• Krátkometrážní
  • Pohádka

Miranda (2009) (seriál)

Jak může mít tenhle naprosto boží britský seriál kromě mého jen jedno jediné hodnocení? Miranda Hart, hlavní představitelka a tvůrkyně seriálu, si jen letos za své dílo uzmula tři ceny, včetně Královny komedie, titul, který ji dokonale vystihuje. I gigy, které by se za běžných okolností daly nazvat klasickými či předvídatelnými, naprosto zachraňuje Mirandino komické načasování a dělá z tohoto malého klenotu (který anglický svět miluje, tak proč ten česko-slovenský tentokrát zaspal? Misfits vidělo přes 2500 lidí) možná nejzábavnější pořad v současné televizi. [If you and English get along, you can watch the whole series here.]

Lhář má čtyři tváře (2010)

To je sice hezké, že jde snímek proti tradičním hollywoodským schématům, zároveň ale následuje zaběhnutý scénář (mnohem lepších) lesbických romantických komedií. Milá jednohubka, která mě chvílemi pohladila, chvílemi nasrala (protože pokus o znásilnění je něco, co očividně můžeme naprosto ignorovat), ale celkově mi nic moc nepřinesla.

Open (2010)

Tento film třema slovy - krása, opravdovost, emoce. Poznámka: Komentář od uživatele JFL je naprosto urážlivý. 1) Opak heterosexuality je homosexualita, nikoliv transsexualita. To, že většina postav byla transgender o jejich sexualitě vůbec nic nevypovídá. 2) Že všechny postavy byly homosexuální, případně queer, je už věc jiná. 3) Říct tedy "jeden gay, žena ... a tři muži" nedává smysl. 3) "Žena na mužských hormonech a tři muži na ženských hormonech" je už naprostá hovadina. Řekněte to se mnou: postavy Jay, Gen a Cynthia byly (trans) ŽENY. V onom gay páru zas byli překvapivě dva MUŽI, jeden z nich trans. 4) Nejdřív nastudujte, potom komentujte. Děkuji.

Zpátky do školy (2009) (seriál)

"I don't know what I'm talking about. I'm Abed. I neeever watch TV." Nenápadná novinka seriálové sezóny 2009/2010 je nenápadná. Tvůrci Community jako by si propůjčili ujetost 30 Rocku, geekovství Big Bang Theory, zábavně vyhrocené situace How I Met Your Mother a dobrosrdečnost Přátel a přesto z této směsice dokázali vytvořit povedený originál, který vaši bránici nenechá chvíli v klidu. Během několika dílů jsem přešla od prvotního dojmu, že polovina postav je vážně nesympatická, do stavu, kdyby mi kterýkoliv člen této rozmanité studijní skupiny vážně chyběl. Nechybí ani popkulturní narážky, které mám konečně šanci čas od času pochopit, a výborné "vnitřní" vtípky. A tomu všemu kraluje Abed. A Britta. A Troy. (A tomuhle se, děti, říká nová seriálová závislost.) Víc!

Legenda o Mulan 2 (2004)

Ehm. Tak aby bylo jasno, já miluji jedničku. Ale, v čem ta byla implicitní, v tom je dvojka očividná. V čem byla zábavná, akční a dechberoucí, v tom je dvojka pooomalá a mě nechávající naprosto chladnou. Stejně jsme všichni věděli, jak to nakonec dopadne. A hudba! V jedničce - parádní, po instrumentální i textové stránce. Ve dvojce - nezáživná, pokud nepočítám tu jednu nepodařeně okopírovanou píseň, ano, opět z jedničky. Jen ten generál Shang je stále stejný "dork". Film pro mě tentokrát zachránila "mluvící zvířátka" a to je co říct, protože ta mě obvykle nechávají chladnou.

Bravo Girls: Všechno nebo nic (2006)

Tady zase někdo očekával složité drama s hlubokou myšlenkou a propracovanými postavami(?) Já čekala slušnou komedii po vzoru předchozích dílů s trochou cheerleadingu navrch a přesně toho se mi dostalo. Nestěžuji si. Oh, a zajímalo by mě, jestli si Jake McDorman někdy zahraje i sympatickou postavu.

Bravo Girls: Opět v akci (2004)

Ano, začala jsem se díval jen kvůli Felicie, stejně jako mě na jedničku přilákala Eliza, a nějak nechápu ostřejší hodnocení oproti předchozímu dílu. (Že by "nám" vadili méně známí herci?) Já jednoznačně preferuji dvojku, kde se příběh odvíjel trochu nečekanějším směrem, soustředil se na outsidery místo na slečny a pány Populární a celkově mě bavil mnohem víc. Opět byl krásně popřen obvyklý stereotyp, že roztleskávání je dívčí (a tudíž) podřadný sport. Jak film ukazuje, v obou případech je opak pravdou. Co oceňuji nejvíc je absence "prcičkového" a všeurážejícího humoru, což je ale zároveň důvod, proč mají právě Prcičky nebo jiné výmysly hodnocení o něco vyšší. Pokud na film pohlížím v měřítcích jiných "teen", "sportovních" "komedií", Bring It On mě příjemně překvapilo. Again.