Hyeong (2016)

Film o dvoch nevlastných bratoch jeden taký vychytralý gaunerko a jeden slepý džudista. Po rozpačitom úvode keď divák začne tušiť o čom to je, sa to napokon dramaticky typicky po kórejsky rozbehne. Tí Kórejčania rozplačú všetko hercov , divákov ... hrajú veľmi pateticky presvedčivo ale ked si zvyknete na ich herecký prejav dá sa na film pozrieť.

Šrám (2014)

Pri hodnotení - pozerajúc sa na koprodukciu- ma troška mätie počet štátov, a nie je tam Arménsko .. škoda ... film troška načrel aj do genocídy Armenov ... už vôbec do Aménska po VOSR ...a potom sa zaoberal len samotným Nazaretom (Tahar Ramin) a jeho príbehom. Bolo to pozerateľné .. ale ten úvod hmm asi kvôli Tureckej koprodukcii radšej zjemnili ... :(

Šermíř (2015)

Veľmi príjemné estónske prekvapenie z estónskeho povojnového vidieka, keď tam zúril stalinizmusa všetko všecinko riadili funkcionári. Scéna zo schôdzky rodičovského združenia bola excelentná. Na citovú pílu príjemne tlačil hudobný symfonický saundrack. Chválim aj kameru a dobové kostýmy. U mňa plných päť bodov .

Pod ochrannými křídly (2016)

Príemné fínske filmové prekvapenie. Krásne herecké podanie mladej Skogovej. Filmový pohľad do duše a myslenia dievčaťa a jej mamy.

Zázraky z nebe (2016)

keby nebolo zázrakov, bolo by menej nádeje, možno by svet bol o čosi nudnejší, a tento film by asi tiež nebol. Lepšia trojka.

Stopař (2002)

film rozprávali stopárove oči jeho gestá a nesmierne podmanivé piesne v podani Archie Roacha (mimochodom vďaka za preklad textov piesni, mali naozaj zmysel a hĺbku). Hlavnú postavu hral domorodý Australčan a hral to úžasne. Suchý austrálsky buš pálivé slnko čierny domorodý stopár a traja odporní belosi. Dalo sa tušiť ako to skončí, ale to vôbec nevadí a som rád, že som sa s tým koncom nemýlil.

Jeden den (2011)

film ma príliš neoslovi, zaberal dlhokánske obdobie v živote tých dvoch aj s ich "avantúrami". Hathawayova celkom príjemne prekvapila.

Prstýnek (1944)

klasická romantická komédia, aké sa točili v Čechách cez vojnové roky a ktorá plnila pokladnice a sály vtedajších kín.

Rezavý meč (2015)

príliš dlhé, a nechuť, opovrhovanie až odpor k predstaviteľom indickej polície a súdnictva vyvolávajúce filmové nazeranie. U mňa slabá trojka.