Reklama

Reklama

New York, dvacáté třetí století. Země má být co nevidět zničena obří ohnivou koulí, která se na ni řítí. Cornelius (Ian Holm), starý mnich, však ví, čím tento hořící kolos zastavit: Pátým elementem. Je to Nejvyšší existence, propojující čtyři základní Elementy – vzduch, vodu, oheň a Zemi, které pouze společně, jako jediná Moc, mohou zastavit blížící se Zlo. Cornelius získává jako spojence v tomto boji Korbena Dallase (Bruce Willis), taxikáře a bývalého agenta tajné služby a Leeloo (Milla Jovovich), mimozemšťana v podobě krásné mladé dívky. Tuto trojici čeká na jejich cestě za záchranou lidstva spousta dobrodružství a hlavně boj se strašným Zorgem (Gary Oldman) a jeho děsivými spojenci Mangalory. (Magic Box)

(více)

Recenze (1 135)

golfista 

všechny recenze uživatele

Pokud v nějakém filmu hraje Gary Oldman "záporáka", tak mu můžete opravdu věřit, že to myslí vážně. Vždycky tam ještě šoupne špetku šarmu a humoru a proto je asi nejlepší padouch současného Hollywoodu. Ale pátý element není jen o záporácích, je také o vtipu, nadsázce a originalitě. Prostě se mi takhle pojatá sci-fi o záchraně světa líbila. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Kdyby se v tomto sci-fi nevyskytoval jedinec jménem CHRIS TUCKER, tak přísahám, že by mé hodnocení bylo větší. Ale já toho žvanila nenávidím. Škoda, že ho Bruce Willis nevystřelil třeba na Měsíc. ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Skvělé, vtipem prosáklé sci-fi, které se jaksi vymyká Hollywoodským zásadám hrdinských filmů. Absurdní řešení některých situací, naprosto "cool" dialogy, výborně zahrané role (zejména Oldman), velmi zajímavá výprava a hudba. Pro mě je to jasné (hodnocení). ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Hvězdné trio Besson - Arbogast - Serra to opět dokázalo. Vytvořili výbornou akční sci-fi s neotřelým (nemyslím záchranu světa, spíš tu formu jakou to proběhne...:)) příběhem. A ve spojení se skvělým obsazením, hereckými výkony, úchvatnou výpravou, bombózními fórečky a vůbec tou líbivou omáčkou okolo získáme perfektní film, který vás určitě hned tak neomrzí. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Styl francouzských komedií + vizuální žranice hollywoodských rozměrů + akční orgie + Bruce Willis + nádherná Jovovichová + skvělá režie = největší Evropský film historie... P.S. Kolik znáte filmů, které ustály operní vystoupení, aniž by to nenudilo, případně to nebylo směšné? ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Nehledě na to, co tvrdí film, tím skutečným "pátým elementem" jsou peníze, což bohužel záhy docvaklo také Bessonovi a toto nenakažlivě blbé, přepestře pestré sci-fi dobrodružství lze označit za jeho labutí píseň, za nevybledávající symbol zašlých časů. 70% Zajímavé komentáře: Lateef, Bebacek, Shaqualyck, hudryhudry ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Báječná sci-fi. Překvapil mě sympatický humor a masky, které vypadaly jako z padesátých let nebo tak. Milla byla opravdu "pomilováníhodná" a souhlasím - Chris Tucker to spíš kazil. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Přestože sci-fi filmy moc nevyhladávám, tento patří mězi vyjímky.Vynikajcí vizualní ztvárnění filmu společně s hudbou a skvělým výkonem Garyho Oldmana, dobrým Bruce Willisem a krásnou Milou Jovovich děla z filmu skutečně významný element mezi sci-fi filmy. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Jedna z nejlepších scifáren 90. let (a v Evropě určitě nejlepší). Bruce Willis je výborný a Milla Jovovich je úžasně tajuplná. Docela působivá je hlavně úvodní scénka z egyptské pyramidy, v níž se mihne i známý Luke Perry (Dylan z Beverly Hills 90210). Zaujala mě i mimozemská pěvecká diva. Nebýt přílišné extravagantnosti Chrise Tuckera, mohlo být i o jednu hvězdičku více. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Opravdu pořádný sci-fi se urodí jednou za uherskej rok. Zaplať pánbůh, že Luc Besson ho dokázal trochu oživit, hlavně, co se žánru týče. Pořádný sci-fi totiž musí mít perfektní kulisy a hlavně béčkově vražedný scénář, který dokáže pobavit. Na závěr pak přicházejí kostýmy, které jakoby vypadly z produkce Eda Wooda. Ne Pátý element není tak pitomý film jak se zdá být. Pátý element je sci-fi, které svému žánru ostudu určitě neudělá. Ať už ho doplňují perfektní herci z první řady hlavně Bruce Willis, jako drsný, každou chvíli hlásající taxikář nebo Milla Jovovich, jako právě pověstný Pátý element. Na co ale opravdu nemůžu zapomenout tak na vystoupení Chrisa Tuckera. Jeho pisklavý hlas stojí rozhodně za to. On je zaručenej magor, který tím jaký je dokáže pobavit úspěšně davy. Pátý element je můj dětský film. Viděl jsem ho jako malý kluk a tenkrát mě dokázal překvapit, v dnešní době deset let po jeho premiéře stále dokáže udivit...a nejen na svojí dobu skvělými efekty. --- Našel jsem vaši fotku? - A jak vypadám? - Strašně. - To musí být stará fotka. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Luc Besson patřil mezi moje velké oblíbence než si dal pauzu a rozprodal svůj talent. Jeho vize budoucnosti je prakticky bezchybná a vystihl ji s naprostým přehledem. Některé pasáže jsou bez akce, ale vynahrazeno je to humorem a hlavní postavou Corbenem Dallasem. Bruce Willis předvedl svojí extratřídu stejně jako budoucí manželka Luca Bessona Mila Jovovich, která i přes fakt, že bůh zapomněl na její prsa, když se narodila, je v tomto filmu bezchybná a bez ní by to jednoznačně nebylo ono. Celý future design ještě velké architektury a létajících aut dotváří oblečení, které navrhl sám velký Jean-Paul Gaultier. Každý kdo sleduje oblečení hrdinů musí žasnout, jak na tohle někdo mohl přijít. Nesmím zapomenout na výborného Garyho Oldmana a už vůbec ne na životní výkon Chrise Tuckera jehož Ruby Rhod je dokonalý poslední element nutný pro zábavnost druhé půlky filmu. Po několikátém shlédnutí nejde filmu nic vyčítat. Nesmrtelné hlášky a skoro až nadčasovost jednoduchého příběhu... ()

gouryella 

všechny recenze uživatele

Besson timto filmem dokazal, ze je nejen vyborny reziser “malych” evropskych filmu, ale ze se umi prosadit i v Hollywoodu. ()

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Zvláštní film, který se mi na první shlédnutí vůbec nelíbil. Ale časem se něco zlomilo a já ho vidím úplně jinak. Klasik Willis, dokonalý Oldman, zajímavá Jovovichová a řada dalších postav (hlavně kreténsky geniální Chris Tucker) rozjíždějí scifi-archeologický koncert, na kterém se rozhodně neštěřilo. Pan Besson rozhodně umí. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Přeplácaná nuda a šeď, byť umně zabalená v křiklavě pastelových barvičkách. Věřím, že by se mi Pátý element býval i mohl líbit... Nebýt jednoho detailu. Neustálých pokusů o nechtěně infantilní "humor". Navíc jsem Bessonovi neskočil ani na tu jeho hru na velkou, bohatou a rádoby propracovanou mytologii. Pátý element má své světlé momenty, jen jich je s ohledem na stopáž až proklatě málo. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Jestli si nedokážete stvořit svůj svět sami, doporučuju nahlédnout do toho od LUCA BESSONA. Makal na něm vlastně od malička a fantastický nápady dokázal převést (v přinejmenším) na zajímavý obrazy (madoshawani, klobouk, rekonstrukce elementu, diva ....). Možná trochu dětinský, ale rozhodně ne nuda! ()

Související novinky

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

11.12.2020

V noci na pátek v Lotyšsku nečekaně opustil filmový svět režisér a scenárista Kim Ki-duk. Podle dostupných informací populární a oceňovaný korejský tvůrce zemřel na komplikace spojené s nákazou… (více)

Zemřel herec z Pána prstenů Ian Holm

Zemřel herec z Pána prstenů Ian Holm

19.06.2020

Ve věku 88 let zemřel britský herec Sir Ian Holm. Diváci jej znají asi nejlépe jako představitele Bilba Pytlíka z fantasy ságy Pán prstenů. Slavný herec se ovšem objevil i ve filmech jako Vetřelec,… (více)

Zemřel herec Luke Perry

Zemřel herec Luke Perry

04.03.2019

Jen pár dní po prodělání těžké mozkové mrtvice, hvězda Beverly Hills 90210 a seriálu Riverdale, herec Luke Perry, zemřel. Bylo mu teprve 52 let. Oznámil to hercův mluvčí, který potvrdil, že s Perrym… (více)

5. ročník festivalu Future Gate

5. ročník festivalu Future Gate

07.02.2018

Pátý ročník festivalu science fiction filmů zavítá do pěti měst. Jako každý rok představí časem prověřené klasiky i filmové novinky, a nově i dokumenty, workshopy, velkolepý koncert nebo diskuse se… (více)

Reklama

Reklama