Bláznivá dovolená (2015)

Griswoldovi se vrací a mladší generace se rozhodně nepoučila z chyb svých předchůdců a vezmou nás s sebou na další chaotický road trip. Nová Bláznivá dovolená na naše bránice útočí poněkud lacinějším a fekálnějším humorem, což jistě mnoho příznivců původních filmů odradí, ale tento přístup má překvapivě celkem vysokou úspěšnost. I přes povedené momenty se ale jedná o zapomenutelnou komedii, která na jedno shlédnutí pobaví, ale po nějaké době si již na nic z filmu nevzpomenu. Snad jen na výborné herce, kterým ve vedlejší roli vévodí Chris Hemsworth, který v tomto snímku naplno odhalil svůj komediální potenciál.

Blázni ze stadiónu (1972)

Bláznivá komedie u které je ještě více, než obrovská kadence vtipů, šokující jejich vysoká úspěšnost, díky které se budete téměř neustále smát.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Luc Besson se utrhl ze řetězu a ničím neomezený uskutečnil svůj vysněný projekt. Valerian je v první polovině hrozně energickou podívanou odehrávající se v obřím a hezkém světě plném vizuálních pozlátek, které režisér využívá zajímavými filmařskými nápady a neskutečně baví. Jenže v polovině se něco zlomí a jakoby Bessonovi došla inspirace a místo aby udržel kvalitu a tempo, tak doklepe film do cíle bez většího zájmu a povedenost předchozích minut je ta tam. Druhá polovina sice nabídne také pár povedených věcí, ovšem jejich koncentrace je tak nízká, že skoro zkazí dojem ze skvělého začátku. I přes spoustu přešlapů je Valerian na Evropské poměry epickým pokusem o originání sci-fi, který dokáže zabavit, ale ne tak moc, jak by mohl.

The Barkley Marathons: The Race That Eats Its Young (2014)

Pokud si myslíte, že olympijští vytrvalečtí běžci jsou borci, pusťte si tento dokument a uvidíte, že to rozhodně není pravda. Prezentovaný, neskutečně brutální závod se zajímavou historií je opravdu pouze pro ty nejsilnější a nejodvážnější sportovce a právě odhodlání a utrpení, které tento jedinečný podnik vyžaduje zprostředkovává toto povedené dílo, které přináší nejen pohled na jeden z ročníků, ale seznámí vás také s historií závodu a bude vás držet v napětí z boje o vítězství.

Gejša (2005)

Zdlouhavý romantický příběh, který nabízí atraktivní prostředí a mnohdy okouzlí, ale nedokázal jsem se přenést přes přestřelenou stopáž a několik slabších a naivnějších momentů, které celkový dojem sráží dolů. Jde o sympatický pokus o netradiční romantiku, který by chtěl více doladit.

Zeitgeist: The Movie (2007)

Konspirace jsou fajn, ale v rozumných dávkch. Zeitgeist dokáže zaujmout, ale bohužel je příliš dlouhý a ne všechny položky jeho nabídky jsou zajímavé, tudíž nedokáže zabavit na celou dobu a jde o nevyrovnanou zábavu, která nabídne mnoho zajímavých pohledů na věc, ale zároveň také hodně zdlouhavých chvil, jejichž utrpení umocňuje nezajímavý a sterilní přednes nudného vyprávěče.

(K)lamač srdcí (2010)

Návrat Francouzských komedií do formy. (K)lamač srdcí disponuje přirozenou lehkostí, se kterou plyne od začátku do konce a obohacuje nás o příjemně ujeté situace, které díky sympatickému humoru a charizmatickému hlavnímu představiteli velice baví. Bavil jsem se opravdu hodně a po naběhnutí závěrečných titulků jsem měl nutkání pustit si film ještě jednou.

Liga spravedlnosti (2017)

Průběh natáčení, resp. přetáčení Justice League byl hojně medializován a i když jsem se snažil se tím nenechat ovlivnit a soustředit se na film samotný a ne na jeho pozadí, samotná nedodělanost a (ne)kvalita snímku mi to neumožnila, neboť kreativní a procesní neshody jsou velmi výrazné a nelze je přehlédnout a obzvláště triky jsou ve spoustě scén naprosto tristní a tak špatnou kvalitu digitálních částí jsem viděl naposledy snad v devadesátých letech. U příběhu je velmi znát násilné zkracování a ačkoliv působí relativně svižně, tak je jasné, že díky vystřihávání spousta důležitých scén chybí a mnoho momentů působí uspechaně, nebo příběhově nepodloženě. Jde o smutný, nedodělaný mišmaš, který ukazuje v ryzí podobě vše, co je na DC filmech v současné době špatně.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek (2017) (seriál)

Mindhunter je excelentní studií akademických postupů při tvorbě nového kriminálního odvětví, která dokáže vtáhnout díky detailnímu zpracování tématu, které jde opravdu do hloubky a s vyprávěním a postupem vpřed si dává hodně na čas, díky čemuž mají momenty hodně prostoru uzrát a místo rychlých střihů se nám dostává spousty dlouhých a souvislých scén plných zajímavých poznatků a chytlavých dialogů. Naštěstí se nejedná pouze o chladné zkoumání sériových vrahů, ale podíváme se i do soukromého života postav. Mindhunter mě zcela pohltil a hltal jsem každé jeho slovo, ovšem právě zmíněné vlažnější tempo dokáže spoustu diváků odradit, ovšem pokud dáte seriálu čas a jeho téma vás bude zajímat, budete blaze odměněni.

Temná věž (2017)

Chytlavá sci-fi s dobrým námětem, která rychle odsýpá díky kratší stopáži, což je její velké plus, ale i mínus, neboť díky málu času není možné zdejší zajímavý svět představit do hloubky, jak by si zasloužil a tak i když dojde na dobré akční scény a některá zajímavá odhalení, nelze se na konci zbavit dojmu, že film by si zasloužil více času, abychom se o mytologii dozvěděli více. Já bych s tímto snímkem určitě rád strávil ještě nějaký čas.