West Side Story (1961)

Samotná Shakesperarova předloha líčí lásku mladičkou, nejen věkem zamilovaných, ale její ranné stádium - bezvýhradnou zamilovanost. Mnohem bližší je mi Čakova verze z Apokryfů - láska vyzrálá, která sdílí každodennost. Americkou muzkálovou klasiku jsem vidět chtěla, i když mezi mé oblíbené žánry nepatří ani muzikál, ani romantické filmy. Provedení je prezicní, nelze mu mnoho vytknout, jenom mi tento kousek nepronikl k srdci.

Žena v černém (2012)

Co je platná dobrá atmosféra, když je vystavěná na slabém příběhu? NIc. Alespoň pro mne. Daniel Radcliffe bez kulatých brýliček a jizvy na čele slabší průměr.

Vzbouření na vsi (1949)

Zpočátku to vypadalo jako agitka, ale nakonec to bylo docela roztomilé.

Přijde letos Ježíšek? (2013)

Očekávala jsem katastrofu, viděla jsem průměr. Zdá se, že Lenka Kny si libuje ve starých rodinných tajemstvích.

Maturita za školou (1973)

Bíbr Grizzly jednoznačně nejlepší povídka celého triptychu. Pokud bych měla hodnotit ji samotnou, dostala by ode mě jasných pět za autentickou atmosféru vandrů 80. let.

Koza (2015)

Film, není nezajímavý, ale bohužel také není ničím vyjímečný.

Zatoulané dělo (1958)

Pomalý rozjezd, svižný dojezd. Přirovnání ke Mzdě strach není od věci.

Věra Lukášová (1939)

Ženy spisovatelky byla moje maturitní otázka - doslova ušitá na tělo. Četla jsem velice ráda a ženy v jakémkoliv tvoření mě vždy zajímaly. Ovšem právě dílo Boženy Benešové nebyla moje krevní skupina, snad právěv díky tomu znám pouze Věru Lukášovou. Převedení do filmové podoby nepokládám za příliš zdařilé. Nevyrovnanost hlavních dvou postav je do očí bijící. Zatímco Rudlof Hrušínský je přirozený a role mu padne jako ulitá, ukňouraná Věra v podání přehrávající Jiřiny Stránské je pro diváka utrpením. Zahrát v sedmnácti přesvědčivě jedenáctiletou není jednoduché. Ani dospělé postavy babičky a Lába nedostaly dostatek prostoru. Výsledek je rozpačitý.