Rozsudek smrti (2007)

tak už viem čo je "béčkový" film. :) ešte som to nesťahoval, naozaj kopa strateného času. Kevinovi sa nedarí ma nejako "osloviť".

Michael (2011)

strašný film, strašný človek "zruda" v ľudskej koži, fuj hnusák. tie jeho oči ten strih vlasov, ta jeho perverznosť....v tichu pomalom tichu nič len ON .... ak neviete čo je "zly pocit z filmu" tak si pozrite toto. Brrr.

Jak zkrotit důchodce (2007)

až budeme v ich rokoch mrzuto sa oháňať po okolitých, spomeňme si na tento film. Milý usmevný príbeh o jednych vianociach a o tom, že keď chceme tak sa to dá s nami vydržať aj v neskoršom veku. :)

Muž z Londýna (2007)

po úvodnych 15 minútach som to vypol. Je to ciernobiele dlhé ticho ani to radsej neznamkujem aby som neurazil egyutéllés .

Lion (2016)

;Kidmanka mala vo filme najnemožnejší účes na svete !!!!!! Inak film bol poyeratelny, Mlady Ind (Saroo) hral skvelo.

V květnu si dělej, co chceš (2015)

Vo filme boli dve dejové línie. Jedna o úteku oyvateľov celej francúzskej dediny pred Nemcami na Juh (zbytočné, aj tak ich napokon Nemci dostihli) druha línia o otcovi (nemecký antifašista na úteku) ktorý v tom virvare stratil sedemočného syna. Zaujímavý francúzsky snímok dramatický a smutný. Zaujímavá bola voľba hudby, kým nemeckú líniu podfarbovali tóny Schubertovej serenády Leise flehen meine Lieder, Durch die Nacht zu dir;...., tak nostalgický príbeh francúzov na úteku podfarbovala hudba a Ennio Morricone .

Skrytá čísla (2016)

Neviem čo znamená "prvoplánovo". Ale Rasizmus vo centre Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) a hneď trojmo, tak to bolo pre m-a trocha "silné kafe". Po celý čas sledovania tohto zaujímavého filmu som rozmýšľal na počinom tých troch dám tmavej pleti, čo ich viedlo k tomu aby tam ostali ? Ten kávovar "for color" alebo záchody pre farebných až kdesi na konci areálu .. to bolo ponižujúce a hnusné. Do toho vmiešaná arogancia bielych a odutá namyslenosť chlapov ... no skrátka ... dobre zahraté. A tým čiernym dámam (bolo to natočené podľa skutočných udalostí) patrí obdiv. U mňa je s filmom spokojnosť.

Hledám Amy (1997)

tak ukecanú piskľavu babu ako Adams som už dávno nevidel. Film ma absolutne neoslovil. Ani neviem prečo mu dávam až dve hviezdicky, stacila by aj jedna .

Kořeny (2016) (seriál)

štvordielna filmová sága o otrokoch ich živote, utrpení a hlavne o ich nesmiernej túžbe po slobode . V treťom diely to jasne povedala černoška černošskému reverendovi "keby Boh zrušil otroctvo, chodila by som k Vám každú nedeľu .

Maryland (2015)

čakal som čosi viac , príliš stiahnuté psychózami a náznakmi politického pozadia, kde štátna polícia vyznela ako úradnicka byrokratická ustanovizňa. A ten záver ? pche !!!! Asi naozaj to chce náročnejšieho diváka. U ma slabá slabunká trojka.