Smrt čeká všude (2008)

Vskutku zaujímavý film. Konečne aj niečo špecifickejšie zamerané na určitú oblasť armády. Páči sa mi, že to bolo realistické, žiadne prehnané veci, až na pár frajerín hlavného pyrotechnika, ktoré určite v realite neexistujú. Niekedy však boli hluché miesta vo filme a hlavne úplne zbytočných pár spomalených efektov bez zmyslu. Inak film zaujme, aj keď nemá dej, ktorý vás nepustí zo sedačky, tak je zaujímavý. Určite doporučujem pozrieť a nahliadnuť do fungovania pyrotechnického života jednotky. Hodnotenie: 70%

Na sv. Valentýna (2010)

Keby chcem byť silno kritický, tak poviem, že to je typická happy endovka v štýle Ameriky, zabalená do obalu známych tvárí, a vôbec nebudem klamať. Je to tak, ale na druhej strane to aj funguje. Nie je to prevratný film, dokonca by som povedal, že je vhodný len na počúvanie, pretože samotný vizuál je úplne zbytočný, pretože okrem známych tvári tam nič nenájdete. Nemyslím si však, že by to bola úplná kravina. Je to film vhodný na pozretie, minimálne na Valentína, ktorý určite nikomu neublíži. Hodnotenie: 55%

Vrahouni (2010)

Jediným ťahákom filmu je skvelá postava Jen. Nasmial som sa pri nej skoro pri každej situácii, jej reakcie boli skvele zahrané a vtipné. Inak je film tuctovou americkou akčnou komédiou bez poriadneho nápadu a zápletky. Naviac ma naštvalo to, čo je v každom podobnom filme. Každý kto chytí zbraň je zabijak a ovláda bojové umenie. Absurdnosť toho sa prejavila ako sa zo všetkých susedou náhle stali profesionálni zabijaci. Ak to zhodnotím v celku, povedal by som, že je to priemerná akčná komédia s náznakmi zábavy a akej takej akcie, ktorá má solídne obsadenie. Na vyplnenie prázdneho času postačí kvalitne, videl som už 2x. Hodnotenie: 35%

Tekken (2010)

Ako milovník tejto hry som sa tešil, že vôbec niekto to sfilmoval. Tešil som sa a zároveň obával toho, čo z toho vznikne. Ak to zoberieme od začiatku. Príbeh nie je ničím výnimočným a neohúri nikoho. Herecké obsadenie sa mi naopak páčilo. Samotný turnaj bol verný odkazu hry a bolo ju v ňom cítiť, no mohol byť prepracovanejší a venovať mu viac času namiesto niektorých zbytočných častí deja. Samotné súboje neboli ohurujúce v zmysle, že boli nezmyselne prehnané až ako ja hovorím "letecké". Boli veľmi realisticky vedené (samozrejme až na to, že reálne v niektorých prípadoch po takej nakladačke by sa už nikto nezdvihol) a pekne spracované. Keď to zoberiem v globále, tak tento film určite neuškodí, no ani nenadchne. Na vyplnenie času je v pohode. Hodnotenie: 30%

Škola života (2009)

Film, ktorý sám o sebe nemá žiadny spád a až na jeden pokus ani zvrat, rozpráva príbeh výberu jednej z dvoch možných životných ciest. Nápad dobrý, ale sfilmovanie podľa mňa vôbec nevyšlo. Film sa dá pozrieť ale stačí len raz. Nezanechá žiadne emócie, nie je na čo spomínať. Je to len vyrozprávanie príbehu. Hlavná predstaviteľka má niečo do seba, no to nestačí. Hodnotenie: 15%

Ghost Rider 2 (2011) odpad!

Film absolútne nezvládnutý, bez nápadu. jednotka sa mi páčila, toto však nebol ani len odvar. Viackrát tak zlé, až to bolo komické. Snaha nadviazať na jednotku sa pominula. Nicolas Spravil riadny krok vedľa a hádam ho táto "facka" preberie. Za každú cenu robiť efekty (k tomu ani nie kvalitné) je márna a bezmocná. Je to strata času. Hodnotenie: 0%

Vzpomínka na Titány (2000)

Strhujúci skutočný príbeh plný emócií všetkého druhu a skvelého hereckého obsadenia. Film kde hrá jednu z hlavných úloh rasizmus býva vždy pútavý, tu však snaha o zničenie rasizmu prostredníctvom športu je tak skvelá, že to môže byť len skutočnosť. Film sa stupňuje od začiatku, nie je tu núdza o zvraty a emotívne udalosti a vyvrcholenie je famózne. Hodnotenie: 100%

Nepřemožitelný (2006)

Ako bývalí športovec a milovník športu, mám slabosť pre filmy tohto druhu. No tento je predsa len iný. Väčšina filmov o športe je robená typom, nájdeme hviezdu a vyhráme. Tento skutočný príbeh len ukazuje, ako to je naozaj. Celoživotný skalný fanúšik skúsi šťastie na nábore a dostane sa do výberu. V inom filme by to bolo všetko a už by sa len vyhrávalo. Tu však hlavný hrdina "objav" musí prejsť extrémnym kempom, kde stále čaká kedy ho vyhodia, no nestane sa. Je tu však séria prehier a hanby. Tým sa však zomkne a aj nechceného nováčika príjmu a začnú hrať ako tým. Samozrejme, keď už sa niekto podujme sfilmovať skutočný príbeh, väčšinou musí skončiť dobre, takže to ako klišé neberiem. Herci sú uveriteľní a hlavný hrdina je perfektný. Film je zaujímavý aj pre laika, no pre športovcov alebo ex-športovcov musí byť srdcovkou. Hodnotenie: 100%

Smrt on-line (2008)

Nikdy som nemal nič proti tomu, ak je film dobrý a nehrajú tam svetové hviezdy. Bohužiaľ, tu to zlyhalo. Hlavná hrdinka je pre mňa veľmi nepresvedčivá a nehrá dobre. Samotný film je spracovaný na nízkej úrovni a jedine vtedy získal moju pozornosť, keď hlavná hrdinka prišla na to, kto je vrahom. Inak je film plný klišé a predvídateľných vecí, a bohužiaľ ani akcia, ktorú som od takéhoto typu filmu čakal sa nedostavila. Tak isto ma mrzelo, že niektoré veci, udalosti deja, boli absolútne bez zmyslu a nejakej nadväznosti a tiež to "chytanie obetí" mohlo byť premyslenejšie. Toto je dôsledok toho keď sa spojí dobrý nápad s veľmi nevydareným prevedením. Aby som však nebol úplne kritický, musím povedať, že aspoň jednu hviezdičku si tento film zaslúži za nápad, ktorý sa mi pozdával a filmov takéhoto internetového kriminálneho prostredia nie je až tak veľa. Druhým plusom je, že tie vraždy boli premyslené a vyzerali realisticky. Hodnotenie: 30%

Městečko South Park (1997) (seriál)

Jednoznačne ten najvtipnejší, najtrefnejší a najlepší seriál. Aktuálne témy, skvelé vtipy, vinikajúca animácia, charaktery postáv. Každá s tých epizód má nejaké ponaučenie na koniec (viď...dnes jsem se neco naučil). Tento seriál ma sprevádza od malička a dúfam, že bude aj naďalej. Som na ňom závislý. A Eric Carman? Podľa mňa on nie je vymyslený, to sa jednoducho nedá vymyslieť, on musí existovať. Nesmiem zabudnúť ani na partičku okolo neho, skvelé. A v neposlednom rade na Randyho Marsha, ten sa stále vyvíja smerom hore. Hlavne, tento seriál nikdy nezomrie, pretože čerpá zo skutočných udalostí, skutočného života. Hodnotenie: 100%