Hříšný tanec (1987)

Hříšnému tanci jsem se dlouho bránil a po jeho shlédnutí musím říct, že to byla chyba! Snímek není klasikou pro nic za nic a prezentuje se jako svižná a tematicky na svou dobu poměrně odvážná romantická komedie, která zaujme ústřední dvojicí a jejich fungující vzájemnou přitažlivostí a také výtečným soundtrackem, který zná každý, tedy i lidé, co film neviděli. Díky kratší stopáži není čas na žádné větší zádrhele a tak je tempo velice plynulé a budete se dobře bavit od začátku do konce.

Ve jménu krve (2016)

Kdo čeká Gibsonovo Taken, ten ať se raději podívá jinam, neboť Ve jménu krve trošku klame v propagačních materiálech tělem, neboť se spíše jedná o Ve jménu smiřování s dcerou. Vztah otce a jeho dcery hraje hlavní roli a napravování jejich vztahu a jejich charakterových vad je v popředí a akce je pouze nutné minimum. Na jednu stranu je to zajímavá změna a netradiční postup jdoucí proti konvencím, ale na stranu druhou by více akčního rozptýlení filmu prospělo a přidalo by mu to na zábavnosti. Takhle se jedná pouze o ucházející dílo, které táhne svým charismatem skvělý Mel Gibson, ale pár dní po shlédnutí bude jeho zarostlá tvář to jediné, co si z filmu budete pamatovat.

Růžový panter (1963)

Neskutečné zklamání, které startuje Panterskou legendu velmi rozpačitým a nudným způsobem. Je znatelné, že se jedná o díl koncepčně odtrhnutý od zbytku série, neboť zde je Clouseau pouze v pár scénách a hraje ty nejvedlejší housle a pozornost je upřena na jiné. Snímek se snaží být spíše elegantní zlodějskou komedií, než komedií o nešikovi jako v následujících dílech a nutno říci, že to tvůrcům příliš nevychází. Film má hrozně pomalé tempo a příběh, kterému by klidně stačila poloviční stopáž a tak se děj hrozně táhne a těch pár vtipných momentů nedokáže zakrýt fakt, že se první díl příliš nepovedl a my máme štěstí, že si to scenáristé uvědomili a od příště už vsadili na to, co fungovalo nejlépe, tedy na nešikovného vyšetřovatele.

Dundee: The Son of a Legend Returns Home (2018)

Po několikatýdenní mystifikaci, zda jde o opravdový film či pouze reklamu na Superbowl se ukázala být pravdivou bohužel druhá varianta, ovšem i tak jsme dostali zábavných pár minut, ve kterých ze zmíněné hry s diváky a malé stopáže v rámci zvoleného konceptu tvůrci vytěžili maximum možného. A já teď chci ten opravdový film!

Život a smrt Petera Sellerse (2004)

Ucházející životopis, který nám dovolí nahlédnout do komplikovaného soukromí uznávaného komika. Snímek do žánru nepřináší žádné novinky a celkově se jedná o nepříliš významný průměr, který táhne výše výborný Geoffrey Rush a zajímavé rekreace známých filmových scén ze Sellersovi kariéry.

Komisař Clouseau na stopě (1964)

Zřejmě nejlepší díl Panterovské série, ve kterém se koncept teprve tvoří a vylaďuje, ale zároveň nabízí nejsilnější detektivní linku a humorná část ačkoliv nenabízí ty nejvýraznější momenty, tak je rozhodně ze všech Panterů nejvyrovnanější. Jedná se dle mého také o filmařsky nejzdařilejší díl se spoustou krásných záběrů a extrémně povedenou dlouhou scénou na jeden záběr v úvodu snímku.

Black Panther (2018)

Marvel tentokrát vypustil do světa hloubavou komiksovou adaptaci, které nejde jen o to uzemnit diváky výrazným vizuálem a bohatými akčními scénami, ale také se snaží vyjádřit se k rasovým problémům současnosti, což je vzhledem ke zvolenému žánru obdivuhodné a netradiční a hlavně to kupodivu funguje! Občas jsou prezentovaná sdělení příliš jednoduchá a zřejmá bez nějakého kreativního autorského zaobalení, ale to jim neubírá na pravdivosti a na síle. Stejně jako v kosmických Marvelovských odbočkách se v Pantherovi dočkáme zcela nového, originálního světa, který je představen velmi detailně a po chvíli se do něj vžijete jedna radost. Potěší také kvalitní záporák, což je u Marvelovek vzácnost, který ačkoliv je tradičně přezentován jako zlo bojující s hlavním dobrým hrdinou, nelze se při jeho motivacích ubránit jistým sympatiím a vidět v nich křivdu, kterou má právo napravit. Black Panther je bezpochyby nadprůměrnou komiksovou adaptací, ovšem nečekejte zázraky jak jsou nám předhazovány z Ameriky, kde je dle mého snímek přehnaně vychvalován do nebes pouze díky vyjadřování k rasovým problémům současnosti, což samo o sobě film lepším neudělá.

Návrat Růžového pantera (1975)

Přestřelená stopáž, neboli největší zabiják této série v tomto díle úřaduje výrazně a dává tak vyniknout nepříliš kvalitní zápletce, která nabízí spoustu nezajímavých a nezábavných scén, zejména při absenci Clouseaua, kterých je překvapivě hodně a zbytek snímku bohužel není dostatečně kvalitní a nosný, aby svým humorem dokázal spláchnout vzniklou pachuť. Pár výtečných scén se samozřejmě najde, v tomto ohledu Peter Sellers nedokáže zklamat, ovšem takových chvil je málo a vypadá to, jako by tvůrci jeli jen na půl plynu, což je vzhledem k dlouhé pauze od posledního dílu s podivem.

The Joel McHale Show (2018) (pořad)

Nenáročný a celkem jednoduchý satirický pohled na současnou spodinu popkultury, který ale díky trefnosti komentářů skvěle prezentovaných Joelem McHalem dokáže skvěle pobavit a každá dvacetiminutovka uteče díky častému měnění témat a zábavným klipům velice rychle.

Růžový panter znovu zasahuje (1976)

V tomto díle byl zvolený koncept v rámci série vytěžen na maximum, kdy se omezila detektivní složka na nutné minimum a vyšetřování slouží pouze jako kostra a záminka k humorným skečovým situacím, kterých tu je tentokrát hodně povedených a dojde na zřejmě nejklasičtější momenty Clouseaovi kariéry. Bohužel i v této nejpovedenější formě má film značné rezervy a nabízí překvapivě spoustu hluchých míst, které naštěstí následně napraví jedna z mnoha špičkových scén.