• Krátkometrážní

Kmotr II (1974)

Kmotr II je výjimka, která potvrzuje pravidlo o slabých pokračováních. Coppola tentokrát nechal ve filmu svůj zřetelný obtisk a část o mladém Vito Corleonovi, která je podle knihy, je velmi dobře zpracováná a lepší než celý film Kmotr I. Část o Michaelu Corleonovi je taky výborná. Tandem Robert de Niro + Al Pacino táhnou svými skvělými (ale určitě nelze říct, že nejlepšími celé kinematografie) výkony film ještě výš a já dávám v klidu 4*

Kmotr (1972)

Nejpřeceňovanější film všech dob. Prakticky doslovná adaptace. Četli jste knihu? Zbytečné vidět film. Viděli jste film? Zbytečné číst knihu. Dobrá profesionální práce, ale nic víc. Od Coppoly miluji Apokalypsu a Draculu, ale tohle je prostě suché. Jako kdyby to točil Forman s Bergmanem :)

Vládce knih (1994)

Tenhle film jsem viděl už jako malé dítě. Pocity? Nuda, nezajímavé, žádná zábava. A dnes? Dítě vyrostlo, pocity zůstavají.

Kšefty s tátou (1994)

Macaulay Culkin měl zůstat u Sám doma 1+2 a dál se schovat někam daleko od filmu. Jeho ostatní filmy nejsou zdařilé a komedie nejsou vtipné. Tady tento film je slabý od začátku do konce a žádnou salvu smíchu nečekejte. Navíc scénář je prostoduchý a 11- tiletý Timmy je mentálně na úrovni dospělého - chytré děcko, co ví vše nejlépe a rodič neschopný být autoritou. Děkuji, nechci.

Tři mušketýři (1973)

Smekám tvůrcům, jak se jim brilantně podařilo do Dumasového příběhu vecpat humor aniž by jakkoli zpzrnili skvělé literární dílo. Skutečně povedená adaptace, které nedělá vůbec ostudu své předloze.

Burani ve městě (1999)

Velmi trapná komedie, do které režisér nacpal všechny trapné historky, které kdy slyšel, slisoval to do jednoho (špatného) příběhu a myslel si, že má vyhráno. Ouha, chyba lávky, já na tohle neletím, sice pár úsměvných momentů, ale jinak hrůzný nesměšný trapas pro všechny, kdo se na tomto snímku podíleli včetně uklízeček.

Jurský park 3 (2001) odpad!

Tohle už je velké vaření z vody a výsledek je žalostný. Člověk očekává nějáký strhující velkofilm a vyjde nám hodinka a půl ničeho. Jistě, opět zde nechybí hajzlíci ještěrky, ale to už jsme přece viděli a krom toho nás nečekají žádné vizuálně nádherné záběry jako u původního filmu. Děj už taky silně klesl, tvůrcům se možná kouřilo z hlav, když to vymýšleli, ale výsledek se nedostavil a divák má při sledování filmu pocit, že ho režisér považuje za totálního idiota. Když mi naservíruje fakt, že malý kluk přežil mezi dinosaury z ničeho, zatímco dospělý člověk zemřel už na začátku, tak si nemůžu myslet nic pěkného. Špatný děj nádherně vyniknou naprosto nepřirozenými dialogy a naprosto nepřirozenými charaktery postav. Nevidím na tomto filmu nic pozitivního. Blbost nad blbostmi.

Saturnin (1994)

Nejdřív jsem četl knihu, ze začátku mě nudila, postupně si mě ale svým jedinečným a inteligentním humorem získala a naprosto podmanila. A pak se mám podívat na film? Mnoho těch humornách scén z knihy ve filmu naprosto vyšumělo. Aspoň, že se jim podařilo přidat pár vtípků, které ve filmu naopak vyzněly dobře a obsazení Víznera byl skutečně zdařilý krok.

Údolí stínů (2002)

Je to průměrný válečný film, který, dle mého názoru, skončí v propadlišti dějin. Tvůrci nepředvedli nic moc zajímavého (kromě drsných hlášek starého seržanta :-)) a bohužel zde nechybí výjimečnost a nezranitelnost hlavního hrdiny Gibsona i jeho serženta, který v pohodě stojí a kolem sebe se ohání jen ubohou pistolkou. I tak ale slušná zábava.

Adaptace (2002)

Ukázka, jak jde z vynikajícího námětu a začátku udělat průměrný film. Nejdřív se mi to líbilo a to velmi, protože postava Kaufmana mi byla v mnohých vlastnostech velice blízká a bylo to hezké psychologické drama. Teda neřek bych, že to bylo moc vtipné, nějak jsem se nesmál, jen trpce usmíval nad Kaufmanovými příhody, ale nevadilo mi to. Pak se to ale úplně změnilo, jako kdyby konec dopsalo Charlieho filmové dvojče a poslední půlhodina vše zkazila. Ve filmu je zmíněno, že když uděláte dobrý konec, tak vám diváci vše odpustí. Pravda, ale ono to platí i naruby.. Musím se však zmínit o Nicolasi Cageovi. Nikdy by mě nenapadlo, že to řeknu, ale Cage předvádí vynikající herecký výkon. Konečně zahrál roli, která mu perfektně sedla a ve které dokázal být nadmíru přesvědčivý. Tleskám ve stoje. Škoda, že nemůžu už tleskat filmu jako celku.