobre som sa nepobavil už dlho nemyslím tak, že som sa od smiechu válal po zemi, ale škeril som sa po celý čas a musím priznať vzťahové zlepence sú mi strašne blízke. Ďalší dôkaz Mexickej zručnosti a geniality, veľká škoda, že nemáme možnosť vidieť viacej ich filmov. Každompádne som potešení , že som mal možnosť vzhliadnúť tento filmík lebo je naozaj podarený.

Mexická jízda (2001)

Alfonso Cuarón je režisér, ktorý strieda žánre ako ponožky, ale v každom jeho filme je originalita, ktorá sa len tak nevidí. Nemal som možnosť vidieť všetky Cuarónové filmy, ale tie čo som videl pokladám za najlepšie filmy čo som videl. V každom svojom filme prejavuje určitú originalitu jemu vlastnú- napr. dlhé zabery v potomkoch ľudí, prelety v potterovi 3 a v Mexickej jazde rozprávač, ktorý do príbehu vstupuje neočakávateľne a drzo aby nám objasnil príbeh a vôbec to není rušivé. Čo ma prekvapilo sú fantstické výkoni hlavných predstaviteľov, ktorý odohrávajú fantastický koncert a objasňujú nám tažkosti dospievania lepšie ako iné podobné filmy a koniec aj keď je úplne iný ako celý film ma tak chytil za srdce a tento film bude ešte dlho rezonovať v mojej hlave. Takýchto filmov je naozaj málo a som rád že som mal možnosť tento zhliadnuť. Mexico Rules

Vášeň a cit (2007)

Mam rád filmy s podobnou tématikou dokonca vyžadujem aby boli anglické, tu som sa ale tak strašne nemôžem povedať, že nudil pretože sa to dalo pozerať ale na tomto filme je jasné ako sa to dalo spraviť o 100 krát lepšie. jediný, ktorý drží film nad vodou je James McAvoy , ktorý má pred sebou skvelú budúcnosť a pre tieto role je ako stvorený. Nachádza sa tu kopec nezrovnalostí, ktoré konečný film a zážitok z neho skazia napr. ja som vôbec nepostrehol kedy sa Jane a Lefroy do seba zamilovali a všetko obkolesujú postavičky, ktoré by mali čo povedať , ale nemajú priestor- napr. Cromwell a Maggie Smith. 3* dávam preto, že naozaj ma tieto filmy bavia, pretože sa odohrávajú pre mňa zaujímavom prostredí inak si odpočítajte hviezdičku aj dve.

Hříšné noci (1997)

Prvý P.T. Anderson, ktorý ma uchvátil. Elswit rovnako ako v jeho prvotine Hard Eight kĺže kamerou po priestore(využíva ho na 110%), holduje si v dlhých záberov, kde majú herci skvelú možnosť vyniknúť a ukázať čo v nich je a hlavne krásne zobrazuje atmosféru konca 70 a začiatka 80 rokov. Nejedná sa o žiadnu hĺbkovú štúdiu vzťahov a osobností. Veľa vecí je krásne vyjadrených v pozadí - mimo hlavný príbeh(Eddieho otec, ktorý sa ho nezastane pred uzurpátorskou matkou, tiché kráčanie Malého Billa v podaní perfektného William H. Macyho), a tým vytvára vzťahy medzi všetkými. Tvorí sa tak dokonalá mozaika a jedna veľká rodina živiaca sa pornom a občas inými vecami. Krásna Heather Graham a Julianne Moore, teplý Philip Seymour Hoffman, ešte pred svojim veľkým hereckým štartom a mladá hviezdička Mark Wahlberg v jednej zo svojich najlepších úloh. Poteší tiež štek Alfreda Molinu, perfektný pesničkový soundtrack a skvelý strih, spájajúci nesúrodé scény k vytvoreniu potrebnej emócie. Scenáristicky nie tak vyšperkované ako ďalšie Andersonové filmy( hlavne prvá polovica pôsobí miestami až nechcene ťažkopádne), ale jedna sa o rozhodne filmársky vyspelý film. A o omnoho lepší filmársky zážitok ako Andersonova prvotina The Dirk Diggler Story.

Četa (1986)

Oliver stone je režisér , ktorý si nebere servítky pred ústa a dá sa povedať že vo svojich starších filmoch je čo najrealistickejší. Čata je silný príbeh, ktorý vyzdvihujú fantastické výkony ústredného tria - Berengerov zjazvený záporák je naozajstná sviňa, Defoeho seržant taký kľadas od vedla, ktorý sem tam hodí nejaké to múdro a Sheenovi jeho zúfalstvo totálne veríme. 4* dávam len kvôli tomu že prvá polovica bola drsnejšia a viacej šokovala - scéna v osade a druhá bola plná morálnych ponaučení. čo už hraničilo s typickým americkým patriotizmom ale zase na druhú stranu nepostrehol som tu ani jednu americku vlajku a to sa cení.

Večer tříkrálový (1996)

Nesporné výhody tejto shakespearovskej hry spočívajú v tom že je to komédia a nie tragédia a je natocena uvolneným štýlom. Samozrejme že Carterová si berie celý film pre seba lebo jej postava v celkovom zoskupený najviac vytrča ale ostatne postavy sú sympatické a vyslovene tam není postava, ktorá by nebola zaujímava a to sa cení samozrejme ze niektore maju malo priestoru ale aj tak su tam úchvatne. hlavne ben kingsley ktorého spev vyslúžil tomuto filmu tú 5*. Neskutočne krasna hudba aj réžia skoda ze nunn netočí viacej filmov lebo tento bol fakt pohodovy a chcel by som takých viacej

Vincent (1982)

VAROVANIE: Toto není večerníček pre malé deti. Rozhodne to nepúštajte svojim ratolestiam, lebo za a) môže to veľmi vážne narušiť ich psychyku alebo za b) prejavia nezdravý záujem o osobu menom VINCENT PRYCE