Machete (2010)

Presne takto si predstavujem Dannyho Treja. Či už hrať vie alebo nie, je to proste drsný mexický "ksicht" a so zbraňami vyzerá a pracuje skvele. Skvele na mňa pôsobili jeho akčné scény, s akou brutalitou (pri prvej mi skoro zabehlo) a bez otázok ich rieši. To je samozrejme vidno aj vďaka Tarantinovi, pretože tu vidno silno jeho podpis (morbídnosť, veľa krvi, prežitie nemožného...). Takže jeho fanúšikovia si prídu na svoje. Samotný príbeh však nie je nič skvelé, skôr taká klasika. Niekomu zabijú ženu, on sa chce pomstiť, ten je drogový kartel, chce ovládnuť drogový svet, ten je politik, ten jeho zlomyselný asistent.... Nič čo vás nadchne. Je to však dobrý akčný film, ktorý sa oplatí určite aspoň raz vidieť. Keď ešte spomeniem režisérsku taktovku, ktorú drží šialenec Robert Rodriguez, tak je to prísľub niečoho šialene nemožného, avšak veľmi zábavného a krvavého. Navyše herecké obsadenie je dosť kvalitné a aj keď hlášok nie je moc veľa, keď sú, tak sú trefné a vtipné. Hodnotenie: 100%

Predátoři (2010)

V prvom rade treba povedať, že klasickú neopakovateľnú jednotku nič neprekoná. Avšak je nutno povedať tiež, že toto prevedenie Predátora je perfektné. Veľmi som bol prekvapený z toho ako dobre to je spravené. Neviem, či išlo o poctu kultovej prvej časti, ale povodné zvučky v tomto filme výborne vykresľovali atmosféru, tak isto ako zasadenie deja opäť tam kam patrí, a teda do džungle (nie ako v dvojke do mesta). Dokonca niektoré scény boli urobené rovnako ako v jednotke a teda napr, chlap pozerajúci do džungle kde nič nevidno, ale tuší že tam niečo je, ako Alice Braga vysvetľuje stretnutie s Predátorom, o ktorom vedia len vďaka Dutchovi (Schwarzeneggrovi), kedy vyrozpráva jeho príbeh. Tak isto si myslím, že Nimród Antal dosadil do postáv deja veľmi dobrých hercov, dokonca som pri prvom zhliadnutí tohto filmu netušil, že postava doktora sa na konci tak vyfarbí. Ak to mám zhrnúť, ako milovník kultu Predátor, tak môžem len povedať, že toto prevedenie filmu oživuje a nadväzuje na jednotku, čo je veľmi dobré. Konečne sa to nejakému režisérovi podarilo stvárniť tak, ako to má byť. Výborná atmosfére (netrpezlivo som čakal na prvé zjavenie Predátora, ktoré bolo famózne a následná scéna tiež), dej je veľmi dobre postavený, napätie a akcia je postupne dávkovaná až vyústi do skutočne dobrého záveru, tiež sa mi páči, že sa to neskončilo happyendom v podaní šťastného návratu na planétu zem. Môžem vrelo odporučiť tento film, každému kto je fanúšikom Predátora, ale myslím, že to zaujme aj nového diváka. Hodnotenie: 90%

Californication (2007) (seriál)

David Duchovny v životnej úlohe Hanka Moodyho. Perfektný do detailu prešpikovaný seriál, ktorý keď začnete pozerať neviete prestať. Keď som ho pred troma rokmi objavil, mal som taký maratón, až kým som neskončil vtedy na najnovšej a poslednej časti tretej sérii. Je to príbeh, ktorý nemá jednej chyby, vzťahy a udalosti sú geniálne prepojené, jednoducho majstrovské dielo. Hodnotenie: 100% (keby môžem tak dám všetky hviezdičky sveta)

Kriminál (1989)

Majstrovské dielo, iných rečí je škoda pri tomto filme. Hodnotenie: 100%

Poslední pevnost (2001)

O tom, že filmy z väzenského prostredia vždy majú čo poskytnúť som sa už presvedčil a nie nadarmo som ich významným fanúšikom (Vykúpenie z väznice Shawshank, Kriminál, Príkaz na popravu...). Toto dielo nie je žiadnou výnimkou a ten príbeh je proste do svedomia vstupujúci. Hlavný hrdina Redford je pre mňa top tohto filmu zasadený do výbornej partie väzňov, ktorí aj keď každý je trestanec sa spoja paradoxne proti neprávu a teroru. Hodnotenie: 100%

Expendables: Postradatelní (2010)

Čo sa dá dodať k takémuto geniálnemu filmu. Spojiť všetky hviezdy starých poctivých akčných filmov dokopy a spraviť s toho totálny masaker? WTF, prečo sa toto nestalo skôr? Je to geniálne, rozdeliť úlohy každému prideliť inú osobnosť a spojiť ich do partie, kde si každý striela z každého a v boji každý stojí za každým? To je splenenie detského sna. Navyše pri rokoch ktoré majú herci, klobúk dole a Sylvester stalone aby vo svojom veku vyzeral takto? Neskutočné. Hodnotenie: 1000%

Crash (2004)

Impozantné dielo plné emócií všetkého druhu. Naozaj majstrovsky zvládnuté prepojenie deja a životných situácií. Nič nie je prehnané, všetko mi príde skutočné a reálne, predsudky, rasizmus, odpor k ľuďom, strach, radosť. Mal som pri tomto filme skutočne pocit, že je to skutočný život a prežival som všetko s postavami. Navyše obsadenie tohto filmu je len čerešnička na torte. Hodnotenie: 100%

Halloween (2007)

Znovuzrodenie Halloweenu pod majstrovským šialencom Robom Zombiem je naozaj skvelé. Konečne sa to venuje viac Michaelovi ako samotnému vraždeniu (i keď toho tam je aj tak dosť). Spravené veľmi temno a drsne. Rob Zombie ma zatiaľ ešte ako režisér nesklamal. Len tak ďalej. Hodnotenie: 95%

Čtvrtý druh (2009)

Po dlhej dobe ma dostal horor. Dokonca som sa jednu dobu naozaj veľmi intenzívne zaujímal o to, čo všetko z toho môže byť skutočné a pri hľadaní po internete som sa bál :D Nech je to s tou pravdou akokoľvek, tento film je po dlhej dobe jedným z veľmi dobre zvládnutých hororov, ktorý má aj dobrý dej a nápad a aj efektami si zaslúži nálepku horor. Hodnotenie: 90%

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Zrodenie legendy menom Jack Sparrow, ktorý ma neprestane nikdy baviť a dodáva tomuto filmu originalitu a zábavu. Príbeh je veľmi originálny a dej je stále zaujímavý. Hodnotenie: 95%