Street Kings (2008)

Thriller, kde sa vyšetruje, ale kriminálnikov ani netreba. Polícia je na všetkých stranách zákona. Najkladnejší z kladných hrdinov Neo a problematický House sa stretli v jednom filme, čo je na ňom asi to najzaujímavejšie. –––– Sme policajti. Nie je podstatné, čo sa stalo, ale ako to spíšeme.

Trojská válka (1997)

Zvláštny názov, ktorý poslúži ako chyták na diváka, pričom je to tínedžerský film o trampotách s prvým sexom. Nezvyklé je aj to, že Jennifer Love Hewitt je za tú menej peknú až nenápadnú. Všetko ale dobre dopadne, len neviem, či je to ten pravý detský film na sobotné dopoludnie. Je mi ľúto dať len dve hviezdy, lebo chvíľami som sa aj bavil.

Rafťáci (2006)

Film sčasti vo forme videoklipu môže zaujať nielen najmladšiu generáciu. Je to pokračovanie, takže je tu viac dievčat, viac sexu, a voda namiesto studeného snehu je k tomu príjemnejšia. Príbeh neoslní, tak na dve hviezdy, ale vytiahnu to niektoré scény, nočné kúpanie hraničilo až s umením.

Sólo pre bicie (hodiny) (1973) (TV film)

Rozličný pohľad dvoch generácií na bytovú otázku má byť hlavnou zápletkou, ale je to slabé. Použiť byt na stretnutia seniorov pri hodinách alebo pre život mladej generácie vnukov a dosiahnutie populačného prírastku, okolo toho sa točí jedna hádka, a to je všetko. Zaklincoval to super trápny súdruh orgán VB.

Nezdary predátorů (2014) (seriál)

Majú to predátori ťažké. Nikto ich len tak nezožerie, ale aj krokodíl, lev alebo gepard skončí lov väčšinou nezdarom, aj keď je najväčší, najsilnejší alebo najrýchlejší. Prečo sa to nepodarilo? Dokumentárny seriál na to dáva odpovede, analyzuje spomalenými zábermi a ukazuje, ako sa lovci učia na vlastných chybách. Možno je občas až príliš detailný a niekoľkokrát zopakuje jednu scénu, jeden komentár a tak to nie je za plný počet.

Zkus mě rozesmát (2011)

Film ma naozaj rozosmial. Veľakrát. Napriek všetkým klišé absurdných situácií, klamstiev a náhod. A tiež napriek celej propagácií plastickej chirurgie, reklame na dovolenku na Havaji a americkej dokonalosti. Za spoľahlivé udržanie pozornosti aj v neskorej nočnej hodine to nemôžu byť iba tri hviezdy. –––– Je fajn hovoriť pravdu, čo povieš?

Vražda v hotelu Excelsior (1971)

Plejáda skvelých hercov staršej generácie v klasickej kriminálke, ktorej ale niečo chýba. Trochu spádu, a možno je niečo naviac, tá prvá zbytočná polhodina, pretože to začne byť zaujímavé až ku koncu. Ideálna kriminálka trvá okolo jednej hodiny, či už ide o americkú, britskú alebo českú. –––– Tak už se nám to vykotilo. Máme mord v hotelu Excelsior. –––– Hotel Excelsior - šťastný ostrov klidu v rušném velkomêstě. ... Hotelový personál, hosté, všechno jedna sebranka. Courá se to po schodech nahoru a dolů jako šváby!

Operace Corned Beef (1991)

Je to síce komédia, ale celá špionážna časť je nezaujímavá a užil som si len niektoré jednotlivé scénky, aj to nie všetky. Omáčka medzi vtipnými scénami sa nevydarila.

Emília Galottiová (1981) (TV film)

Hypnotizujúci Kňažko s brčkavými vlasmi a podobne brčkavý Vajda, to sa bežne nevidí. Zahrali to aj s Dočolomanským dobre, problém je trochu v predlohe, keď mnohé obraty nedávajú zmysel a najviac ten záver. Zničujúca láska je vražednou zbraňou, hlavne keď sa ocitne v rukách mocných. –––– Zajtra mám sobáš s dcérou tohto domu, pán markíz. Oznámte to láskavo kniežaťu. –––– A môžem ísť. Koniec pesničky. Vďačnosť mocných tohto sveta je nevyspytateľná. –––– Ruža sa zlomila skôr, ako jej vietor urval lupene.

Poslední dny Sophie Schollové (2005)

Svedomie nemeckého národa si bude vždy potrebovať pripomínať, čo sa stalo pred a počas druhej svetovej. Jednou z vecí je aj statočnosť jednotlivcov, ktorá existovala, aj keď nemohla zmeniť rozbehnutú vojnovú mašinériu, podobne ako existovala aj u nás za socializmu. Podobnosť nie je náhodná, súdne procesy s odporcami režimu sú rovnaké od čias stredoveku, a bohužiaľ, iné nebudú ani v budúcnosti. Na to, že sa polovica filmu odohráva vo väzení, sa film elegantne vyhol násilnostiam, a nahradil to slušnými výmenami názorov s vyšetrovateľom, kde nebolo jasné, kto koho presviedča. Keď Sofia dokázala odmietnuť aj ponuku, ktorá sa neodmieta, aj vyšetrovateľ chcel zaplakať. Sudca bol tiež herec obsadený na správnom mieste, škoda, že záverečné titulky mlčia o jeho povojnovom osude. –––– Zákon sa mení, svedomie nie. – Kam by sme prišli, keby každý rozhodoval, čo je správne a čo nie. –––– Všetky národy budú na nás ukazovať a vravieť, že sme Hitlera bez odporu tolerovali. –––– Čoskoro budete stáť tu, kde stojíme teraz my. –––– ... Už nikdy neprejdeš našimi dverami.