Smrtonosná past 4.0 (2007)

Skĺbiť hackerskú tematiku a akčného Willisa nebolo celkom jednoduché, ale zvládli to obstojne. Jednoducho tak, že hackerstva je len trochu viac ako nič a akcia je dávkovaná plným priehrštím. Občas prehnaná, ale občas s výborným nápadom, ako napríklad lietajúce auto. Rovnosť pohlaví už nastúpila a tvorcovia sa nezastavili ani pred neskrývaným zbitím ženy, hoci záporáčky, asi to ohodnotili prijateľnejšie než akúkoľvek krv, tá sa objaví len na McClaneových odreninách. –––– John, ste ako orloj v dobe digitálok.

Pravá a levá ruka ďábla (1970)

Špagetový western v prostredí skutočného westernu a nechýbajú ani Mexikáni. V detstve ma vždy rozčuľovalo, že túto dvojicu v rôznych filmoch volajú ináč, keď sú to predsa Šimon a Matúš.

Lidské tělo (1998) (seriál)

Prvý všeobecný diel ma nezaujal, akoby ho vytvoril nejaký iný tím tvorcov. Druhý mi ale všetko vynahradil a úplne vyrazil dych zobrazením vývoja ešte z obdobia spred počatia pohľadom zvnútra až na bunkovú úroveň. To všetko kombinované s vonkajšími občas odvážnymi zábermi a tiež časozberným snímaním. Tak som ochotný na prvý diel úplne zabudnúť. – Ostatné diely nezaostávajú, každý prináša na jednu problematiku pohľad zvonku - zo strany človeka - a pohľad zvnútra - zo strany medicíny a pokročilých zobrazovacích metód. Všetko spojené pútavým komentárom, v ktorom nechýba množstvo zaujímavostí a netušených detailov. Predposledný diel o zomieraní stavil trochu viac na sentimentálnosť a duchovnú stránku. – Posledný bonusový diel sa venuje spôsobu natáčania a použitým filmárskym a vizualizačným metódam.

Skála (1996)

Bližšia prehliadka Alcatrazu, ako to tam asi nevyzerá a nevyzeralo, ale akcia funguje, je rýchla a uveriteľná. Nebezpečenstvo je mimoriadne vysoké z oboch strán, zelené guličky vybuchujú a robia spúšť, stíhačky tiež nezaostávajú. Len tomu k dokonalosti niečo chýba, asi trochu modernejšieho akčného humoru v štýle Cameronových filmov. A kto zabil Johna Kennedyho sme sa nedozvedeli, aj keď k odhaleniu bolo blízko. –––– Chlape, právě jsi si zrušil Ferrari.

Australská apokalypsa (2010) odpad!

Keď dierou v atmosfére prifrčí absolútny mráz, ktorý zmrazí ľudí v priebehu desatiny sekundy, tak by som „logicky“ očakával, že po rozmrazení sa otrepú od zvyškov námrazy a budú normálne pokračovať vo svojej činnosti. Tak by si scenárista ušetril množstvo obetí a pre katastrofické béčka neodmysliteľný rozhádaný pár pred rozvodom by mohol šťastne osláviť zmierenie.

Agatha Christie's Poirot - Temný cypřiš (2003) (epizoda)

Naozaj pochmúrny diel, ale s minimom deja, stále sa iba intriguje a obkecáva. Tak sa celý dej okrem rozuzlenia zmestil do obsahu a divákovi by po jeho prečítaní úplne stačilo pozrieť si koniec. Typický príklad, keď je jeden a pol hodiny kriminálky príliš veľa a pôvodné trvanie pod jednu hodinu by bolo vhodnejšie.

Tři veteráni (1983)

Zažít nudu? – To vadí! –– Presne taký pocit som mal z tohto filmu napriek zaujímavým myšlienkam a skvelému tímu tvorcov. Rozprávková atmosféra tam je, ale neviem, či deti akurát takúto groteskovú rozprávku pochopia. Ja si len pamätám, že som mal traumu logiky z dlhého donekonečna rastúceho nosa.

Der Preis der Bananen (2012) (TV film)

Až tak veľa nového sa tu dozvedieť nedá, v podstate všetko podstatné je už v obsahu. Aspoň je zdôraznený fakt, že banány sa čiastočne pestujú v európskych veľkoskladoch, kam sa dovezú zelené nezrelé nedorobky a tam až pred logisticky dohodnutou expedíciou sa dopestujú do zrelého stavu za pričinenia správnej teploty a plynu etylénu. Čo sa týka jedov pesticídov, tak chemické laboratórium zistilo, že tie sa vnútri nenachádzajú v nebezpečnom množstve a sú iba na povrchu na šupke, ktorej sa netreba dotýkať a už vôbec nie do nej zahrýzať. Takže banán je zdravé ovocie v zdraviu nebezpečnom obale.

Podraz (1973)

Nebavilo ma to vôbec. Dve malé ryby sa snažia prejsť cez rozum jednej veľkej rybe a to je všetko. Aj keď sa tu vyskytujú veľké mená a hrajú svoje role presvedčivo, tak príbeh je natoľko obyčajný, nudný a nepresvedčivý, že som sa musel premáhať až do nezaujímavého konca.

Sanitka 2 (2013) (seriál)

Výborné obsadenie od hlavných postáv až po tie vedľajšie, ale výkony tomu nenasvedčujú. A hlavne priblblý scenár, kde je aj telenovela slabé slovo a neospravedlní to ani fakt, že ide o prvú časť, ktorá by malá byť najlepšia, ako to býva u bežných seriálov. Preto sa obávam, čo bude nasledovať. Nezachránila to ani jediná celkovo nelogická akčná scéna, kde je akčná hlavne jazda na mercedesoch a zvyšok len dilema, či pichne alebo nepichne. – V druhej časti za niečo stáli akurát erotické scény Jany Kolesárovej, ale tie sa do takéhoto seriálu vôbec nehodia. Akcia je znovu len akože a nadávanie si cigánov ju nemohli zachrániť.