Hon (2012)

Dansky pozdrav kolegom z celeho sveta dokazujuci, ze aj komorna drama moze byt napinavejsia a mrazivejsia ako vsakovaky drsny hororothriller. Po fenomenalnej Rodinnej oslave, dalsia Vinterbergova treba do cierneho. 4,5/5*

Až vyjde měsíc (2012)

Pekne, mile, tradicne "Andersonovske" divadlo, ktora ma vsak tentokrat za srdce nechytilo.

Vášeň (2012)

Cele zle...od totalne nevhodneho castingu, cez neprijemny sposob rozpravania deja, az po priserny zaver.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Skvely a este raz skvely napad, ALE! Prestrihat a skratit, hlavne motto, ktore malo viest tvorcov, aby tempo aj kvalita vtipov zostavala na konstantnej urovni. Este raz vsak musim zdoraznit, ze ten napad bol naozaj vyborny, vysledok tak zamrzi, pretoze potencial tu bol vyrazne vyssi...Kenny Powers RULEZZZ BITCHES!

Světová válka Z (2013)

Bolo mi zrejme, ze sfilmovanie chladne dokumentaristickej knihy Maxa Brooksa, sa bude musiet od knihy vzdialit. Vysledok, ktory vsak ponukol Marc Forster je, ale niecim co som veru necakal....americkou rodinnou zombie limonadou, ktora s kniznou predlohou ma spolocne akurat pritomnost zombiekov. Technicky slusna, ale inak uplne zbytocna adaptacia, ktora by ma veru ku knihe nepriviedla, keby som ju uz neprecital. 2,5/5*

Pád Bílého domu (2013)

Prijemny akcnak, ktoreho najvacsim minusom je, ze pokracuje aj po uvodnej scene obsadenia Bieleho domu :)

Šmejdi (2013)

S problemami dennodenne oklamavanych dochodcov sa v praci stretavam viacmenej so zeleznou pravidelnostou a preto musim konstatovat, ze toto nie je problem len zavadzania v ramci nekalych obchodnych, ci prezentacnych taktik a praktik. Pocas celeho sledovania som mal pocit, ze riesenie problemu je po ruke, staci ho vypovedat, hoci by to bolo krute, avsak v sucasnom svete bezcitneho kapitalizmu z mojho pohladu nevyhnutne a jedine efektivne riesenie...a napokon ho naznacil, hoc velmi elegantne, skryto, pravnik na zaver dokumentu. Politicku volu vsak najblizsie desiatky rokov k takemuto kroku nik nenajde...a to z dovodov velmi zrejmych. Co uz...

Velký Gatsby (2013)

Ach jaj....prvu hodinu som mal co robit, aby som si stale pripominal, ze nepozeram Moulin Rouge a ze teda spev asi ocakavat nemozem. Cele je to velmi pekne, trblietave, preexponovane, ale nema to dusu a to je velky problem, ktory nezakryje ani ta najkrajsia pozlatka a Luhrmannovmu Velkemu Gatsbymu preto viac ako za formu udelene 3*, proste dat nemozem.

Pomsta mrtvého muže (2013)

Obsadenie ustredneho dua Colinom Farrellom a Noomi Rapace vyborne, obsadenie hlavneho zaporaka Terrencom Howardom, fail jak dve svine. Dead Man Down je fajn, no aby lepsie odsypal, vyrazne by pomohlo skratenie. Pridanie nejakeho korenia by tiez sadlo, pretoze cele je to take nemastne neslane.

Stoker (2013)

Dufal som, ze Parkovi sa po predchadzajucom menej vydarenom Thirst podari nadviazat na jeho skorsie diela. Musim vsak s polutovanim konstatovat, ze sa tak nestalo. Formalna stranka je bezchybna, tento pan reziser to podla mojich skusenosti ani inak nevie, avsak ta obsahova je daleko za ocakavanim. A pritom samotny napad zrodu vraha, nie je zly, to len scenar by musel napisat asi niekto iny ako Michael Scofield. Skoda pre skoda, pretoze tema, reziser a v podstate aj obsadenie vzbudzovali velke ocakavania. Takto skoncia Stokerovci na pultoch DVD za 1,-€ v zabudnuti.