Seznamte se s Davem (2008)

49%???!!!??? To mě dost překvapilo přátelé! Podle mě je dost mnohem méně kvalitních komedií s Eddiem, které mají vyšší hodnocení. A tahle je ke všemu vcelku vtipná, zábavná a s originálním námětem. Myslím tedy, že této komedii trochu škodí dabing/překlad ale jinak spokojenost - rozhodně neurazí! Já se rozhodoval mezi 3-4* - jelikož jsem to viděl tak na 3,5*! Ale když vidím to hodnocení tak Eddiemu trošku přilepším! 4* a 67%

Simpsonovi (1989) (seriál)

Spolu s Red dwarf patrně největší kult mýho života!!! ( tedy co se světa televizního týče ) Když se chci bavit, když se chci odreagovat, když mám depresi, když chci vypnout, když jsem nas**nej - PUSTÍM SI SIMPSONOVI!!! :) A vždy se u toho královsky bavím a chechtám jak malý dítě u vánočního stromečku. Jistě některé epizody jsou slabší, zejména to ztrácí trošičku šmrnc od 20. série a také konec Bedrny jako Homera byl pro mě nejprve noční můra. Ale i přes to vše to hodnotím jako celek a za všechny ty skeče, vtipy, gagy a hodiny a hodiny smíchu a zábavy dávám samozřejmě 5* a 99´,9% ( abych neurazil filmové bohy, neboť nic není dokonalé, ale pssssssssst ).

Appaloosa (2008)

Dobrý scénář, přestřelky, podmanivá hudba a charismatický záporák co je hodně vidět a slyšet....to jsou pro mě základní stavební kameny u tohoto žánru. Bohužel možná až na tu hudbu ve vyjímečných případech, se zde nic podobného nekoná. Banditi jsou posraní pokaždý když Harris udělá bububu a pořádnou přestřelku aby člověk pohledal...snad jen Viggo je pro mě v rámci možností pozitivní, tomu ta role šla aspoň věřit oproti Harrisovi kterej tu působí jak zkrachovalej rádoby drsňák...slabé 2,5* a 56% jsou daleko lepší žánrovky....

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Těžko hodnotit i mluvit, dojem z toho je rozporuplnej.......v hlavě Vám rotujou myšlenky - proč??? proboha!!! no to snad... když se do toho člověk hlouběji položí řekne si možná že je to pouze zobrazování lidských zvrhlostí. Smutné je na tom ale to že spoustu lidí co dělají podobná zvěrstva žili a žijí mezi námi a spoustu důkazů a svědectví máme historicky doložených ( holocaust, gulagy, inkvizice, sexuální deviace, násilí). Jde zde tedy v podstatě o zobrazování těch nejstinnějších stránek člověka jakýmsi experimentálně-uměleckým pokusem který je místy zdařilý místy méně. Myslím tím že v určitých výjevech je nějaký smysl či myšlenka, jindy jde pouze o zobrazení ohavností s cílem šokovat....těžko to komentovat nějak jinak....alespoň nyní.... 2,5* za 57%

Wall Street (1987)

Řekl bych že je mnoho a mnoho lepších filmů kterým jsem dal jen 4*. Ale tohle prostředí a intriky ze světa velkýho byznysu mě prostě bralo a šíleně to na mě zapůsobilo. Zkrátka a jednoduše Wall Street mi přišlo jako děsně zábavnej snímek a úplně chápu že to není zrovna šálek čaje pro každého a někomu to zase naopak může přijít jako "supernudný". Nicméně Douglas zde ztvárnil toho sobeckýho a arogantního šmejda Gekka prostě dokonale. Až si říkám, takhle přesně to v tomhle světě kam my nevidíme určitě chodí. 5* a 85%

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Akčnější, temější a kupodivu zábavnější než Neočekávaná cesta! Po prvním díle jsem čekal fiasko a snížení úrovně zábavy a celkové kompozice dějové linie o stupeň níž. Ačkoliv i druhý díl se nemůže rovnat ani jednomu z trilogie LOTR, byl jsem mile překvapen. Musím říct, že jsem se velmi obával zvláště prostředního dílu jenž je přemostěním mezi prvním kde se dá jakž takž věnovat dost času seznamováním s postavami a novými místy Středozemě, a mezi velkým finále které jsem ještě před prvním dílem a i dosud považoval za to, že bude zřejmě nejúspěšnější ( něco mi říká že se na něm Peter vyřádil, zvláště po akční a vizuální stránce). Jediné co snad považuju za slabinu vůči prvnímu dílu je soundtrack. Jinak bych řekl že po všech ostatních stránkách zlepšení. Postavy již zde nejsou tak bezcharakterní a děj není tolik natahovaný jako u jedničky a myslím že první hodinka uteče ani nemrknete. Za nejlepší herecké výkony považuji Thranduila, Barda a samozřejmě Gandalfa. Naopak zklamal Legolas ( nemluvím o jeho perfektním freestylu ) a jednoznačně nejhorší Tauriel - holt krása není vše! A scény které se mi okamžitě vryli do paměti a jednoznačně vyčnívali byli hlavně Gandalfův průzkum Dol Gulduru ( ztvárnění Saurona jako nekromanta považuju za nejlepší scénu vůbec ), rozhovor a souboj se Šmakem, zabíjení pavouků a útěk v sudech. Tudíž až na ten slabší soundtrack, pár přiblblých hlášek nebo nesmyslných proslovů ve scénáři a Tauriel zavládla celkem úleva. 5* za 86%

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Tak teprve po shlédnutí druhého dílu jsem si alespoň z části udělal obrázek o filmové adaptaci této klasické pohádky od Tolkiena. Po prvním díle jsem totiž vůbec netušil co od toho čekat směrem do budoucna a jakým směrem se tento " PROJEKT " vydá. No ehmmm....píšu záměrně PROJEKT jelikož je z toho až na hony cítit snaha vytřískat z našich peněženek co nejvíc! To je pak samozřejmě znát i na samotném ději jenž se logicky musí natahovat a v horších případech věci měnit tak jak v knize nejsou - jak už tu mnozí z vás psali!!! Ty změny by mi až tak nevadili, já sám mám rád u podobných filmů spíše temnější než pohádkovější atmosféru. Nicméně to že měli tvůrci co dělat aby to vyšlo na 3 tříhodinový megafilmy je tu strašně znát. Nemůžu říct že bych se vyloženě místy nudil ale prostě jsem tam necítil tak silnou ( neříkám žádnou ) atmosféru jako u trilogie LOTR. Na druhou stranu, co se týče akčních scén, kamery, kostýmů, masek, epochálních záběrů a hlavně soundtracku, nemůžu říct ani slovo. A ani přílišné vtěsnání digitálních a počítačových technologií mě nijak přes příliš neurazilo. Když to ale shrnu ve výsledku - s tím vším se počítalo!!! Patrně Hobitovi značně škodí že se rodí ve stínu předešlé trilogie z Tolkienovi Středozemě. Bůhví jaký by měl úspěch třeba až za dalších 10 let kdy vzpomínky na propracovaný svět fantasy říše nebudou tak čerstvé. Dávám sice 5* ale to jen kvůli tomu že se považuji za velkého fanouška Tolkienova díla. Být to jiný námět a jiný příběh od jiného autora, má jednoznačně jen 4. Tudíž 5* ale jen za 85%.

Velký Gatsby (2013)

Honosný...zářící...epochální...průměr!!! Co se týče herců, nemám co vytknout. Vizuální zpracování - přesně jak jsem si představoval! Ale celé je to s ubíhajícími minutami čím dál více syrové a vleklé a na konci si řeknete ( v očekávání něčeho velkého) : Proč vlastně??? Je v tom jen nablejskané pozlátko.... 3,5* za 70%

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Tak jako nechápu když to je z nějakého středověkého prostředí, proč tam maj zbraně a moderní technologie- toť má hlavní námytka. Jinak jde celkem o originální vysvětlení podstaty klasické pohádkové předlohy(co se týče odůvodnění původního děje) i když velmi fantasmagorické. Ale jako akční biják pro odreagování bez přemýšlení a sledování toho jak sexy Mařenka a rádoby drsnej Jeníček vraždí jednu čarodějnici za druhou - proč ne! 3 a půl hvězdy za 70%

Mocný vládce Oz (2013)

Nic velkého se nekonalo!!! Ani velký fantasy epos, ani prvotřídní pohádka ba ani příliš humoru. Pouze od všeho něco dělá z této směsky průměrný rodinný fantasy s nepříliš dobrým příběhem, ačkoliv ten by mě při lepším ztvárnění a především kvalitnějším obsazení až tolik nevadil. Vizuálně krásné ale na můj vkus až moc přeslazené. Takový slabší odvar Burtonovy Alenky - přišlo mi to stylově podobné, možná se Sam trošku nechal inspirovat. 3 a půl hvězdy a 67%