Uprchlík (1993)

Kvalitní napínavý thriller s dobrou zápletkou který mě bavil od začátku do konce. Harrison Ford a Tommy Lee Jones jsou zde také skvělí a zahráli úctyhodně. Ale k plnému počtu mi tam něco chybí (těžko přesně určit co!?!).... :( . 4* za 81% - tak to vidím já!!! Určitě se podívám ještě několikrát! Stojí to za to.

Rebelové (2001)

Na muzikál v této době a ještě k tomu český si myslím že je to slušné. Možná bych jen pozměnil pár tváří za lepší herce, a vybral několik jiných písní. Mnou očekávaný průšvih se nekonal. 3,5* za 71%

Mrtvý sníh (2009)

Naprostý souhlas s Malarkey! Nemám co bych dodal :) 2,5* za 51 %

Solomon Kane (2009)

Čekal jsem standard z žánru dobrodružného fantasy a dostal jsem ho! U mě spokojenost - 3* za 65%, zde se plně shodnu s celkovým hodnocením :)

Flubber (1997)

Možná budu vypadat jako blázen ale mě se to celkem líbilo. A ne pouze kvůli tomu že to znám i z dětství. Tedy často je zde na nervyjdoucí a trapnej humor ale když se něco povede stojí to za to. Williamse už jsem taky viděl v lepším rozpoložení než tady. Ale originalita a taková roztomilost samozřejmě orientovaná na dětského diváka.... Proč ne??? Neurazí! 3* za 56%

Matrix Revolutions (2003)

Tady už to padá téměř do průměru svého žánru. S každým dalším dílem to jde s kvalitou dolů. Doufám že Revolutions je vyjímaje Animatrixů konečná! Myslím že by se dílo podařilo o něco lépe kdyby to páni tvůrci nenaplácali takto brzo za sebe s druhým dílem. Ale peníze holt vládnou světem..... Škoda, být to tak za 3 - 5 let natočené později, myslím že by bylo více nápadů, možnost lepších triků a lidi by nebyli tolik namlsaní jako v tomto případě hned po dvojce. A ta finální bojová scéna se Smithem je asi nejhorší, nejtuctovější a neodfláknutější z celé trilogie. Dám 4* a to budu moooc hodnej. 77%

Matrix Reloaded (2003)

Po čase jsem změnil ze 4* na 5*! Ctěl jsem původně hvězdami oddělit kvalitativně jedničku od dvojky, ale když to porovnám s jinými žánrovkami a po několika dalších shlédnutích si to 5* zaslouží ( nebýt jedničky tak bych neváhal :) ). Na druhou stranu oceňuji tvůrce že se pustili do pokračování tak úspěšného prvního dílu, které by vůbec být nemuselo si myslím - to chtělo odvahu! Přesto je to horší než The Matrix v mnoha ohledech takže to vidím na slušných 86% při obou přimhouřených očích :)

Olověná vesta (1987)

"Vtipálkovy patálie" a to správně po "Kubrickovsku" :D Uchvacující, strohý a surový film stejně jako myšlenka a skutečnost kterou se zaobírá. Tomuto přátelé říkám Válečné drama se vší noblesou! Neuvěřitelně, emotivně vypjatý snímek který si nebere servítky! 5* 92%

Návrat do Cold Mountain (2003)

Cold Mountain mě nikdy neomrzí.... Nádherný příběh, napínavé dobrodružství, tragická láska, překrásné vyobrazení od bitvy až po horskou krajinu i nesnáze té doby - prostě tam bylo vše co jsem si u takového filmu představoval! A pro moji maličkost, cosi nepopsatelného navíc! Herci mají u mě 1*. Takhle z hlavy mě nenapadá slabá role a pochybuji že po delším pátrání bych nějakou našel! Bravo. Víc takových nevšedních zážitků a dobrodružství. Anthony Minghella je borec. 5* a 95%

Requiem za sen (2000)

No, konečně jsem se dostal k tomuhle snímku! Všichni mi ho chválili a doporučovali ze všech stran a musím říct, že jsem mírně řečeno zklamanej! A to tak, jak už jsem dlouho nebyl :( Zpracování a nápad dobrý o tom žádná. Herci? Nic excelentního ale slušnej standard to jo. Forma jakou to je pojaté, ta je perfektní! Přesto První polovina je taková mrtvá, bez náboje a šíleně se to vleče. Z tématu a příběhu se také dalo vyždímat mnohem víc ( napadá mě hned několik verzí jak by mohl být děj zajímavější a s větším napětím). Též jsem čekal důraznější atak na psychiku diváka a hustější ( temnější ) atmosféru ktera by mě víc "přidusila" . Přemejšlel jsem že dám něco kolem 3 - 3,5*....... ale poslední půlhodina byla opravdu povedená. Kdyby měl celý film takový spád od začátku a událo se tam alespoň tolik událostí co v posledních cca 30ti minutách, tomu hodnocení bych se tak moc nedivil a nebyl bych přesvědčen že film je trošku nadhodnocen. 4* s odřenýma ušima a 76%.